Precizno stelovanje bregastih osovima

Moderator: oli

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby Mali Caca » Sun Feb 03, 2013 5:49 pm

feniks wrote:Bolji je digitalni,jer ne mora toliko da se prati sam komparator... :handgestures-thumbup:


da uptavo to feniks. Mnogo dobra stvar, e sto je nije mnogo pre pojeftinilo tj. bilo pristupacno nama siromasnim umetnicima. Neznam kako je u evropi ali ovde u s.americi sve od preciznih mernih alata sto je u mm je duplo skuplje od onih u colim mernim jedinicama.
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby feniks » Sun Feb 03, 2013 6:46 pm

Ovde je cena manje više ista i digitalnih i analognih.Čak analogni mogu biti i skuplji.Valjda zato što se mogu popraviti.
Inače sin mi u Americi radi i kupovao sam s njim alate u nekim radnjama (on nosio kameru pa preko skypa ja pazario...he,he,he),stvarno su tamo skuplji alati,ali ima i onih jeftinijih.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby Mali Caca » Sun Feb 03, 2013 7:33 pm

feniks wrote:Ovde je cena manje više ista i digitalnih i analognih.Čak analogni mogu biti i skuplji.Valjda zato što se mogu popraviti.
Inače sin mi u Americi radi i kupovao sam s njim alate u nekim radnjama (on nosio kameru pa preko skypa ja pazario...he,he,he),stvarno su tamo skuplji alati,ali ima i onih jeftinijih.


Sto se tice alata ovde ja samo kupujem Snapon ili MAC tools. Ponekad kupim Husky Tools ili Cobalt Tools. Sve ima dozivotnu garanciju. Ali Snapon je daleko najbolji i najskuplji od svih na ovom trzistu
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby feniks » Tue Feb 05, 2013 10:49 am

Treba puno da se radi sa alatima da bi iz vlastitih iskustava znao koji je najbolji...Ti si sigurno jedan od tih koji mogu da procene šta je najbolje od ponuđenog na tržištu...ali nije svako tržište isto,a time i ponuda..tako da ja nemam takva saznanja,nažalost.Ja koristim "Genco i Ricove" alate(uglavnom) i zadovoljan sam sa njima,s obzirom koliko ih koristim,jer mi nije osnovno zanimanje mehaničarenje.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby Mali Caca » Tue Feb 05, 2013 5:13 pm

feniks wrote:Treba puno da se radi sa alatima da bi iz vlastitih iskustava znao koji je najbolji...Ti si sigurno jedan od tih koji mogu da procene šta je najbolje od ponuđenog na tržištu...ali nije svako tržište isto,a time i ponuda..tako da ja nemam takva saznanja,nažalost.Ja koristim "Genco i Ricove" alate(uglavnom) i zadovoljan sam sa njima,s obzirom koliko ih koristim,jer mi nije osnovno zanimanje mehaničarenje.


znam i to se slazem sa tobom da je svako trziste razlicito kao i ponuda alata. Ovde je malo drugacije nego kod nas kuci. Kad se zaposlis u neki servis bio to auto ili moto moras da imas svoj alat. Servis samo kupuje specijalne alate jer moraju ,a ostalo je na tebi. Tako da sam ja u zadnjih 14 godina potrosio sigurno $50.000 cnd na alate. Evo jedna slika ...
Attachments
406655_4505290544550_1815471455_n.jpg
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Precizno stelovanje bregastih osovima

Postby Mali Caca » Tue Feb 05, 2013 10:05 pm

da se vratimo temi pred novogodisnje praznike sam sebe castio novim razvodnim tockom
Attachments
oil and new timing wheel.jpg
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Previous

Return to Garaze

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron