O forumu...

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun May 08, 2011 6:19 pm

Hoćeš da kažeš da su oni porpimili tu osobinu od nas? :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun May 08, 2011 6:24 pm

oli wrote:Eeee, moj Fenikse, pa mora biti forum barem malo profitabilan, jer od čega će inače Babaos dobiti boračku penziju... Zato sam tako stvari pretpostavio....


....da...u pravu si ti,ali ovde to nije slučaj...a što se tiče penzije.......moraćeš ti svojim i političkim i finansijskim uticajem doprineti Babaosovom statusu koji pominješ.... ipak je to tvoj zemljak.......mi nismo dovoljno moćni.... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Sun May 08, 2011 11:31 pm

feniks wrote:
oli wrote:Eeee, moj Fenikse, pa mora biti forum barem malo profitabilan, jer od čega će inače Babaos dobiti boračku penziju... Zato sam tako stvari pretpostavio....


....da...u pravu si ti,ali ovde to nije slučaj...a što se tiče penzije.......moraćeš ti svojim i političkim i finansijskim uticajem doprineti Babaosovom statusu koji pominješ.... ipak je to tvoj zemljak.......mi nismo dovoljno moćni.... :mrgreen:


Nemoj tako, nemoj to svoditi na: "brigo moja pređi na drugoga, ili dobar izgovor zlata vrijedi"...

Osim toga tvoj citat: "Babaos je nesumnjivo doprinio razvoju srpskoga klasika"...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby Boža Jawa » Sun May 08, 2011 11:58 pm

marinac wrote:O čemu se ovdje toliko prica
Kakve veze ima lenost sa forumom tehnika ili registracija
Forum je sasvim dobar.Pet ili petsto korisnika svejedno je
Važno je kakav je iznutra a dobar je

Niko nije rekao da je forum los. Samo smo izrazili bojazan da nedostaje goriva i da ce forum stati...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: O forumu...

Postby oli » Mon May 09, 2011 3:57 am

Eto, učinio sam skroman doprinos, povećanju aktivnosti na forumu... U duhu prilagođenih potreba pojedinih korisnika ovoga foruma, otvorio sam novu temu: "Cyber Cvjećarnica by Babaos"...
Tako to ide za svakoga ponešto...Mic po mic...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Mon May 09, 2011 8:26 am

Samo nam još fali glavni glumac........ :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Tue May 17, 2011 2:03 pm

feniks wrote:Oli je svoju opservaciju predstavio u maniru dobrog investitora,sondirajući,uz pomoć statističkih veličina,ciljanu grupu mogućih korisnika foruma.I sve bi to bilo ok.da je ovo profitabilan forum...međutim pošto ovo nije takav slučaj,ja bih zanemario "igru brojkama" i bazirao se na njegovoj prvoj vrlo dobroj polaznoj postavci,koja je verujem i bila početna ideja vlasnika foruma,a to je,..napraviti okruženje koje će samo sebe stalno nadograđivati poput perpetum mobila...Da bi se to postiglo treba ispuniti nekoliko uslova,koji za sada nisu ispunjeni.....a tu je onda i ona nezgodna osobina,koju smo pominjali,a koju je teško iskoreniti....ipak smo previše vremena bili pod Turcima...


Sigurno se to mora postaviti drugačije, jer postoje nekakvi troškovi, koje sigurno neko plaća, pa samim time neko drugi ostvaruje profit, možda gazde foruma nisu ti koji ostvaruju profit, ali ga neko sigurno ostvaruje (internet provajderi, kompanije kojima plaćamo impulse...) to je sigurno tako...
Znači neko profitira, možda ne svi u lancu ali neko sigurno da...

Mora vam svima biti jasno: "ništa više nije sveto, sve je samo brutto ili netto"...

Tko zanemaruje brojke, to je kao da: "igraš za raju i zanemaruješ taktiku, eee, pa onda ćeš završiti karijeru u nižerazrednom Vratniku"

Kao što vidite, u pjesmama i stihovima je već sve dočarano...

Ne slažem se u potpunosti s Feniksom, ako ništa drugo onda zbog toga što se na ovaj način ne može isplatiti boračka penzija Babaosu (jer nema profita)...A to mi je baš žao (mislim to zbog penzije, volio bih da ju ipak dobije)...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby oli » Tue May 17, 2011 2:34 pm

feniks wrote:Oli je svoju opservaciju predstavio u maniru dobrog investitora,sondirajući,uz pomoć statističkih veličina,ciljanu grupu mogućih korisnika foruma.I sve bi to bilo ok.da je ovo profitabilan forum...međutim pošto ovo nije takav slučaj,ja bih zanemario "igru brojkama" i bazirao se na njegovoj prvoj vrlo dobroj polaznoj postavci,koja je verujem i bila početna ideja vlasnika foruma,a to je,..napraviti okruženje koje će samo sebe stalno nadograđivati poput perpetum mobila...Da bi se to postiglo treba ispuniti nekoliko uslova,koji za sada nisu ispunjeni.....a tu je onda i ona nezgodna osobina,koju smo pominjali,a koju je teško iskoreniti....ipak smo previše vremena bili pod Turcima...


Sigurno se to mora postaviti drugačije, jer postoje nekakvi troškovi, koje sigurno neko plaća, pa samim time neko drugi ostvaruje profit, možda gazde foruma nisu ti koji ostvaruju profit, ali ga neko sigurno ostvaruje (internet provajderi, kompanije kojima plaćamo impulse...) to je sigurno tako...
Znači neko profitira, možda ne svi u lancu ali neko sigurno da...

Mora vam svima biti jasno: "ništa više nije sveto, sve je samo brutto ili netto"...

Tko zanemaruje brojke, to je kao da: "igraš za raju i zanemaruješ taktiku, eee, pa onda ćeš završiti karijeru u nižerazrednom Vratniku"

Kao što vidite, u pjesmama i stihovima je već sve dočarano...

Ne slažem se u potpunosti s Feniksom, ako ništa drugo onda zbog toga što se na ovaj način ne može isplatiti boračka penzija Babaosu...A to mi je baš žao (mislim to zbog penzije, volio bih da ju ipak dobije)...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Tue May 17, 2011 3:35 pm

Dobrodošli su svi dobri predlozi,koji bi omogućili proširenje i poboljšanje na ovom forumu...verujem da i vlasnici dele isto mišljenje....tako da moja zapažanja i insinuacije ne treba uzimati u obzir,ako se kose sa tim u vezi....Nemam ništa protiv i takve postavke...daj konkretan predlog,ili ideju vlasnicima,pa možda i bude nekih poboljšanja....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Tue May 17, 2011 4:30 pm

feniks wrote:Dobrodošli su svi dobri predlozi,koji bi omogućili proširenje i poboljšanje na ovom forumu...verujem da i vlasnici dele isto mišljenje....tako da moja zapažanja i insinuacije ne treba uzimati u obzir,ako se kose sa tim u vezi....Nemam ništa protiv i takve postavke...daj konkretan predlog,ili ideju vlasnicima,pa možda i bude nekih poboljšanja....


Pojma nemam niti tko su vlasnici niti kako da ih kontaktiram... Jednako tako pojma nemam, o nikakvim ciljevima, možda je zapravo sve ovo njima prihvatljivo, te možda su njihovi ciljevi zapravo potpuno ispunjeni ili čak premašeni, a da mi to zapravo niti ne znamo...
Ovo je tema s naslovom "o forumu" ali tu je diskusija uglavnom zapravo drugoga tipa, možda bi prvi korak mogao biti da neko tko se osjeća odgovornim, ili pozvanim malo rastumači što je zapravo cijela ideja svega ovoga, tako da bi onda moglo biti i malo jasnije propisivanje neke recepture za poboljšanje... Jer nismo mi korisnici foruma pozvani da ovdje radimo što nas je volja osim ako se to uklapa u filozofiju cijeloga projekta...

U nekim prijašnjim postovima sam iznio neke činjenice i prikazao neku matematiku, ali to je bilo jako općenito i nije bilo prilagođeno vlasničkoj filozofiji (dobro, svakako sam iskoristio priliku da i isprozivam malo i Babaosa, ali to inače, i uvijek činim), vjerojatno bi takvom vrstom filozofiranja mogli i neke stvari pogoditi, ali nije li jednostavnije da sami gazde objasne što je cilj? Ili može se to nastavitio kao i do sada...

A da se može napredovati, uvijek se može napredovati, jer jedno je sigurno: dva magarca su sigurno makar malo pametnija od jednog magarca....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Tue May 17, 2011 4:43 pm

:lol: :lol: :lol: ...ja nemam osećaj da su mi počele rasti uši,a ti?....moraću se pogledati u ogledalo... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Tue May 17, 2011 5:09 pm

feniks wrote::lol: :lol: :lol: ...ja nemam osećaj da su mi počele rasti uši,a ti?....moraću se pogledati u ogledalo... :think:


Za uši ne znam... Ali za impressum znam da ga nema, a to je jedini siguran put utvrđivanja činjenica...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Thu May 19, 2011 9:20 am

Dobro,dobro...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby babaos » Sun Aug 14, 2011 10:21 am

Boža Jawa wrote:
marinac wrote:O čemu se ovdje toliko prica
Kakve veze ima lenost sa forumom tehnika ili registracija
Forum je sasvim dobar.Pet ili petsto korisnika svejedno je
Važno je kakav je iznutra a dobar je

Niko nije rekao da je forum los. Samo smo izrazili bojazan da nedostaje goriva i da ce forum stati...



Razmisli malo što ti osobno i nesebično možeš učiniti da ovaj forum ne bude loš...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun Aug 14, 2011 5:57 pm

Dovoljno bi bilo za početak,da više bude prisutan i piše ...... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron