Неабразивно чишћење клипова

Moderator: oli

Неабразивно чишћење клипова

Postby petko13 » Fri Feb 01, 2013 1:03 am

За такмичара који вози двотактни мотор на стази, од пресудног је значаја у каквом су му стању клипови.Код двотактног мотора они имају много већи значај јер обављају више функција одједном.Па зато ако желимо да нам мотор ради пуним капацитетом посебну пажњу посвећујемо управо клиповима.
Након растављања често су прстенови тешко покретни или чак непокретни у својим лежиштима, на челу и на ободу често има пуно наслага сагорелог уља и сл.Лоша је пракса да се те површине чисте стругањем било које врсте јер се тада мењају мере веома уско толерисаним површинама.Зато сам ја тражио начин да решим тај проблем другачије.
Наиме,на наслаге на клипу се старом четкицом за зубе , нанесе и утрљава средство за чишћење наслага на шпоретима и роштиљима.Ово је редовно продавана кућна хемија(види слику), али је такође веома корозивна па треба избегавати по сваку цену непотребно излагање алуминијума овом средству.Након што се наслаге растопе клип опетите у води пар пута такође га трљајући четкицом.Након тога клип исперите алкохолним сирћетом(види слику), па онда опет водом.
НИ СЛУЧАЈНО НЕ ОСТАВЉАЈТЕ КЛИП ДА ОДСТОЈИ У РЕРНОПЕРУ, ЈЕР КАДА СЕ ВРАТИТЕ ЊЕГА ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ.
Средство наносите искључиво на наслаге а не на чисти део клипа.Користите гумене рукавице током рада.
P1310043.JPG

P1310038.JPG

P1310034.JPG
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Неабразивно чишћење клипова

Postby baba zaneti » Fri Feb 01, 2013 6:36 pm

Kako ti izgleda . jel si je otvori. :?:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Неабразивно чишћење клипова

Postby Mali Caca » Fri Feb 01, 2013 8:13 pm

Ja koristom sprej koji je fabricki namenjen za ciscenje garezi sa kliova i kompresionog prostora za Dodj i Krajsler vozila. Mopar combustion chamber cleaner.
Attachments
DSC_1593.jpg
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Неабразивно чишћење клипова

Postby petko13 » Fri Feb 01, 2013 8:53 pm

baba zaneti wrote:Kako ti izgleda . jel si je otvori. :?:

Јесам, то су клипови из ње.Није баш сјајно али радилица је добра а то ми највише и треба.Скоцкаћу је ја као девојчицу.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Неабразивно чишћење клипова

Postby baba zaneti » Fri Feb 01, 2013 9:51 pm

ok . Ista prica kao kod x 7 kad sam ga kupio. sve je ekstra ali klipovi su bili za zamenu.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Неабразивно чишћење клипова

Postby feniks » Sat Feb 02, 2013 12:16 pm

Taj problem kod dvotaktaša se najviše javlja(pre svega mislim na garež sa strane klipa),kada je tolerancija veća nego li treba da bude,ili kada je previše ulja u benzinu.Na žalost prava tolerancija ne traje dugo u uslovima u kojima mi vozimo,a s obzirom na cenu delova,mnogi voze i s delovima koji su odavno za zamenu... :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica


Return to Garaze

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron