Keihin flat CR

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Tue Nov 19, 2013 12:52 am

Kolko kapiram koristio bi taj motor u saobracaju.Ovi CRovi su podeseni za stazu, morao bi da ih oslobodis kita da ne zalivaju benzinom (igle, dizne, nivoi ), pa iako bih rado brojao tvoj novac mislim da bi sa ovim CRovima imao samo problema u saobracaju. Za stazu su najbolji, ali zbog naglog i brutalnog razvoja snage ne bi ti ih preporucio za svakodnevnu voznu.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby babaos » Tue Nov 19, 2013 7:44 am

oli wrote:
sasa402 wrote:Imam jos jedan dihtug za boldora, pusti mi adresu da ti posaljem. Obecao sam ako nadjem jos nesto tvoje je. Za koj motor te interesuju CRovi.

Kawasaki ZRX



Onaj kojio sam ja sjebo,pa tom ne pomažu ni "VBR-ovi"...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Keihin flat CR

Postby babaos » Tue Nov 19, 2013 7:47 am

sasa402 wrote:Kolko kapiram koristio bi taj motor u saobracaju.Ovi CRovi su podeseni za stazu, morao bi da ih oslobodis kita da ne zalivaju benzinom (igle, dizne, nivoi ), pa iako bih rado brojao tvoj novac mislim da bi sa ovim CRovima imao samo problema u saobracaju. Za stazu su najbolji, ali zbog naglog i brutalnog razvoja snage ne bi ti ih preporucio za svakodnevnu voznu.


i ja mislim da njemu to nije potrebno...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Keihin flat CR

Postby oli » Tue Nov 19, 2013 12:13 pm

babaos wrote:...i ja mislim da njemu to nije potrebno...

Kao što smo već vidjeli, za utrkivanje s tobom mi ni motor nije potreban...

Ali, pa niste valjda vas dva mudrijaša sebi u glavu utuvili da ste vi i vaša razmišljanja mjerila...
Ionako me se je već pokušalo odgovoriti, od kupovine, visokom cijenom...(za sada je to bilo uspješno)

Čovjek hoće da proda (sam je rekao da bi rado brojao moju lovu), mene žuljaju pare (jerbo sam se po Babaosovim riječima "nakrao do bola") i to je to, ako mi konačna cijena bude odgovarala po mojim mjerilima onda možda i krenem put Niša, pa malo i obiđem Krstu, Stevu i još neke drugare...
A, stav o potrebnosti... Ahh, pa što je danas ikome potrebno, svega imamo ionako napretek...
Samo pameti namamo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Tue Nov 19, 2013 12:54 pm

Valjda ne mislis da ti zelim nesto lose ako sam ti preneo svoja iskustva sa CRovima. Lose ce da radi na malim obrtajima, cak do zalivanja svecica. To na stazi nije bitno, ali bi bilo glupo da ti to ne kaxzem, nisu elasticni, mekani u razvoju snage kao vakumski, sto ti mozda ne smeta, moje je bilo da opisem kako rade . Ja kad nesto kupujem ocekujem opis toga, odluka je na tebi.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby babaos » Tue Nov 19, 2013 5:25 pm

oli wrote:
babaos wrote:...i ja mislim da njemu to nije potrebno...

Kao što smo već vidjeli, za utrkivanje s tobom mi ni motor nije potreban...

Ali, pa niste valjda vas dva mudrijaša sebi u glavu utuvili da ste vi i vaša razmišljanja mjerila...
Ionako me se je već pokušalo odgovoriti, od kupovine, visokom cijenom...(za sada je to bilo uspješno)

Čovjek hoće da proda (sam je rekao da bi rado brojao moju lovu), mene žuljaju pare (jerbo sam se po Babaosovim riječima "nakrao do bola") i to je to, ako mi konačna cijena bude odgovarala po mojim mjerilima onda možda i krenem put Niša, pa malo i obiđem Krstu, Stevu i još neke drugare...
A, stav o potrebnosti... Ahh, pa što je danas ikome potrebno, svega imamo ionako napretek...
Samo pameti namamo...


:naughty: :naughty: :naughty: Nije fer ovo jel ja to nemislim.Ja sam ovdje u temi da te odgovorim od kupovine.Imam pravo na svoje mišljenje i opet kažem:"nemoj to uzimati jerbo ti to uopće netreba".Sale će to prodati ionako kao alvu...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Tue Nov 19, 2013 8:29 pm

Neverovatno kako u svakoj temi nadjete razlog za raspravu.Prvo mi je to bilo simpaticno, ali vremenom postajete suvise predvidivi. To nema veze sa mojim karburatorima, bitno je samo da misljenje bude suprotno. Oli, napisi da te ne zanimaju, kako bi Baba dodao da ti samo oni fale za savrsenstvo brutalnog nakeda.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby babaos » Wed Nov 20, 2013 12:16 am

U Petak možemo popiti kavu u Nišu.Predlažem tramvaj(na šetnici) u poslijepodnevnim satima...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Wed Nov 20, 2013 12:50 pm

Dogovoreno za petak.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby oli » Wed Nov 20, 2013 12:56 pm

sasa402 wrote:Neverovatno kako u svakoj temi nadjete razlog za raspravu...

De, nemoj i ti sada tu filozofirati...
Vidi nijesi ti to možda dobro shvatio...
Oli pokušava karburatore kupiti sebi iz nekog samo njemu poznatog razloga...
A šta rade Babaos i Sale 402, to ti Olija nije niti briga...Niti vodi računa o tome...
Oli samo pokušava kupiti karburatore... Vrlo jednostavno...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Wed Nov 20, 2013 2:16 pm

U pravu si. Ja ionako nisam upoznat sa pozadinom price, niti je logicno da me to treba zanimati. Pozdrav Oli. svrati, tebi sa tvojim prosecnim brzinama to sigurno noje problem.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby oli » Wed Nov 20, 2013 2:54 pm

sasa402 wrote:U pravu si. Ja ionako nisam upoznat sa pozadinom price, niti je logicno da me to treba zanimati. Pozdrav Oli. svrati, tebi sa tvojim prosecnim brzinama to sigurno noje problem.

Dogovoreno, navratim, ovih dana...
Nadam se samo da će Babaos, navratiti u Niš, prije mene, te da bi se meni usrao u cipelu, kupiti te karburatore od tebe, po nekoj popularnoj cijeni od recimo 950Euro...

Evo kakav bi mogao biti scenario...

400 EURO je početna cijena, minus neki popustić ne keš od 100 Euro, pa još jedan popustić na gostovanje u Niš i na kuknjavu kako je teška situacija i skup i dalek prijevoz od još 100 Euro, to bi značilo 200 Eura za karburatore...
Ali onda treba dodati:
100 Euro, zato što je Babaos Hrvat;
100 Euro, zato što je Babaos Srbin;
100 Euro, zato što je Hrvat&Srbin;
100 Euro, penalizacija zato što ima dvije boračke penzije;
100 Euro, zato što je dobar s Nikolom Računicom;
100 Euro, penalizacija na vozačku dozvolu stariju od 40 godina;
100 Euro, zato jer se ne javlja na telefon;
50 Euro zato jer se zanima za iste karburatore za koje se zanima i Oli...(iako zapravo ova stavka vrijedi neprocijenjivo)

Evo to bi ti trebala biti neka okvirna računica od 950 Euro... Obaveznom tom Babaosiću reci, to nemoj nikako zaboraviti, da znaš sigurno da Oli ima ponudu za baš takve iste karburatore iz Njemačke po cijeni od 1900 Euro, i da si siguran da Babaos može od Olija izvući barem 1700 Euro... Som poput Babaos bi morao tu udicu progutati...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Keihin flat CR

Postby sasa402 » Wed Nov 20, 2013 3:30 pm

Bez vasih medjusobnih komentara forum bi izgubio smisao. :clap:
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Keihin flat CR

Postby oli » Wed Nov 20, 2013 3:43 pm

babaos wrote:...Ja sam ovdje u temi da te odgovorim od kupovine.Imam pravo na svoje mišljenje i opet kažem:"nemoj to uzimati jerbo ti to uopće netreba"...


Jednom davno kada sam bi jako mlad te pohodio u mađarsku, onda sam se bio tamo "dovatio" s njihovom jednom omladinkom...
Ona je otprilike imala takovu sličnu retoriku kao i Babaosić...
To na mađarskom za moje poimanje super smiješno zvuči...

Ovako nekako: nemoj, nemoj, nemoj, nemoj, nemoj, da prestaneš...
Ili nemoj, nemoj, nemoj, nemoj, da ga izvadiš...

Tak i ovo sad kada mene Babaos odgovara...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Keihin flat CR

Postby oli » Wed Nov 20, 2013 8:23 pm

babaos wrote:U Petak možemo popiti kavu u Nišu.Predlažem tramvaj(na šetnici) u poslijepodnevnim satima...

Eee, Sale 402, ajd molim te dojavi, kako je bilo, kada i ako bude, mislim na kavu u petak na šetnici u Nišu...
Posebno me zanima hoće li Babaosić barem ponijeti novčanik (obzirom na gornji prijedlog on je pozvao, pa bi bio red da on i plati), mislim znam da neće platiti, ali daj vidi Sale 402 da samo znamo jeli ga barem ponio...
Ako ti je neugodno (meni naravno nije) o tome ovdje raspredati, možeš ti meni poslati i samo pp, da znamo koliko Babaos daleko može otputovati od kuće a da ne nosi novčanik...
Ma, ja sam siguran, da bi on mogao otići i do Japana bez novčanika...
Ajd, Sale 402 učini mi to i dojavi, značilo bi mi to puno...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Kupujem - Prodajem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron