wanted classic bike

wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Tue Apr 20, 2010 6:02 pm

Poceo sam sa MZ ES 175/2, ali je taj projekt otisao u pravcu "Caffe racer-a" koji cu pokloniti sinu za 21. rodjendan... Daklem, trazim nesto STARO pogodno za prepravku. Mozda neko od vas zna neku zgodnu priliku koja ceka ili neki projekat koji je stao negde... Elem, obav(ij)estite me, molim.

p.s. Nesto sam odgledao neki CZ 250 enduro iz 1977. Lici da je dobra baza, ali... Ne znaci da ne trazimo dalje.

Pozdrav
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby Zel99 » Tue Apr 20, 2010 6:13 pm

Koliko sam shvatio treba ti motocikl za trke. Ako je tako, mozes pogledati konkurenciju i izabrati klasu pa cemo videti sta bi ti u tom slucaju najvise odgovaralo.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Tue Apr 20, 2010 6:57 pm

Predlažem englesko područje za četiri takta...a ako planiraš dvotaktno neka bude neka RD-jka.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Tue Apr 20, 2010 9:13 pm

Zel99 wrote:Koliko sam shvatio treba ti motocikl za trke. Ako je tako, mozes pogledati konkurenciju i izabrati klasu pa cemo videti sta bi ti u tom slucaju najvise odgovaralo.


Da, definitivno za trke. Nesto mi se cini zgodnom klasa 250 2T ili 500 4T. U tom pravcu razmisljam, otprilike... Trazim i po Bugarskoj, ali za sada slaba vajda... Koga zanimaju Simpsoni, Balkani, Urali, Dneprovi i slicno, mogao bi se zasladiti.

babaos wrote:Predlažem englesko područje za četiri takta...a ako planiraš dvotaktno neka bude neka RD-jka.


Veliki smo postovaoci engleske automobilisticko-motociklisticke tradicije, ali cenim da je za takvu avanturu potrebno obezbediti se novcima u povecoj kolicini ili imati jos vecu kolicinu :D - pa nabasati... RD? Sasvim stabilna varijanta. Razmislja se i o njoj.
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Tue Apr 20, 2010 10:38 pm

Posto ti je u avataru Porsche bit ces ti cini se dobar borac na stazi...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: wanted classic bike

Postby Zel99 » Wed Apr 21, 2010 11:38 am

OutOfSeason wrote:
Zel99 wrote:Koliko sam shvatio treba ti motocikl za trke. Ako je tako, mozes pogledati konkurenciju i izabrati klasu pa cemo videti sta bi ti u tom slucaju najvise odgovaralo.


Da, definitivno za trke. Nesto mi se cini zgodnom klasa 250 2T ili 500 4T. U tom pravcu razmisljam, otprilike... Trazim i po Bugarskoj, ali za sada slaba vajda... Koga zanimaju Simpsoni, Balkani, Urali, Dneprovi i slicno, mogao bi se zasladiti.

babaos wrote:Predlažem englesko područje za četiri takta...a ako planiraš dvotaktno neka bude neka RD-jka.


Veliki smo postovaoci engleske automobilisticko-motociklisticke tradicije, ali cenim da je za takvu avanturu potrebno obezbediti se novcima u povecoj kolicini ili imati jos vecu kolicinu :D - pa nabasati... RD? Sasvim stabilna varijanta. Razmislja se i o njoj.


Mislim da si kada si se javio mailom pricao o nekom velikom Japancu. U klasi preko 500ccm i Klasik Open-u ima dosta mesta, a takvi motori mogu biti jeftiniji gore navedenih. S druge strane konkurencija u 250 ce biti najjaca i motor koji nije jako dobro pripremljen neca imati sta da trazi bez obzira na vestinu vozaca.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Wed Apr 21, 2010 11:59 am

Čini se da on i želi jaku konkurenciju...pa Miši,Sale i Neđo nisu svete Krave...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Wed Apr 21, 2010 12:36 pm

Zel99 wrote:
OutOfSeason wrote:
Zel99 wrote:Koliko sam shvatio treba ti motocikl za trke. Ako je tako, mozes pogledati konkurenciju i izabrati klasu pa cemo videti sta bi ti u tom slucaju najvise odgovaralo.


Da, definitivno za trke. Nesto mi se cini zgodnom klasa 250 2T ili 500 4T. U tom pravcu razmisljam, otprilike... Trazim i po Bugarskoj, ali za sada slaba vajda... Koga zanimaju Simpsoni, Balkani, Urali, Dneprovi i slicno, mogao bi se zasladiti.

babaos wrote:Predlažem englesko područje za četiri takta...a ako planiraš dvotaktno neka bude neka RD-jka.


Veliki smo postovaoci engleske automobilisticko-motociklisticke tradicije, ali cenim da je za takvu avanturu potrebno obezbediti se novcima u povecoj kolicini ili imati jos vecu kolicinu :D - pa nabasati... RD? Sasvim stabilna varijanta. Razmislja se i o njoj.


Mislim da si kada si se javio mailom pricao o nekom velikom Japancu. U klasi preko 500ccm i Klasik Open-u ima dosta mesta, a takvi motori mogu biti jeftiniji gore navedenih. S druge strane konkurencija u 250 ce biti najjaca i motor koji nije jako dobro pripremljen neca imati sta da trazi bez obzira na vestinu vozaca.


Ta Honda CB 750 F mi je utekla za minut. Nasao sam istu takvu, ali je jos nisam pogledao... U Burgasu/Bugarska prijatelj mi je pronasao RD 250 iz 1978 god., sestobrzinski, ali ga je tip preradio u coustom-a... Treba da vidim da li se igrao nesto sa ramom. Cena mu je smesna - 850leva/435 EUR.

babaos wrote:Čini se da on i želi jaku konkurenciju...pa Miši,Sale i Neđo nisu svete Krave...


8)
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Wed Apr 21, 2010 9:04 pm

Da li Pravilnik takmicenja 2009 u delu koji se odnosi na klase i uslove za motocikle (Cl.5) ima neke izmene za 2010? I, koliko je on u saglasnosti sa nekim (ne znam kojim, ali drzim da ga ima) medjunarodnim pravilnikom?

p.s. oprostite mi na neobavestenosti
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Wed Apr 21, 2010 9:06 pm

sve ces ti to,i nac i kupit i napravit.Samo je pitanje u kojem vremenu.Ali ti si inzinjer pa ce sve biti ok...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Wed Apr 21, 2010 10:11 pm

babaos wrote:sve ces ti to,i nac i kupit i napravit.Samo je pitanje u kojem vremenu.Ali ti si inzinjer pa ce sve biti ok...


xa-xa
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby Zel99 » Thu Apr 22, 2010 9:27 am

OutOfSeason wrote:Da li Pravilnik takmicenja 2009 u delu koji se odnosi na klase i uslove za motocikle (Cl.5) ima neke izmene za 2010? I, koliko je on u saglasnosti sa nekim (ne znam kojim, ali drzim da ga ima) medjunarodnim pravilnikom?

p.s. oprostite mi na neobavestenosti

Pomereno je godiste na 1984 (za Open), sto u Alpe Adrija sampionatu pripada Classic Special. U stvari skoro sve klase (narocito 250 pa navise) su potpuno uskladjene sa AA sampionatom.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Tue Apr 27, 2010 10:45 am

OutOfSeason wrote:
babaos wrote:sve ces ti to,i nac i kupit i napravit.Samo je pitanje u kojem vremenu.Ali ti si inzinjer pa ce sve biti ok...


xa-xa




:think:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: wanted classic bike

Postby OutOfSeason » Tue Apr 27, 2010 11:16 am

babaos wrote:
OutOfSeason wrote:
babaos wrote:sve ces ti to,i nac i kupit i napravit.Samo je pitanje u kojem vremenu.Ali ti si inzinjer pa ce sve biti ok...


xa-xa




:think:

Pomislio sam da tvoja konstatacija ima u sebi i aluziju na Zeljka, kojeg cesto oslovljavas sa inzenjer. Buduci da je on masinski (a ja samo saobracajni, pa uz to i recno/pomorski) inzenjer - njegovo znanje i umesnost oko pripreme motocikala daleko nadmasuju moje... Skromnost mi nalaze da se ponekad nasmejem samom sebi.
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: wanted classic bike

Postby babaos » Tue Apr 27, 2010 5:07 pm

Lijepo si napisao post.No vratimo se temi.Imaš li već nešto u planu to jest ima li neki motor kojeg si našao?Lijepo bi bilo da voziš što prije...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Kupujem - Prodajem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron