iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby krsta63 » Thu Nov 07, 2013 10:15 pm

Evo, ovde se neki uce, vezbaju
http://youtu.be/ZdnzdVQDNvA
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby babaos » Fri Nov 08, 2013 8:04 am

Demagogija -Usmjeravaš neke činjenice u pogrešnom smjeru s namjerom uznemiravanja.Što želiš postići? Ja govorim o ostarjelim i potrošenim sportašima i motociklima iz classica i tvrdim da je to samo evociranje utrka.Svi mladići koji se tu pojave nebi trebalo da smatraju da su to utrke nego tek prolazna faza prema road racingu.Sve je kristalno jasno.Momak kojeg spominješ u nezgodnom kontekstu je po mom mišljenju uzoran mlad čovjek kojeg ovdje netreba spominjati u lošem kontekstu.Naprotiv.O njemu ćemo govoriti u superlativu kad profunkcionira u brzincima u klasama super sport ili stok.Hepening koji je priključen brzincima također nema potrebnu specifičnu težinu unutar pojma utrkivanja.

http://www.youtube.com/watch?v=XD8tIwbc2Po
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby petko13 » Fri Nov 08, 2013 9:55 am

[quote="babaos" O njemu ćemo govoriti u superlativu kad profunkcionira u brzincima u klasama super sport ili stok.Hepening koji je priključen brzincima također nema potrebnu specifičnu težinu unutar pojma utrkivanja.[/quote]
Мораћеш да прихватиш чињеницу да се неки млади људи никада неће тркати на модерним мотоциклима, једноставно само зато јер то не желе.Воле старе моторе и то је све што ће икад возити.А дали је то њихово тркање , па и наше, довољно озбиљно, може се једино рећи када неког "озбиљног" тркача ставиш на стари мотор и измериш му време на стази. Бројни су примери који показују да ниси у праву. Један који свакако знаш је Ив Глосе, који на Гронику вози круг 1.43 са Јамахом СР 500. или Манксом. Тај би слободно могао да вози Супербајк и да дере готово све тамо. Други опет показују да старији добри и успечни тркачи иду Мото Класик, јер је то у складу са њиховим материјалним могућностиима. Опет примери који су нам добро познати, Емил Мокровчак и Мика Станојевић. пробај њих да стигнеш, па кажи да је то неозбиљно.
Дали је свако од нас појединачно озбиљан тркач, па наравно да није, али се не може генерализовати и омаловажити цело такмичење и идеја Мото Класика. А што се тиче Марина , о њему се и сада мора говорити у суперлативу, јер је његов успех огроман. Ти то не можеш замислити јер немаш спортског духа у себи. Твоја полазна тачка у размишљању о Мото класику је дијаметрална, искључиво са намером да се забавиш и покажеш. У таквим разликама у полазном поимању ове дисциплине и леже огромне несугласице између учесника нашег такмичења. Све што се дешава везано за правилник нпр. је у основи проблем ове врсте, јер се иста реченица правилника тумачи из два супротна угла. Зато и није могуће да се све стави на папир. Пошто смо ми чланови спортске организације, мислим да спортски начин размишљања треба да однесе превагу, за оне који хоће да кући носе пехар по сваку цену, саветујем да се преусмере на ревијалне вожње, где се нпр. вози Бјанки 500 и слично.Таквих трка има код нас и биће их још више.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby stanko61 » Fri Nov 08, 2013 11:27 am

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
svako grozdje koje ne mozes da dohvatis je - kiselo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
posle tvog posta sam se bas zapitao dal si ti normalan ????
ne,, ti si definitivno prolupao kao zvecka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sve od zelje da se domognes Crveneog Tomosa,, prica o tom motoru se prica uz kamin i konjak i traje satima, dok prica o tvojim svim tomosima se zavrsava u dve recenice i to jos u hodniku,, ne stize se do kamina,, :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: stoga,, daj sve te tvoje tomose da cigani nose na reciklzu jedino toliko i vrede -- na kilogram :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:
jedino me jos interesuje : ko je tebi dao za pravo za taj luksuz???, da ti odredjujes cenu moje licne imovine i da ti sudis o mojim postupcima i trkama,, sta si ti umislio? :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: da si bogom dana osoba sisla s neba da na zemlji mozes da sudis drugima ???
ti si zaboravi jednu cinjenicu,, a to je da je ova tema imisljena,, samo iz tog razloga da od tebe napravim sarana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
i to je samo moja zasluga,, a dalje , drugi deo sto si ispao magarac eee to je samo tvoja zasluga :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
upamti : bar pokusaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Crveni Tomos nije na prodaju, niti se iznajmljuje :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby babaos » Fri Nov 08, 2013 11:56 am

Sam si odgovoran za sve što govoriš.Toliko o tebi.A crveni!?to ćemo još vidjeti.Ti si možda odustao ali ja nisam.Uvijek mogu malko povisiti ponudu...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby Zel99 » Fri Nov 08, 2013 11:59 am

Nije lose kada se na "neutralnoj" temi malo protrese sadrzaj moto klasika.
Ja obozavam tehniku i obozavam trke :) :).
Svako moze da komentarise i prica sta hoce, ali ko napravi rezultat moze da bude i mutav i nepismen za mene je junak :clap: :clap: :clap:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby stanko61 » Fri Nov 08, 2013 12:03 pm

ako je iko na ovome svetu ima pravo, osim mene,, na taj motor onda si to ti :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
toliko si uporan da me, cak i plasis :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
plasim se da ces me uhvatiti u nekom momentu i kupiti motor :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby stanko61 » Fri Nov 08, 2013 12:07 pm

aaa ako bi ti prodao motor ?? dal bi ga ti meni posudio ili iznajmio za sledecu sezonu ,,naravno svo odrzavanje pada meni na moj trosak :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby babaos » Fri Nov 08, 2013 12:18 pm

Hvala ti bože da ima netko spreman za raspravu kakva bi trebalo da je normalna bez ljutnje i bez vrijeđanja.Tvoj stav je jasan.Veoma je ozbiljan i ima čvrstu poziciju za rušenje mojih teza.To mi je drago i na shvaćam to kao prijetnju ili ljutnju ili nedaj bože uvredu.Naprotiv.Imam ja komentar naravno.Jasno je da neki mladi nikad neće biti na jurilicama.Možemo razgovarati o razlozima ali nije to suštinsko pitanje.Classic je jedna razina utrkivanja kojoj netreba prišivanje GP rejting,ili rejting prvenstva svijeta.Ako je nekadašnji GP motor star i restauriran u nekoj utrci to ne znači ništa posebno osim parade,manifestacije ili izložbe ili revije.Čak i nacionalna prvenstva su problem kad pojedinci kokodaču da su šampioni države itd.Taj Iv je čudo ali on taj rezultat pravi sa G50 i to je zaista čudo.On je iznimka ali on nikad nije nikom rekao da je prvak svijeta i da vozi Gp ili da je šampion Švicarske ili njemačke iako možda radi jedan od najboljih rezultata u evropi.Jedna od najprestižnijih utrka"" Grab the Flag ""vozi se u 6 ili 8 utrka i na kraju nema rasprave oko toga tko je šampion Njemačke a tko to nije.Biti šampion države znači biti najbolji na najboljem motociklu i imati najbolje vrijeme kao što su šampioni oni vozači koji su u svoje vrijeme imali najbolja vremena.Sve drugo s dužnim poštovanjem nije najbolje znači nije šampionski..Govorim hipotetski i teoretski bez imena i podataka.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby babaos » Fri Nov 08, 2013 12:21 pm

Zel99 wrote:Nije lose kada se na "neutralnoj" temi malo protrese sadrzaj moto klasika.
Ja obozavam tehniku i obozavam trke :) :).
Svako moze da komentarise i prica sta hoce, ali ko napravi rezultat moze da bude i mutav i nepismen za mene je junak :clap: :clap: :clap:


O šefe počastio si temu svaka čast.Umjesto Stankeca hvala,hvala....
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby Zel99 » Fri Nov 08, 2013 2:56 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:Nije lose kada se na "neutralnoj" temi malo protrese sadrzaj moto klasika.
Ja obozavam tehniku i obozavam trke :) :).
Svako moze da komentarise i prica sta hoce, ali ko napravi rezultat moze da bude i mutav i nepismen za mene je junak :clap: :clap: :clap:


O šefe počastio si temu svaka čast.Umjesto Stankeca hvala,hvala....

Naravno, pa to je u sustini najprovokativnija tema. Ti to svakako znas i nisi slucajno i u afektu ili posebnoj inspiraciji napisao ove komentare. To je ok, jedino sto uopsteni govor kada se generalizuje karakter i vrednost pojedinaca ne pripada novom vremenu, vec nekom drugom koga se mozda svi i ne secaju. :?: :!: :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby krsta63 » Fri Nov 08, 2013 3:25 pm

Pet minuta stajanja u ćošetu licem prema zidu (sa intezivnim razmišljanjem o postupcima) :roll:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby oli » Fri Nov 08, 2013 4:09 pm

babaos wrote:O čemu ti to,o trkama?Pokri se ušima.Govoriš o vožnjama sa 130 km/h.To je samo dobra zabava.To nisu trke.Trke su tamo negdje gdje tebe nema i neće nikad biti.Govoriš i o rezultatima na revijalnim smotrama i takozvanim klasičnim utrkama.Zna se dobro a to sam već napisao gdje se voze utrke.To što to radiš i svi mi zajedno to je više zabava i rekreacija nego utrke.Ti stvarno nemaš elementarnu skromnost u ponašanju.Nemam namjeru umanjivati tvoju posvećenost vožnjama ali čovječe kad su rezultati u klasičnim utrkama bili relevantni u svjetskim razmjerima i kad su te utrke imale potrebnu specifičnu težinu.Ja ću ti reći,nikad ni tad.To je samo odlična zabava sa kojom takvi kao ti zadovoljavaju niske strasti,liječe frustracije i komplekse i prepričavaju drugima svoje doživljaje na utrkama gdje su osvajali šampionske titule i zlatne kacige a ljudi ko ljudi puše i gutaju sve redom.Oni koji to slušaju ne znaju da je to alternativno utrkivanje koje sa istinskim utrkama nema baš ništa.Trke voze dečki na brzim motorima a mi se samo dobro zajebavamo.Doduše ja manje a ti više ali to ti je isto.Kad mi napišeš ovdje da si bio na grobniku i vozio sa bilo čim 1,45 i bolje tad ću skinuti kapu i oprostit ću ti hvalisanje od ranije kad to nisi ni mogao ni znao.Do tad neTmoraš meni govoritI ŠTA SU REZULTATI I ŠTA SU UTRKE.To znaš i sam ali jebe se tebi ti mlatiš ko maksim po diviziji o tim takozvanim rezultatima koje si slobodno možeš napisati načelo nitko nema ništa protiv.Tvoja stvar.
Da se vratim na moje Tomose.Oni su tu.Nisam nekulturno naveo nešto o njima.Samo sam rekao da ih imam 10 komada a ti tražiš od poštarskih motora rezultate.Ti si čudan.to je to što sam rekao i ništa više i ništa manje.Nisam ih hvalio samo sam rekao da ih imam.Tvoj nije ništa bolje ni lošije od toga.Isti su dijelovi osim što imaš na svom autogram od nekoga i to je to.
Tvoj kompletan crveni tomos vrijedi 2000 eura i toliko sam ti spreman platiti.Sve druge kombinacije zaboravi. :lol: :lol: :lol:
Samo mašinu netrebam pravi sa njom rezultate i uživaj.


Babaos, to ako sam dobro shvatio hoćeš reći da su klasik utrke nešto poput nogometa?
Ali ženskog... Ili Futsala (mali nogomet)...

Čuvena izreka Ferenca Puškaša, nakon one velike igranke kada je vlak morao stati 20 km prije Budimpešte, da se sačuvaju žive glave, prilikom povratka sa svjetskoga prvenstva u nogometu, gdje su mađari u finalu vodili u prvom poluvremenu 2:0, a na kraju izgubili 2:3, je bila slijedeća...
Veliki novac donosi veliki nogomet, a mali novac donosi mali nogomet...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby stanko61 » Fri Nov 08, 2013 6:41 pm

slazem se sa Olijem :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Babaos je lik kome je pomucen mozak,, zapinju mu zupocanici u glavi, pokusava da bude neko drugi pa zaluta,, ko magarac u magli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
trka je trka, adrenalin je adrenalin, svako se trka sa onom sta ima, zato postoje raliciti klase i razlicite trke
ajde Babaos objasni mi zasto je GP ,, to tebi trka a sve ostalo nula,,
posto ti ne znas, objasnicu ti, mogu jer imam kontakta sa tim ljudima, kako? to tebe ne interesuje i ne mesaj se u moj privatni zivot :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
razlika imedju GP i ostalih trka je samo u nulama,, tj u novcu , tj u profitu
sta mislis da ti ljudi tamo ne grese ??? prave gluposti ?? pa seti se sta je Markez uradio u Australiji i ili kad je bilo da ne mogu izvuci grejac guma pred start
razmisli i zapitaj se da daju nekom od nasih MK OS, recimo Zel, Mika, Emil,, itd , taj motor od Markeza mislis da ne bi smeli dati gas ?????????????????????????????, u redu ne bi napravili takvo vreme kao oni ,, ali ucemu je onda razlika ?? samo u tome sto si ti neverovatan materijalista, oci ti svetle kada vidis eure
trke su trke, svako prema svojim mogucnostima ali sa,, verujem istim zarom i zeljom kao na GP
a za takve tvoje gluposti treba da ides u cosak i klecis na kukurizima dva velika odmora , materijalisto jedan, sad si sam ,,, sa tvojim glupostima podigao cenu Crvenog Tomosa za tisucu eura :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: iznajmljujem Tomos D6 za trkacku sezonu 2014

Postby baba zaneti » Fri Nov 08, 2013 6:52 pm

[quote="babaos"]O čemu ti to,o trkama?Pokri se ušima.Govoriš o vožnjama sa 130 km/h.To je samo dobra zabava.To nisu trke.Trke su tamo negdje gdje tebe nema i neće nikad biti.Govoriš i o rezultatima na revijalnim smotrama i takozvanim klasičnim utrkama.Zna se dobro a to sam već napisao gdje se voze utrke.To što to radiš i svi mi zajedno to je više zabava i rekreacija nego utrke.Ti stvarno nemaš elementarnu skromnost u ponašanju.Nemam namjeru umanjivati tvoju posvećenost vožnjama ali čovječe kad su rezultati u klasičnim utrkama bili relevantni u svjetskim razmjerima i kad su te utrke imale potrebnu specifičnu težinu.Ja ću ti reći,nikad ni tad.To je samo odlična zabava sa kojom takvi kao ti zadovoljavaju niske strasti,liječe frustracije i komplekse i prepričavaju drugima svoje doživljaje na utrkama gdje su osvajali šampionske titule i zlatne kacige a ljudi ko ljudi puše i gutaju sve redom.Oni koji to slušaju ne znaju da je to alternativno utrkivanje koje sa istinskim utrkama nema baš ništa.Trke voze dečki na brzim motorima a mi se samo dobro zajebavamo.Doduše ja manje a ti više ali to ti je isto.Kad mi napišeš ovdje da si bio na grobniku i vozio sa bilo čim 1,45 i bolje tad ću skinuti kapu i oprostit ću ti hvalisanje od ranije kad to nisi ni mogao ni znao.Do tad neTmoraš meni govoritI ŠTA SU REZULTATI I ŠTA SU UTRKE.To znaš i sam ali jebe se tebi ti mlatiš ko maksim po diviziji o tim takozvanim rezultatima koje si slobodno možeš napisati načelo nitko nema ništa protiv./quote]

Резултат је резултат на нашем или на светском првенству. Постоље је награда за најбоље. Тај тренутак је исти и Лоренцу и Петковићу и Маркотицу и свима који су се радом, трудом и самоодрицањем , до њега домогли и то им нико не може приредити осим њих самих, и то је то. Сви остали су само део публике и могу то да воле или неволе.

:hand: Да донесем закључак да о тркама у класику могу да коментаришу само тркачи или они који су компетентни , наравно подељени по класама које су возили .Тако да неби другима који су овде присутни вређали интелигенцију .
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

PreviousNext

Return to Kupujem - Prodajem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron