Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby stanko61 » Mon Jan 17, 2011 5:18 pm

Najlakse i naj jefinijije promeniti ulje, rezultat se odmah vidi :D
jedini problem je gde naci Original Ulje:D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Mon Jan 17, 2011 7:58 pm

Babaos je pažljivo čitao - imam dojam.
babaos wrote:Rekao je da danas zbog toga nebi rastavljao, znači nije ozbiljan kvar i možda nema sa mašinom veze...,pošto je nepoznanica bez slike i bez tona neće biti lako ali...


Ne bih podcenio ni protok vremena... Ali iz mašine je svakako. Podsetio sam se tog zvuka proletos, kad sam probao jedan KLE, već pisah...

U principu, slažem se sa svima Vama, pošto sam i sám razmišljao slično. Šta više, uopšte nisam sumnjao da će posle zamene korpe i lanaca zvuk u potpunosti nestati. Ulje je tada bilo, naravno, novo, tako i filter. Castrol GTX 15w40.

Takođe, stekao sam utisak da @ Krsta63 zna TAČNO šta je u pitanju. Ne bih da dosađujem ali bih baš voleo da znam tačan razlog ove pojave. :?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby feniks » Mon Jan 17, 2011 8:02 pm

Kako ćeš to znati...kada nemaš tu mašinu?...samo teoretski,a uvek će ostati sumnja da je to baš to.... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Mon Jan 17, 2011 9:02 pm

Ok, može da ostane i na tome. Manje znam - manje patim. :wink: Mada... hm, radoznalost... :oops: 8)

Na početku, kad sam pitao, pretpostavka je bila da neko zna i da će reći - "Imao sam slučaj, stvar viđena, to i to".

:idea: Molio bih da tema ostane otključana, verujem da će neko podeliti iskustvo, tj. možda još nekog ovo isto zanima.

Takođe, stekao sam utisak da @ Krsta63 zna TAČNO šta je u pitanju. Ne bih da dosađujem ali bih baš voleo da znam tačan razlog ove pojave. :?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby krsta63 » Tue Jan 18, 2011 12:20 am

Jedino sto moze da se cuje iz desne dekle je primarni,on zaigra. :dance: :dance: :dance:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Tue Jan 18, 2011 3:41 am

Boki Ar wrote:Zvuk iz desne dekle - rekao bih da je to - TO. Siguran sam da si tačno ustanovio šta je to i da znaš na šta mislim. Da li taj zvuk stvara "triplex" lanac kada "vozi" preko lančanika?

Koju si najveću kilometražu video da je takav agregat prešao?


Logično. Hvala još 1 x. :handgestures-thumbup: Aj' ne bilo Ti narađeno, reci i ovo za km... :wink:


Image
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby krsta63 » Tue Jan 18, 2011 1:02 pm

Obzirom da ni jedan motor na jugu nije prešao više od 35000km :roll: teško da mogu sigurno da kažem.Svi su dolazili i odlazili sa istom kilometražom,čak i manjom.One što sam mogao da pratim (drug kupio novog KLE-a) 25000 km bez ikakvog problema.Filter,ulje i toliko.Mada vlasnik ne spada u akadžije,ni puškom nismo mogli da ga nateramo da pređe preko 120km/h.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Tue Jan 18, 2011 8:41 pm

Kao i automobili, u ostalom. Svaki je prešao 125.000km... Logično, na motoru je lakše sakriti realno stanje. Pisao sam već da sam isprobao primerak sa 50 i nešto hiljada, nije to uopšte tako loše. Lepu vožnju ima, mada nije šminkan i vidi se da je ofucan. Po svemu. Prijatelj u Meljinama ima noviji model sa nekih 10.000km. Sa vrata garaže se vidi da je nov. Trebalo je da ga slikam...

Specifična problematika se R-ovi. Kupe ljudi nov, ganc. Poskidaju oklope, kidaju ga, pale gume, voze samo prva, druga pun gas. Zameni gume, vrati nove oklope, proda... :?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby krsta63 » Tue Jan 18, 2011 9:50 pm

Krajem osamdesetih drug ode da kupi Kawasaki,legalan,star cetiri meseca.Dodje sa njim on kao nov,ma sta kao,nov.Na prvi pogled.Kilometraza nista.Upali ga on valja ulje.Diskovi odrani.Rece gde je kupio i od koga i mi popadamo od smeha.Taj isti motor je gledao na trci desetak dana pre i rekao da samo blesav covek moze da kupi tako maltretiran motor.Sada su mu vratili originalne oklope.Nije nesto uzivao dok se vozikao motorom. :teasing-binkybaby:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Wed Jan 19, 2011 12:21 am

To je to. Pažljivom oku, još bolje je dva pára očiju, teško da takve stvari mogu promaći. 4 oka uvek bolje vide nego 2. Ma koliko da je čovek iskusan, uvek na pazar treba ići sa prijateljem koji se razume. Onaj koji kupuje, kad mu se oči "zažare" ne vidi, često, ni očigledne nedostatke. Dvojici ljudi je lako da pogledaju da li na pr. točak ide za točkom i sl.

Opasne stvari su na pr. kod te mašine, u "Tvom" slučaju, da je predhodnik zamenio diskove i pločice, gume, stavio unutra novo ulje i slično. Treba zagledati svaki detalj koji može da otkrije da je motor maltretiran.

Da nisam preterao? Ljudi odavde već sve ovo znaju. :idea: Voleo bih da još neko malo "pogura" ovo pisanije...
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby feniks » Wed Jan 19, 2011 4:03 pm

U trgovini se uvek obe strane raduju,ali često jedna strana neopravdano,na žalost. :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Boki Ar » Wed Jan 19, 2011 5:30 pm

Nažalost, da. :?

Kupio sam 1989. Z-101 mediteran. Yugo 55 mi bio skup. Kako me čovek obmanuo za godinu dana, niko ne bi verovao. Kupio sam auto 1985 god, kao '86. Nisam bio sam. Tu su bili još otac i moj kum. Sva trojica smo bili kao omađijani... :? :shock:

U skorije vreme, drastičan primer Audi A3. Kupio prijatelj za sina. Spolja, unutra, motorni prostor - zaista perfektno izgleda. Sedišta, volan, pedale, šoferšajbna, tepisi, tapacirunzi - perfektno. Stanje na tabli 49.000km.

Idemo na dizalicu, žalio se na lupanje iz trapa. Odozdo, strava. Silen blokovi pokidani, pločice uletele u diskove debelo. Neverovatno. Priključim na računar, stanje km. iz motornog računara 249.000. :shock: Nisam smeo da mu kažem odmah, razboleće se čovek... :(
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby feniks » Wed Jan 19, 2011 5:36 pm

Nemožeš stari(ili izjurcani) automobil napraviti kao nov i dobro očuvan sa malim promenama,a da se to ne oseti kod probne vožnje.Isto važi i za motocikl....Jednostavno nije više tako "utegnut",..to se oseti ko ima iskustva.Ne treba ništa da gledaš.
Naravno sve može da se našminka,ali "utegnotost" pokretnih i vidljivih elemenata,je neisplativo za prodavca šminkati...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby Zel99 » Wed Jan 19, 2011 8:05 pm

Nije ni plasticna hirurgija jeftina, ali za parkiranje ispred kafica zavrsava posao.
Jedan lik u Vrscu zivi za to da ispred kafica stiska i pusta kvacilo na Dukatiju 916. On je klaparanje suvog kvacila i razvaljene korpe pretvorio u svoju prednost. Nesretnog vlasnika Honde CBR RRR... kraj njega niko nije ni pogledao, pa kad vozi motor na struju... :mrgreen:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki KLE 500 čudan zvuk - problem od ranije

Postby feniks » Wed Jan 19, 2011 8:16 pm

Da interesantno je to...i ja sam primetio..ali kada polazim u inspekciju nosim obavezno stetoskop...kao dr.Dulitl. :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron