O forumu...

Re: O forumu...

Postby Boža Jawa » Fri May 06, 2011 1:06 am

Potpuno se slazem sa Olijevim dobronamernim primedbama vezanim za tehnicke probleme oko registracije.. i ja sam imao problema, adminstratori to dobro znaju. Sva sreca da sam dobar s' njima pa sam "preko veze" uspeo da se uclanim :) Mogu da zamislim kakav problem to pravi nekome ko nije od ove klasik-trkacke price, nije vest za internet-ludorije, a hteo bi da se ukljuci u diskusiju. Uvek je bilo tehnickih problema. Ali, ne krivim administratore (jedan od retkih :)),izabran je jeftiniji serviser. To potpuno razumem, jer uvek se znalo:koliko para toliko muzike. A nema se, ne moze se :(
Za filozofski problem, nisam siguran da postoji. Sloboda na Forumu je zaista izuzetno visoka. Ranije sam mislio da je Babaosova maceta glavni razlog da neki "cvikaju" da pristupe forumu. Pravio je on duge pauze pa nije bilo nikakvih promena. To nije razlog, jednostavno:ima nas koliko nas ima.
Ja cu svakako ostati veran fan, jer je ovo jedini forum koji ozbiljno tretira klasik-trke u Srbiji.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: O forumu...

Postby Zel99 » Fri May 06, 2011 9:03 am

Da, da rekao bih da ste obojica u pravu. Marko je tu i tamo popravljao ponesto i koliko znam ima znatno manje tehnickih problema. Podesavanja i konfiguracije PC-a korisnika su beskrajne i samo dugorocan profi pristup moze da svede probleme na minimum. Takodje i cena servisera nije beznacajna stavka...
Prijavljivanje na forum je mozda samo po sebi tehnicki posao koji niko ne voli. Sumnjam da je problem zelja za konspirativnoscu :think: , jer ko iole zna oko racunara uvek moze da prikrije identitet (ipak, dela na kraju progovore :D ).
Zima je period kada se moze ocekivati veci promet, jer je slobodno vreme preduslov za forum (gledam na prvom mestu po sebi). Licno nisam nezadovoljan forumom, jer je ipak evidentan napredak u odnosu na pocetke. Tacna je i prica da nas ima ogranicen broj zbog prirode samog interesovanja, ali Bozo, kada bi Draguljceta naucio da ukljuci racunar verujem da bi forum procvetao :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: O forumu...

Postby feniks » Fri May 06, 2011 9:51 am

Pošto nije baš aktivan na svom forumu (verovatno iz opravdanih razloga),...administrator se potrudio,juče, da me dobije na telefon i pita me za "junačko" zdravlje. Prijatno sam se iznenadio tim pozivom i ovom prilikom se još jednom zahvaljujem na njemu. :D ...to samo govori da ja ponekad i nisam u pravu kada ga kritikujem,...ili je možda kritika uticala?.......svejedno.. :D

Po pitanju foruma,.....sva trojica iznosite realne elemente mogućih problema oko ne-aktivnosti na forumu,ali presudni problem je ipak lenjost...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Zel99 » Fri May 06, 2011 3:06 pm

Lenjost je kod nas uzela razmere pandemije i zato nju nisam naveo kao faktor, vec je uzimama kao obelezje okruzenja. Dakle lenjost ovde nije kao vremenska nepogoda prolazno, nego kao klimatska karakteristika, trajno stanje. :(
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: O forumu...

Postby feniks » Fri May 06, 2011 4:04 pm

:lol: :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Boža Jawa » Fri May 06, 2011 10:22 pm

Pa, dobro Zel, jer mozes bar sa "tvojima" da napravis neki pomak. Imate odlican sajt, zavidan broj clanova i daleko ste od onih KLUB=TO SAM JA. Imate na Home stranici lepo predstavljene clanove kluba (vecinu). Ipak, od 13 predstavljenih clanova na forumu su dosta aktivna 2 clana. Ostali ni malo. Zar nije to malo apsurdno, pa ovo je vas sajt. Onda kada se mi koji kucamo kao ludi malo umorimo i stanemo, kritika samo na nas. A sta je sa onima koji nisu kucnuli ni jedno slovo? A uclanili se na ovaj forum odavno...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: O forumu...

Postby feniks » Fri May 06, 2011 11:20 pm

:clap: :clap: :clap: :handgestures-thumbup:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby marinac » Sat May 07, 2011 3:10 pm

O čemu se ovdje toliko prica
Kakve veze ima lenost sa forumom tehnika ili registracija
Forum je sasvim dobar.Pet ili petsto korisnika svejedno je
Važno je kakav je iznutra a dobar je
User avatar
marinac
 
Posts: 52
Joined: Fri Nov 26, 2010 11:26 pm

Re: O forumu...

Postby feniks » Sat May 07, 2011 4:54 pm

...sprovodimo grupnu terapiju :mrgreen: .......jer od lenjosti....nema veće bolesti,...tako kažu....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Sun May 08, 2011 3:19 am

Forum, spada u segment koji se zove:
nove tehnologije i internet publikacije...

E, sada je potpuno jasno da zapravo, je to jedan oblik izdavaštva, malo uvrnut, ali ipak je izdavaštvo u pitanju...

Da bi se o ovoj temi moglo raspravljati malo ozbiljnije, van domene nestručnoga stava: rekla kazala, prokazala (npr Babaos), potrebno bi bilo da se ima malo više ulaznih podataka, koje bi morale biti definirane od strane vlasnika.
Da bismo znali ocijeniti ovaj forum, ključno pitanje je zapravo: gdje smo i kuda stremimo? Nije moguće voditi ozbiljnu raspravu o kvaliteti ili kvantitetu foruma, ako se nema pretpostavka što je cilj...

Možemo mi tu govoriti što god želimo, ali "gazde" bi trebali dati nama kmetovima neke smjernice da bismo bili bolje obaviješteni kročimo li krivom ili pravom stazom....

Upute o korištenju foruma su nužne ali ne i dovoljne informacije...

Svi koji se bave izdavaštvom bi trebali znati: da se izdavaštvom pokušava postići zapravo perpetuum mobile, prve i druge vrste zajedno, znači odjednom...
Ako to ne spoznaju, tokom samoga bavljenja izdavanjem vlastitih publikacija, to zapravo znači da se time uopće ne bi trebali baviti...

Primjer radi lakšeg razumijevanje (i želje da Zell ne zamisli da mu se neko plete u posao) možemo pretpostaviti da izdajemo časopis koji se zove npr: SRPSKI MOTO KLASIK

Za ovaj slučaj, perpetuum mobile prve vrste bi bio slijedeći:
-otiskati toliko primjeraka časopisa da niti jedan ne ostane ne prodan;
To zapravo nije nikakav problem, otisneš dovoljno malo primjeraka tako da ti ništa ne ostane, sve se proda...

A perpetuum mobile prve i druge vrste odjednom, za ovaj slučaj bi bio:
-otiskati toliko primjeraka časopisa da se sve proda, a da pri tome niko ne traži još koji primjerak više...
Eee, to je već opaka igra...

Ako se želimo još igrati pogađanja mogućih brojki koje se tu mogu postići, trebalo bi znati slijedeće: koja je ciljna grupa u pitanju, i koliko je brojna?

Opet, ovo je pitanje za gazde, ali pretpostavljati, pogađati, nagađati i insinuirati, možemo i bez njih, zar ne?

Onda u tome slučaju: pogađamo, pretpostavljamo, nagađamo i insinuiramo, slijedeće...

Većinu ciljne skupine (preko 95%) čine pripadnici muške populacije.
Ako uzmemo za primjer Srbiju i Hrvatsku (Hrvatska se ovdje mora svakako uzeti u obzir ako ništa drugo onda barem zbog Babaosa (iako je to zapravo upitno, zbog njegove boračke penzije)) zajedno, onda bi to bilo manje od 7000000, potencijalnih korisnika...
(pošto za Babaosa nemamo točan podatak, što je on Srbin ili Hrvat, njega smo brojali ovdje dva puta, i kao Srbina i kao Hrvata, ali se to baš ne vidi, jer se je utopio u masi, pa smo ipak broj zaokružili na 7000000)

Daju se tu još neke stvari pretpostaviti:
Uzrast potencijalnih korisnika, bi trebao se kretati u okvirima od 14 do 65 godina...
Opet zbog Babaosa na istom uzorku to bi bilo ispod 6000000... (valjda Babaos ulazi u okvire do 65 godina ili ako ne, malo ćemo podići granicu)

Ovo su vrlo ozbiljne brojke...

Dodatno ograničenje bi moglo biti slijedeće:
Tehnička pismenost.
Ozbiljna tehnička pismenost bi tu trebala biti barem pretpostavka. Taj broj me je uvijek iznova fascinirao, držim da je jednostavno premali, a iznosi samo 30000. U daljnjemu računanju bih umjesto ovoga broja koristio broj 29998, zato jer tu Babaosa ne računam, a ne računam i još jednog pametnjakovića, samo to je već neka druga priča...Uzgred taj pametnjaković se zove Mladen Jergović...

Afinitet prema sportu. To bi mogao biti još jedan korektivni faktor za ovakvo brojanje.
On za ovaj slučaj iznosi x0.5. Što znači da dolazimo do broja 14999, Babaosa opet ne računamo jer nema više afiniteta za sport (sadi cvijeće, hitno ga treba preseliti na forum "znanje-imanje", podforum "hortikultura") pa je to onda 14998...

Afinitet prema motociklima, recimo x0,3, je cca 5000, opet Babaosa ne računamo(jer niti nema motocikl da se vozi, a ja mu moj više ne dam), pa je to 4999...

Verziranost i mogućnost korištenja računala. To je opet x0,5, tu Babaosa opet ne računamo jer ne piše ništa više ovdje, pa je to 2498.

Dalje me je malo strah da računam jer bi moglo na kraju ispasti da nas ima i previše ovdje...
Ali za sada mislim da bismo se mogli složiti da ako bi se tiskao časopis na temu SMK, da nikako ne bi imalo smisla tiskati ga u tiraži preko 4999, zapravo 5000 jer svakako bi jedan besplatno dali Babaosu zbog boračkih zasluga iz prošlosti...A i da nam ne kvari statistike i proračune u gotovo svakome stavku...

Zaključak:
-najmanje bi trebalo otisnuti 1 primjerak (da bi Babaos bio zadovoljen, a namiren i nacionalni ključ Srbi i Hrvati) a najviše 5000 komada, ali siguran sam da ovdje nije još uvijek postignut perpetuum mobile prve i druge vrste odjednom...

Trebalo bi još malo računati....

Možda bi bilo dobro da se Zell i/ili još neko umiješa da nebi nešto po zlu pošlo...
Pa možemo kasnije nastaviti s računanjem...
Skrušeno bih zamolio da se pametnjaković, Mladen Jergović ne miješa u ništa više, to bi mi sigurno puno značilo...
Ett, toliko za sada...
Last edited by oli on Sun May 08, 2011 12:25 pm, edited 1 time in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun May 08, 2011 11:49 am

oli wrote:...............(pošto za Babaosa nemamo točan podatak, što je on Srbin ili Hrvat, njega smo brojali ovdje dva puta, ali se to baš ne vidi, jer se je utopio u masi)...

:lol: :lol: :lol:
...to je ono kao sa Fatom....ali dvaput je dvaput.... :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Sun May 08, 2011 12:31 pm

Feniks slažem se s tobom...
Njega smo ovdje brojali i tamo i ovamo zato da se neko ne bi uvredio, samo ovako je moguće da svi budu zadovoljni...
A, odgovor na pitanje što je bolje biti:Srbin ili Hrvat?
Na Babaosovom primjeru je to najočitiji uzorak: pa najbolje je biti i jedno i drugo odjednom... Kao Babaos...
Ettt, vidi njega: dvije boračke penzije...A ništa više ne piše ovdje... I ne nosi novčanik, ali uopće...
A mi ostali: nula bodova...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun May 08, 2011 12:50 pm

Oli je svoju opservaciju predstavio u maniru dobrog investitora,sondirajući,uz pomoć statističkih veličina,ciljanu grupu mogućih korisnika foruma.I sve bi to bilo ok.da je ovo profitabilan forum...međutim pošto ovo nije takav slučaj,ja bih zanemario "igru brojkama" i bazirao se na njegovoj prvoj vrlo dobroj polaznoj postavci,koja je verujem i bila početna ideja vlasnika foruma,a to je,..napraviti okruženje koje će samo sebe stalno nadograđivati poput perpetum mobila...Da bi se to postiglo treba ispuniti nekoliko uslova,koji za sada nisu ispunjeni.....a tu je onda i ona nezgodna osobina,koju smo pominjali,a koju je teško iskoreniti....ipak smo previše vremena bili pod Turcima...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Sun May 08, 2011 1:02 pm

Eeee, moj Fenikse, pa mora biti forum barem malo profitabilan, jer od čega će inače Babaos dobiti boračku penziju... Zato sam tako stvari pretpostavio....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby OutOfSeason » Sun May 08, 2011 3:00 pm

feniks wrote:Oli je svoju opservaciju predstavio u maniru dobrog investitora,sondirajući,uz pomoć statističkih veličina,ciljanu grupu mogućih korisnika foruma.I sve bi to bilo ok.da je ovo profitabilan forum...međutim pošto ovo nije takav slučaj,ja bih zanemario "igru brojkama" i bazirao se na njegovoj prvoj vrlo dobroj polaznoj postavci,koja je verujem i bila početna ideja vlasnika foruma,a to je,..napraviti okruženje koje će samo sebe stalno nadograđivati poput perpetum mobila...Da bi se to postiglo treba ispuniti nekoliko uslova,koji za sada nisu ispunjeni.....a tu je onda i ona nezgodna osobina,koju smo pominjali,a koju je teško iskoreniti....ipak smo previše vremena bili pod Turcima...


S obzirom na prirodu svog posla, cesto komuniciram sa Turcima... Ponekad se, je li, zapricamo i dodjemo i to tih famoznih 500 godina. Verovali ili ne, a to se moze procitati i u njihovim zvanicnim udzbenicima istorije, sami Turci nisu previse ponosni na tih 500 godina. Najpre zbog toga sto su vladajuci ovim podrucjima od lokalnog stanovnistva poprimili neke nezgodne osobine koje se tesko iskorenjuju... :doh:
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests

cron