O forumu...

Re: O forumu...

Postby feniks » Mon Apr 11, 2011 8:31 pm

Zel99 wrote:...... Na zalost u poslednje vreme sam potpuno preopterecen profesionalnim i neodloznim privatnim stvarima i izuzetno mi je tesko da posvetim vreme forumu. Za nove teme treba dodatna energija i vreme, narocito kada su projekti u pitanju. Cinjenica je takodje da i svi ostali ucesnici ne retko, ali verovatno kratko posecuju forum, jer pobogu prolece je , a ipak smo mi motoristi. :D
Zahvalan sam na saradnji i svestan sam da ti poput Babaosa svojevremeno drzis ovaj forum, hvala :handgestures-salute:


Daj,nađi malo više vremena....dosta si se izvlačio sa istim izgovorom...ne pije vodu više.....nedostaje tvoje učešće u raspravama... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby babaos » Sun Apr 17, 2011 8:48 am

Po meni rasprava ne pati zbog toga.Ali administrator se mora potruditi za početnu stranicu i svježe moto informacije.Mora se potruditi da razbija monotoniju,osvježava koncepciju itd.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 10:14 am

Upravo to... :handgestures-thumbup:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Zel99 » Wed Apr 20, 2011 10:31 am

Sve ste u pravu, pokusavam da slozim kockice i napravim malo prostora, ali nesto ne ide. Trudicu se i dalje, to jedino mogu da obecam. :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: O forumu...

Postby feniks » Wed Apr 20, 2011 11:14 am

Zel99 wrote:............. ali nesto ne ide. Trudicu se i dalje,........ :)


Ono "i dalje" je nepotrebno,jer ako to ostane,onda slaba vajda..... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby feniks » Thu Apr 21, 2011 12:51 pm

Primećujem "pojačane" aktivnosti administratora..... :clap:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby feniks » Sun May 01, 2011 10:30 am

Povlačim sve što sam rekao...........ovo je "mrtav" forum.......nema pomoći...nisam malodušan,ali....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Boža Jawa » Mon May 02, 2011 2:18 pm

Zao mi je sto sam bio u pravu :( Napisao sam u nekim svojim prvim postovima da ce ovaj forum biti vrlo interesantan u zimskom periodu (medjusezoni) a da ce potpuno zamreti kada pocne trkanje. Mislim da je jos neko pisao o tome.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: O forumu...

Postby feniks » Tue May 03, 2011 9:59 pm

I meni je žao.....ali šta je tu je...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Zel99 » Wed May 04, 2011 11:08 am

Boža Jawa wrote:Zao mi je sto sam bio u pravu :( Napisao sam u nekim svojim prvim postovima da ce ovaj forum biti vrlo interesantan u zimskom periodu (medjusezoni) a da ce potpuno zamreti kada pocne trkanje. Mislim da je jos neko pisao o tome.

Ja sam bio taj (sto ne znaci da nije jos neko), ali nisam rekao potpuno.
Sad sam se vratio sa puta pa cu probati malo da ozivim.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: O forumu...

Postby feniks » Wed May 04, 2011 11:11 am

:violin:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby oli » Thu May 05, 2011 3:02 am

Boža Jawa wrote:Zao mi je sto sam bio u pravu :( Napisao sam u nekim svojim prvim postovima da ce ovaj forum biti vrlo interesantan u zimskom periodu (medjusezoni) a da ce potpuno zamreti kada pocne trkanje. Mislim da je jos neko pisao o tome.


Ako treba, "potprašiti" ću ja malo Babaosa, i začas će se desiti ledeno doba... Samo recite, da ga (Babaosa) malo isprozivam?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: O forumu...

Postby feniks » Thu May 05, 2011 3:17 pm

Koliko ja vidim,on je digao ruke od nas....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: O forumu...

Postby Zel99 » Thu May 05, 2011 4:12 pm

babaos wrote:Po meni rasprava ne pati zbog toga.Ali administrator se mora potruditi za početnu stranicu i svježe moto informacije.Mora se potruditi da razbija monotoniju,osvježava koncepciju itd.


Administratori su kao i ovde prisutni samo ljubitelji moto klasike i trka. Dakle cist entuzijazam, a privilegije admina su samo usputne. Pa rekao sam vec da je forum na samoodrzavanju, tj. da zavisi od samih korisnika i ucesnika. Zasto se vise ljudi ne ukljucuje, ne znam, ali je cinjenica da ima mnogo kibicera. Pretpostavljam da je odbojnost prema komjuterima i pisanom nacinu izrazavanja u krugovima zainteresovanih veoma prisutna. Vec nekoliko puta sam individualno pokusao da aktiviram posmatrace, ali sa veoma malo uspeha. Ja nazalost imam veoma malo slobodnog vremena da bi i pored dobre volje afirmisao potencijalno interesantne teme. Dakle drugari pozivam na zdruzenu akciju. :D
Ne znam da li je Olijev predlog produktivan, jer kad on potprasi Babaos zaprasi :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: O forumu...

Postby oli » Thu May 05, 2011 7:39 pm

feniks wrote:Koliko ja vidim,on je digao ruke od nas....

Strah je mene pomalo da one ne digne ruku NA nas...Al kažu da je: strah dobar onome kome ga je bog dao....Šta znam, tako kažu...

Zel99 wrote:Administratori su kao i ovde prisutni samo ljubitelji moto klasike i trka. Dakle cist entuzijazam, a privilegije admina su samo usputne. Pa rekao sam vec da je forum na samoodrzavanju, tj. da zavisi od samih korisnika i ucesnika. Zasto se vise ljudi ne ukljucuje, ne znam, ali je cinjenica da ima mnogo kibicera. Pretpostavljam da je odbojnost prema komjuterima i pisanom nacinu izrazavanja u krugovima zainteresovanih veoma prisutna. Vec nekoliko puta sam individualno pokusao da aktiviram posmatrace, ali sa veoma malo uspeha. Ja nazalost imam veoma malo slobodnog vremena da bi i pored dobre volje afirmisao potencijalno interesantne teme. Dakle drugari pozivam na zdruzenu akciju. :D
Ne znam da li je Olijev predlog produktivan, jer kad on potprasi Babaos zaprasi :lol: :lol:


Profesionalna iskustva vezana za rad s forumima i kojekakvim drugim internet ludorijama, daju mi neke odgovore na Zell-ova pitanja...
-povećavanje broja aktivnih učesnika je slabo iz nekoliko razloga:
-prvi je tehničke prirode i vezan je za trenutno važeću filozofiju foruma da mogu pisati samo oni koji su registrirani, te lako je riješiv, kada se neko pokuša registrirati, onda sam proces registracije ide putem elektronske pošte, i to u obliku e-mail poruke, koja je potpuno pogrešno konfigurirana i osmišljena, jer se dešava slijedeće... Poruka u kojoj je sadržan registracijski link umjesto da ode u inbox, ona ode u pretinac za SPAM poštu, pa korisnici i ne primjete uopće i obrišu kao što se već i radi sa SPAM poštom, ili primjete kasnije tek nakon nekoliko dana...
Po mojim "neslužbenim" informacijama, broj zahtjeva za registraciju (pokušaja registracije) na ovome forumu je 4 puta bio veći od broja registriranih... Nije logično da 75% odustane, prilikom samoga pokušaja registracije nakon što su već popunili obrazac i ispunili prvi korak. 75% gubitka od pokušaja registracije do aktivacije registracije, je moguće samo ako je neka greška... Prema tome to je vjerojatno jedno "usko grlo" u cyber-prostoru...
Rješenje: drugačije konfigurirati registracijsku e-mail poruku, tako da onima koji se pokušaju registrirati ne ode u SPAM poštu, već u inbox...

-drugi razlog, je filozofske prirode, a vezan je za filozofiju foruma, koja glasi da na ovome forumu moguće je pisati samo ako si registriran...
-u ljudskoj znatiželjnoj prirodi upisano je da prvo gledaju, a u osobini koja upozorava na oprez, je usađeno da se postepeno uključuju, pa to onda prerasta ili ne u neku ozbiljniju aktivnost...
Rješenje: promijeniti filozofiju pristupa forumu, barem djelomično, treba omogućiti da korisnici komentiraju barem neke teme (npr kafana) iako nisu registrirani, tj kao gosti, jednokratno...Ili više puta jednokratno, bez trajne registracije...

Od čitatelja, napraviti pisca, nauka je...I to nauka za sebe...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron