Portland International Raceway 2006 i 2009

Postby Marko » Tue Jan 05, 2010 2:03 pm

Dobar paintwork na 675-ici. Ko je radio, i koliko kostaju takve stvari tamo?
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 12:06 pm

Marko wrote:Dobar paintwork na 675-ici. Ko je radio, i koliko kostaju takve stvari tamo?



O tome sam s njim razgovarao prije realizacije.Potvrditi će on.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Portland International Raceway 2006 i 2009

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 12:10 pm

Mali Caca wrote:evo par slika kako je to izgledalo daven 2006(pao je Waselake,Norton sa 75 ks na zadnjem i BSA Rocket III za drugo mesto na trci.Ali Mick Hatra nismam oga da uhvatim on je odmako na Hondu dosta dobro.


ImageImageImageImageImage



Tvoja vožnja na fotkama je zaista ugoda za oko.Ako si maznuo Weslakea,Roketicu i Nortona onda sam Bog zna koliko si uživao u tome.Iskreno ti čestitam.Mada je teško povjerovati da je Norton mogao imati 75 konja na zadnjem sa dva Ventila u glavi što znači da je na radilici imao oko 90 konja.Jako teško,jako teško.Auspuh ti je taj bio odlično savijen.Mislim na progresiju strujanja zraka.Te stvari je Briten usavršavao.Navodno je važnije to no što mislimo.Poput strujanja smjese u prelivnim kanalima Cilindra dvotaktnog motora.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 9:12 pm

Mali Caca wrote:ma drugoj slici se vide Waselake i Norton za mene,a na 3,4 i 5 slici se vidi BSA Rocket III i to je bila borba za drugo mesto u zadnjem krugu samo 3 krivine pred ciljnu racninu i tu sam ga ostavio za 3 duzine mog motora.Jon Lasey mu je reko da je samo gledao kako mu odmicem i nije mogao nista da uradi.Mada je njegova Rocket III dosta brza.
Za Nortona od 75 ks zna i Sasa pitaj ga za Les Cooka(covek je preminuo pre mesec dana od raka pluca u 65 godini)Norton je imao kovanu radilicu,Manigsove cilinder,glavu,blok motora,a unutar motora da ti nepricam.Taj motor je sa starta i iz krivine povlacio bolje nego Waselake ili Tomov Trident.Ali Les je bio dosta spor u krivini i tu sam ja imao prednost.Postavicu slike od Waselakea i Nortona ako ih iskopam veceras



Ako je imao taj Norton na sebi te američke djelove(tuning Maney)onda je bio 1000 ccm onda je već druga prića.Norton sa tim kitom je strvina...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 10:26 pm

Mali Caca wrote:neverujem da je bio 1000ccm jer na krajnoj brzini nije bio brzi od mene,nemogu da se zakunem ali mislim da je bio 750ccm ali friziran da zla boga



To je poznati kit od 1000 ccm kojeg radi Steve Maney.Taj moze podnijeti tolike zivotinje.http://www.stevemaney.com/1007.html



http://www.stevemaney.com/1007.html
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Sat Jan 09, 2010 10:04 am

Čini se bio sam u pravu.Ono što sam mislio ipak je istina.Auspuh je od Stevea Maneya.Vjerujem onda i ostalo no kubikaža i nije presudna.Taj Auspuh ima na svom Nortonu kao i ostalo trenutni i tri put uzastopni prvak južne hemisfere Kenny Cummings.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Sun Jan 10, 2010 10:06 pm

Mali Caca wrote:Naravno di si bio u pravu,a ko je u pravu dobije ..... :lol:
Cica Cook je bio Maningov maneken sto se tice motora.Imao je do jenog moguces dela koji moze da se kupi za Nortona,cak jew imao i elektronsko paljenje koje se kaci na radilicu


:?:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Sat Jan 23, 2010 1:28 pm

Mali Caca wrote:Ovo je Waselake
Image

Norton 750 sa svim stvarima
Image

i Rocket III

Image



Ajde stavi Duncanovi fotku,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Fotografije sa trka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron