Hungaroring

Hungaroring

Postby 69 » Sun Apr 25, 2010 11:40 pm

... ja sam prvu utrku odradio. :wink:
Attachments
1d.jpg
1b.jpg
1a.jpg
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby Zel99 » Mon Apr 26, 2010 8:23 am

Bravo, bravo. Svaka cast. Stalno i iznova dokazujes i pokazujes sta je sportski duh.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Hungaroring

Postby babaos » Mon Apr 26, 2010 8:36 am

Suzuki je slušao?sa kojim motorom si se rvao za prvo mjesto?kako su prošli Kusa i Miši?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Hungaroring

Postby 69 » Mon Apr 26, 2010 9:29 am

(Suzuki je slušao?sa kojim motorom si se rvao za prvo mjesto?kako su prošli Kusa i Miši?)


Suzuki je slušao. Problemi su jedino bili sa prednjom vilicom. Nikako da smirim njezino poskakivanje. Zbog toga sam i morao usporiti tempo 6-8 krug. Postalo je preopasno.
Na žalost, zbog toga sam izgubio prvo mjesto, ali jako sam zadovoljan.
Mario Stoca na GP Yamahi je bio bolji od mene u klasi Specijal.
Kusa je osvojio drugo mjesto u klasi, a Miši je pregorio klip na prvom treningu.

(Baba, poslao sam ti još u subotu sms na 098)
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby babaos » Mon Apr 26, 2010 10:58 am

U...a čekao sam na 91.Izvini.tajni je pa nemam naviku...A Stoco stari lisac uvijek je tu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Hungaroring

Postby Zel99 » Mon Apr 26, 2010 11:01 am

69 wrote:(Suzuki je slušao?sa kojim motorom si se rvao za prvo mjesto?kako su prošli Kusa i Miši?)


Suzuki je slušao. Problemi su jedino bili sa prednjom vilicom. Nikako da smirim njezino poskakivanje. Zbog toga sam i morao usporiti tempo 6-8 krug. Postalo je preopasno.
Na žalost, zbog toga sam izgubio prvo mjesto, ali jako sam zadovoljan.
Mario Stoca na GP Yamahi je bio bolji od mene u klasi Specijal.
Kusa je osvojio drugo mjesto u klasi, a Miši je pregorio klip na prvom treningu.

(Baba, poslao sam ti još u subotu sms na 098)


Ne znam sta imas napred, ali sam ja sa japanskim viljuskama dosao do SAE 90 da ne bi bilo poskakivanja prednjeg kraja. Ti sigurno svojom voznjom ides do daljih granica, pa me interesuje kako resavas takve probleme.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Hungaroring

Postby babaos » Mon Apr 26, 2010 11:21 am

69 wrote:(Suzuki je slušao?sa kojim motorom si se rvao za prvo mjesto?kako su prošli Kusa i Miši?)


Suzuki je slušao. Problemi su jedino bili sa prednjom vilicom. Nikako da smirim njezino poskakivanje. Zbog toga sam i morao usporiti tempo 6-8 krug. Postalo je preopasno.
Na žalost, zbog toga sam izgubio prvo mjesto, ali jako sam zadovoljan.
Mario Stoca na GP Yamahi je bio bolji od mene u klasi Specijal.
Kusa je osvojio drugo mjesto u klasi, a Miši je pregorio klip na prvom treningu.

(Baba, poslao sam ti još u subotu sms na 098)




Koliko je Gama bila daleko?i dali je ona bila u prvom redu na startu?ako je tko je bio prvi u prvom zavoju,tko drugi a tko treći?Puno pitanja ali nemam koga to pitati ,oprosti...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Hungaroring

Postby 69 » Mon Apr 26, 2010 5:31 pm

babaos wrote:Koliko je Gama bila daleko?i dali je ona bila u prvom redu na startu?ako je tko je bio prvi u prvom zavoju,tko drugi a tko treći?Puno pitanja ali nemam koga to pitati ,oprosti...



prvi startni red: 1. - emil, 2. - mario, 3. - tibor, 4. - shandor. dakle, gama je bila četvrta u gridu, stoco drugi na svojoj gp yamahi, a treći je bio tibor na nekoj ludoj yamahi. strasno se vozi.
prvog zavoja sam se ja prvi dočepao, mislim da je iza mene bio ducati 768, shandor na gami, stoco, pa ducati broj 5 (antonio)
Attachments
10.jpg
mario na gp yamahi
9.jpg
tibor na yamahi
8.jpg
shandor na gp gami
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby 69 » Mon Apr 26, 2010 5:35 pm

...pet krugova sam ih držao na repu, ali dalje nije išlo. odlučio sam se za vrapca u ruci, umjesto goluba na grani. :mrgreen:

(za vrijeme utrke tini su malo drhtale ruke, pa su i slike drhtave)
Attachments
5.jpg
6.jpg
7.jpg
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby 69 » Mon Apr 26, 2010 5:55 pm

Zel99 wrote:Ne znam sta imas napred, ali sam ja sa japanskim viljuskama dosao do SAE 90 da ne bi bilo poskakivanja prednjeg kraja. Ti sigurno svojom voznjom ides do daljih granica, pa me interesuje kako resavas takve probleme.



danas smo roby i ja cijeli dan potrošili na ovjes. mislim da će sada biti u redu.
imao sam prestegnute prednje federe i pogriješio sam, jer sam sa štelanjem povrata išao u krivom smjeru. čovjek uči dok je živ.
sada smo podesili i onaj "mrtvi" hod (koliko sama težina motora sabije ovjes), podesili smo precizno i sabijanje sa mojom težinom, složili geometriju motora...
biti će to sada druga priča. provjera je već ovaj vikend, na stazi u novom marofu ima pozivna utrka, pa ću kolko-tolko vidjeti rezultate rada.
eh, pitao si za ulje. u vilicama je silkolen sae 15. po knjizi bi čak trebala ići desetka.

mislim da bi se ti trebao poigrati sa onim rupama, kroz koje cirkulira ulje u vilicama. možda u njima narezati navoj, izraditi nekoliko šrafa sa probušenim rupicama razne veličine i mijenjati ih dok ne nađeš najbolju varijantu. to je što se tiče povrata. kompresiju bi možda uspio regulirati onim podložnim šajbicama. trebalo bi posvetiti pažnju i veličini zračnog čepa u vilicama, kojeg reguliraš količinom ulja.
razgovarao sam o tome sa svojim mehaničarom robyem, pa ti prenosim razgovor. možda pomogne. dvoje je uvijek pametnije, zar ne'
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby babaos » Mon Apr 26, 2010 6:57 pm

Ako je Tina imala problema sa disanjem za vrijeme trke onda ste jebeno brzo vozili.Ona je stari prekaljeni pratilac i gledalac
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Hungaroring

Postby OutOfSeason » Mon Apr 26, 2010 8:04 pm

Rrrrrespect :clap: :clap: :clap:
Bravo, 69!!!
Gde se mogu pronaci kompletni rezultati sa Hungaroringa?
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: Hungaroring

Postby 69 » Mon Apr 26, 2010 11:20 pm

OutOfSeason wrote:Gde se mogu pronaci kompletni rezultati sa Hungaroringa?



Ja mislim da jedino ovako...

(imam samo oldtimere i klasičare. od brzinaca nemam ništa)
Attachments
1.jpg
1. TRENING
2.jpg
1. I 2. TRENING
3.jpg
REZULTATI UTRKE
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Hungaroring

Postby Zel99 » Tue Apr 27, 2010 11:40 am

69 wrote:
Zel99 wrote:Ne znam sta imas napred, ali sam ja sa japanskim viljuskama dosao do SAE 90 da ne bi bilo poskakivanja prednjeg kraja. Ti sigurno svojom voznjom ides do daljih granica, pa me interesuje kako resavas takve probleme.



danas smo roby i ja cijeli dan potrošili na ovjes. mislim da će sada biti u redu.
imao sam prestegnute prednje federe i pogriješio sam, jer sam sa štelanjem povrata išao u krivom smjeru. čovjek uči dok je živ.
sada smo podesili i onaj "mrtvi" hod (koliko sama težina motora sabije ovjes), podesili smo precizno i sabijanje sa mojom težinom, složili geometriju motora...
biti će to sada druga priča. provjera je već ovaj vikend, na stazi u novom marofu ima pozivna utrka, pa ću kolko-tolko vidjeti rezultate rada.
eh, pitao si za ulje. u vilicama je silkolen sae 15. po knjizi bi čak trebala ići desetka.

mislim da bi se ti trebao poigrati sa onim rupama, kroz koje cirkulira ulje u vilicama. možda u njima narezati navoj, izraditi nekoliko šrafa sa probušenim rupicama razne veličine i mijenjati ih dok ne nađeš najbolju varijantu. to je što se tiče povrata. kompresiju bi možda uspio regulirati onim podložnim šajbicama. trebalo bi posvetiti pažnju i veličini zračnog čepa u vilicama, kojeg reguliraš količinom ulja.
razgovarao sam o tome sa svojim mehaničarom robyem, pa ti prenosim razgovor. možda pomogne. dvoje je uvijek pametnije, zar ne'

Hvala na savetu i ja sam primetio da su rupe prevelike, ali tek kada sam poceo malo ozbiljnije da kocim. Posto je moja vila na naduvavanje prvo sam smanjio pritisak (tada potone skoro do trapeza), a posle sam stavljao sve gusce ulje. Moderna ulja za viljuske su za moderne viljuske sa finim podesavajucim ventilima. Dobro da si mi rekao da redukujes rupe jer je to sigurno bolje od SAE90.

Stvarno je konkurencija sa tim GP napravama izuzetna, s tim je uspeh veci. Ipak je Suzuki skela za ove male i okretne motorice, a Hungaroring ima samo jedan ozbiljan pravac. Jos jednom SVAKA CAST. :clap: :clap: :clap:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Hungaroring

Postby boba » Tue Apr 27, 2010 2:34 pm

babaos wrote:Ako je Tina imala problema sa disanjem za vrijeme trke onda ste jebeno brzo vozili.Ona je stari prekaljeni pratilac i gledalac

Mali podestnik za prekaljene gledaoce:
... udahni... ...izdahni... ...udahni... ...izdahni... ... ...
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Next

Return to Fotografije sa trka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests

cron