Mokrovčak Emil

Moderator: oli

Mokrovčak Emil

Postby oli » Thu Sep 13, 2012 1:35 am

001. EMIL MOKROVČAK

Image

Emil Mokrovčak, Mihovljanska 19, 10110 Zagreb
rođen 22.01.1960. u Zagrebu
asistent predsjednika uprave u firmi "Lola Ribar"
kćerka Nataša
supruga Tina

od 1977. godine jaše SVOJE motore

Kronološki pokušaj opisivanja moto-života…

-1972. prvi puta sam sam vozio motor (Tomos 15 – i definitivno poludio!)
-1975. odlazim kao gledatelj na svoju prvu »GP» utrku (Naravno, riječ je o stazi na Preluci)
-1977. sam dobio svoj prvi motor (ČZ 350 – Bože, kako je bila velika!)
-1977. i 1978. četiri puta padam (Opa, znači nije to baš samo tako! Ode i ključna kost)
-1978. na otvorenju Grobnika radim prve krugove po stazi (Po noći, dok nas nije milicija najurila!)
-1979. prvi puta sam vozim »Japanca» s četiri cilindra. Hondu CB 750 K (Biti ćeš moja kad-tad!)
-1981. prodajem svoju »Čezu» s 118.000 prijeđenih kilometara. U odličnom stanju. (Šmrc. Bilo je suza.)
-Slijedi nekoliko godina bez motora (Užas jedan!)
-1987. kupujem Hondu CB 750 K (Onu istu, na koju sam toliko slinio)
-1988. prvi puta startam na nekoj klupskoj utrci na Grobniku (Gotovo je! Zaražen sam opakim virusom!)
-1991. prodajem Hondu (Što ćeš, problemi)
-1993. kupujem Kawasaki GPX 750 R (To je Tini najljepši motor)
-Par puta godišnje odlazim do Grobnika na vozikanje (Na stazi me nije strah otvoriti gas. Prelijepo!)
-1995. vadim licencu i vozim zadnje dvije utrke u klasi »Superbike» (Drmeš, Aljinović, Josipović… a ja na
GPX-u. To je stvarno bilo za poluditi! U Rovinju me je Drmeš dva puta iberundao!!!)
-1995. osvajam trinaesto mjesto u »Superbikeu» (Nisam zadnji!)
-1996. prodajem GPX-a, mobitel, kompjuter… i kupujem ZXR-a (Motor pokojnog Darena Dimitrijevića)
-1996. osvajam peto mjesto u »Superbikeu» (Odlično, s obzirom na moju prvu sezonu i na konkurenciju!)
-1996. odlično vozim »Dunlop cup» na Hungaroringu (Uh, koje pile na startu!)
-1996. Dac Pavelić iz »KMS»-a mi veli:»Ja ću tebe voditi na otok Man!» (Aha, možeš misliti!?)
-1997. stvarno se upuštamo u nemoguću misiju zvanu »Isle of Man». S nekonkuretnim motorom i uz puno
problema osvajamo 37. mjesto generalno, a 2. mjesto u klasi »newcommer». (Fenomenalno!)
-1997. osvajam 3. mjesto u »Superbikeu» u Prvenstvu Hrvatske (Prvi puta vozim Grobnik ispod 1.40!)
-1998. osvajam 2. mjesto u »Superbikeu» u Prvenstvu Hrvatske (Jedanaest utrka! Prvi je Štimac-Ducati)
-1998. vozim na stazama Misano, A-1, Hungaroring… (Prekrasno iskustvo!)
-1998. opet kupujem onu istu Hondu CB 750 K (Kaj ću, jako sam zaljubljen u taj motor)
-1999. osvajam 2. mjesto u »Superbikeu» u Prvenstvu Hrvatske (Prvi je Robertino Radman-Ducati)
-1999. vozim »Castrol cup» na Hungaroringu (Skupljanje iskustva i učenje, učenje, učenje…)
-1999. počinjem voziti najjaču klasu »Oldtimera» i osvajam 1. mjesto (Sviđaju mi se i te utrke!)
-1999. kupujem i ZXRR-a (Jako sam slab na Kawasaki)
-2000. osvajam 2. mjesto u »Open» klasi u Prvenstvu Hrvatske(»Superbike» je ukinut.Prvak je Gršić-Honda)
-2000. osvajam prvo mjesto u »Oldtimerima» i počinjem voziti neke »Classic» utrke (Važno da se utrkujem!)
-2000. prodajem ZXR-a (Šteta! Tako me lijepe uspomene vežu za njega! Još je živ. Negdje u Istri.)
-2001.osvajam treću uzastopnu titulu prvaka Hrvatske u »Oldtimerima» (Bez brige, nisam novčano nagrađen)
-2001. ostvarujem odlične rezultate u međunarodnim »Classic» utrkama (Vrlo dobre vožnje!)
-2001. prodajem ZXRR-a (Da li ću ikada više voziti utrke na Kawasakiu?)
-2001. kupujem Apriliu RS 250 i vozim »Aprilia cup» (Osmi u »Cupu» i šesti u »PH»)
-2002. osvajam četvrtu titulu prvaka Hrvatske u »Oldtimerima» (Već sam ljudima pomalo dosadan)
-2002. osvajam »Classic cup Hrvatske» (Bilo je tu i Talijana s odličnim motorima)
-2002. prodajem Hondu i ona odlazi u zasluženu mirovinu (Bez brige, u dobrim je rukama!)
-2002. kupujem Kawasakia Z-1000 i nakon porođajnih muka vozim s njim (Jupi! Opet na Kawasaki-u!)
-2003. osvajam petu uzastopnu titulu prvaka Hrvatske u »Oldtimerima» (Sada će sigurno pasti lova!)
-2003. počinjem voziti »Alpe-Adria prvenstvo» i osvajam 3. mjesto (Strašno interesantne utrke!)
-2003. vozim »Otvoreno prvenstvo Slovačke» i postajem prvak (Za ne povjerovati!!!)
-2003. osvajam »Classic cup Hrvatske» (I nije bila neka konkurencija)
-2004. pada šesta titula prvaka Hrvatske (Zamislite, ništa od love! Ha, ha.)
-2004. osvajam titulu prvaka Alpe-Adria prvenstva (I baš sam si ponosan zbog toga!)
-2004. odlazim u Vršac na utrku i postajem prvakom njihovog „brda“, sa rekordom staze!
-2005. eto i sedme uzastopne titule u prvenstvu Hrvatske! (Zbog glupih razloga, tek sada dobivam
Zlatnu kacigu za tri (?) uzastupne titule)
-2005. drugi puta za redom osvajam titulu prvaka Alpe-Adria prvenstva!
-2005. u Vršcu pobijeđujem na „brdu“ i na „krugu“
-2005. završavam karijeru kao aktivni natjecatelj! (I jako sam si tužan zbog toga!)



- Svemu treba dodati: puno utrka na »Happeninzima»,

četiri pada (jedan sa sitnim prelomima),
186 odveženih utrka,
152 osvojena pehara,
i hrpu kredita. 

Eto, sedam puta prvak Hrvatske u »Oldtimer»-ima, tri puta doprvak Hrvatske u »Superbike»-u, dva puta prvak »Classic cup»-a, prvak Slovačke, jednom treći i dva puta prvak u »Alpe-Adria prvenstvu», drugi na »Manu», puno drugih dobrih rezultata, ali… dalje ne ide. Sam si! Pritisnut kreditima.
Od sada, možda će biti dovoljan samo poneki »Happening»? Tko zna? Vidjet ćemo što vrijeme nosi.
Moja mama kaže: »Emile, motori – to je način života!» Kao i tisuću puta do sada, u pravu je! Toliko toga je podređeno motorima!
Ne znam da li ću moći bez moto utrka, ali znam da sam i dalje uz njih, jer, kao što mama kaže... 
Nakon toliko utrka, logičan je slijed da se sada posvetim sigurnosti na dva kotača!


POVRATAK;

-2008. dečki (Romeo, Gereš i Gigo) mi slažu motor, kako bih nastavio sa vožnjom. Lijepo od njih!
na prvoj utrci (N. Marof) pobjeđujem Jožu Drmeša na mom prijašnjem Kawasaki-u! Skupio sam
još 3 utrke u toj sezoni, ali onda se neslavno raspada pakt između mojih mecena i sezona propada
-2009. kupujem od Acija Suzukija GS 1000. Vozim sve utrke AA i postajem 3. puta prvakom
Alpe Adria prvenstva. Ove godine smo krenuli u misiju „4 sata Spa“, ali zbog kvara na Bakkeru
od Romea, pokisli smo se vratili. Sa Bakkerom vozim na Grobniku 1.45,823!
Odvezao sam i jednu utrku PH na Grobniku, treninga radi.
-2010. sezona počinje odlično! 8 utrka – 8 postolja, do utrke u N. Rači, gdje padam i oštećujem Suzuki-a.
krajem sedmog mjeseca mi je i kamper izgorio, a imao sam i poplavu u stanu.
Sezona je definitivno propala, ali postajem prvakom „Otvorenog cupa grada Zagreba“!
-2011. kasnimo sa slaganjem Suzuki-a i ne vozim prve utrke. Ipak, skupio sam 17 utrka i 15 pehara.
4. titula prvaka Alpe Adrie je izmakla za 2 boda. Šteta!
Vozim samo jednu utrku „Otvorenog prvenstva Srbije“ na Batajnici i pobjeđujem.
Drugi puta za redom postajem pobjednikom „Otvorenog cupa grada Zagreba“!

SAŽETAK PRIJE POČETKA SEZONE 2012. - 222 odvežene utrke
188 osvojena pehara
6 padova
0 kredita 
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Mokrovčak Emil

Postby babaos » Thu Sep 13, 2012 12:48 pm

Veoma cijenjeno ime .
Last edited by babaos on Sat Sep 29, 2012 7:20 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Mokrovčak Emil

Postby Zel99 » Sat Sep 15, 2012 12:06 am

babaos wrote:Veoma cijenjeno ime u svim srednje evropskim državama.Moralno stabilan i neovisan,veliki sportaš,ogledni uzorak za classik natjecatelja.

Vise nego lepo je biti u takvom drustvu
Likovi.JPG
Vrlo Posebno Drustvo.JPG
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Mokrovčak Emil

Postby 69 » Sat Sep 15, 2012 9:07 pm

Također!

A di si ti sve ove dane? :)
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Mokrovčak Emil

Postby Zel99 » Mon Sep 17, 2012 11:00 am

69 wrote:Također!

A di si ti sve ove dane? :)

Nastojim da napravim malo vremena za Batajnicu. Nadam se da cu za vikend biti tamo. Da li se druzimo :?: :!: :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Mokrovčak Emil

Postby babaos » Mon Sep 17, 2012 11:43 am

...........šteta teme .,
Last edited by babaos on Sat Sep 29, 2012 7:21 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Mokrovčak Emil

Postby Zel99 » Mon Sep 17, 2012 1:11 pm

babaos wrote:Skrenuli ste u off...........šteta teme koja ima svoju težinu.,

U pravu si, ali nova organizacija foruma trazi privikavanje. Pretpostavljam da ovde ne bi trebala da ide konverzacija, vec tabla sa pripremljenim slikama i izvestajima :?: :think: :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Mokrovčak Emil

Postby oli » Mon Sep 17, 2012 1:26 pm

Zel99 wrote:
babaos wrote:Skrenuli ste u off...........šteta teme koja ima svoju težinu.,

U pravu si, ali nova organizacija foruma trazi privikavanje. Pretpostavljam da ovde ne bi trebala da ide konverzacija, vec tabla sa pripremljenim slikama i izvestajima :?: :think: :doh:

admine najmiliji ne nasjedaj, na vladikine provokacije, ovi topici bas sluze za diskusiju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Mokrovčak Emil

Postby 69 » Mon Sep 17, 2012 2:46 pm

Zel99 wrote:
69 wrote:Također!

A di si ti sve ove dane? :)

Nastojim da napravim malo vremena za Batajnicu. Nadam se da cu za vikend biti tamo. Da li se druzimo :?: :!: :D



Danas sam izvadio formulare za Ata carnet. Svakako planiram doci da mi uzmes mjeru. Kucnuo je i taj cas! :-))
Bez obzira sto su vremenake prognoze lose.
Samo da mi posao dozvoli dolazak i vidimo se!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Mokrovčak Emil

Postby babaos » Mon Sep 17, 2012 3:26 pm

Penzići su uvijek teret državi.Uvijek.I regularni i neregularni.Svi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Mokrovčak Emil

Postby babaos » Mon Sep 17, 2012 3:31 pm

oli wrote:
Zel99 wrote:
babaos wrote:Skrenuli ste u off...........šteta teme koja ima svoju težinu.,

U pravu si, ali nova organizacija foruma trazi privikavanje. Pretpostavljam da ovde ne bi trebala da ide konverzacija, vec tabla sa pripremljenim slikama i izvestajima :?: :think: :doh:

admine najmiliji ne nasjedaj, na vladikine provokacije, ovi topici bas sluze za diskusiju...



Ovdje nije mjesto ni za nogomet,ni za rukomet.Eventualno samo za glavomet...
Last edited by babaos on Sat Sep 29, 2012 7:13 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Mokrovčak Emil

Postby stanko61 » Mon Sep 17, 2012 4:36 pm

verujem da je Babaos apsolutno u pravu,ako se ovako prlja stranica, onda ne zelim da se moje ime ovde nalazi
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Mokrovčak Emil

Postby babaos » Mon Sep 17, 2012 7:53 pm

Ima ovdje dosta prostora za igru i nove specijalne teme za laganu promaju.
Last edited by babaos on Sat Sep 29, 2012 7:14 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Mokrovčak Emil

Postby oli » Mon Sep 17, 2012 8:09 pm

stanko61 wrote:verujem da je Babaos apsolutno u pravu,ako se ovako prlja stranica, onda ne zelim da se moje ime ovde nalazi

Samo ti vjeruj u krivi sustav vrijednosti, i daleko ćeš dogurati...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Mokrovčak Emil

Postby oli » Mon Sep 17, 2012 8:18 pm

babaos wrote:Da baš zbog toga treba uozbiljiti ove teme.Zbog toga što ovi prilozi mogu biti zanimljivi i potencijalno korisni ovaj prilog nebi da objavim u ovim uvjetima.Nemam predumišljaj,nemam ni frustrirani osjećaj ali nisam ni iskompleksiran.Naprotiv želim komunikaciju ali ne na način kako moderator predlaže.Ima ovdje dosta prostora za igru i nove specijalne teme za laganu promaju.

Vladika, ne ucjenjuj, svi tvoji zahtjevi su iz predostrožnosti odbijeni unaprijed, naravno to se odnosi na teme u kojima je moderator Oli...
Razlozi su slijedeći u novom poretku, ne priznaje se minuli rad i bilokakve komunističke titule... Kako drugima tako jednako i tebi, iako si vladika...
Tema vozači u gornjem dijelu bavi se biografijama sadašnjih i bivših vozača, i sama po sebi činiti će jednu vrstu registra, a u donjem dijelu, svaka topic ima preslik iz registra vozača, te se sve može komentirati, i naravno bilo bi dobro da domaćini budu baš vozači čije ime pojedini topic nosi...
Al nemoš ti to svima objasniti, jer se onda umješa vladika... Vladika koji sve ovo razjebava, zato jer on voli polemizirati i jer je uvijek u pravu kao i njegov transmisijski drug Igor...
Da bi se bilo što ovdje uozbiljilo prvi bi se ti vladika morao prestati ponašati kao slon u staklarskoj radnji...
Imaš ti i predumišljaj, i frustriran si i iskompleksiran, a moderator tebi ovdje ništa ne predlaže...

Niko te ništa ne tjera, i de ajd već oladi... Današnje vrijednosti se ne temelje na najavama tipa mi moramo, mi hoćemo, mi smo obavezni, kao što ti ovdje pokušavaš tu "modu" ponovo uvesti... Sit sam takvih, kao i tvojih pustih najava...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Next

Return to Vozaci

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron