O forumu...

O forumu...

Postby babaos » Sat Jan 23, 2010 1:25 pm

Ima li moderatora ovdje?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Sat Jan 23, 2010 7:13 pm

Za sada Admini imaju tu ulogu.
Ako se budu prosirile diskusije, vrlo rado bi dodelili nekome mod status! :D
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Sun Jan 24, 2010 1:19 pm

Upravo takav odgovor sam ocekivao.Naravno nisam s njim zadovoljan.Ovaj forum vec dugo je prilicno tih,previse tih.To sam vec odavno i napisao.U medjuvremenu dvoje korisnika postaju aktivni.Znaci Admin nije u mogucnosti pomjeriti stvari s mjesta.Nikad sistem sam sebe nemoze poboljsati.To mora uraditi netko novi sa strane sa svjezim idejama,motivacijom,animacijom itd.Mali caca se ponudio ali sigurno imate jos kandidata.Nesto se mora napraviti.Moje misljenje.Napisao si Admini?.Zar ih ima vise?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Sun Jan 24, 2010 5:40 pm

I Zeljko je Admin takodje.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 10:48 am

Molio bi administratore da promijeni naslov ove teme pošto ja to kao autor nemogu.Ovdje bi trebala biti rasprava o Forumu pa neka se zove "O FORUMU".
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 12:44 pm

Zahvaljujem na ažuriranju naslova.Pa evo konačno mjesto na kojem ćemo nadam se nas više (ne samo nekoliko korisnika i dva admina)voditi razgovor o forumu.Mislim da je forum dobro zamišljen i sasvim solidno prezentiran.Malo na dizajnu povremeno treba raditi i to bi bilo to.Nova verzija oblikovnog i sadržajnog s vremena na vrijeme uvijek daje potrebnu svježinu.Za sada situacija nije sjajna.Koliko vidim i caca i fenix i ja a više ih aktivnih nema smo primjetili da na forumu nema živosti.Ja sam prvi zalutao ovdje i odlučio sa strane pomalo provocirati nebili došao netko.Ako se pitate zašto evo odma.Vozio sam se na utrkama u Srbiji na samom početku nekoliko sezona.Stekao puno prijatelja istomišljenika i naviku da sa njima komuniciram.Forum je idealna stvar za popunjavanje i obogaćivanje tog sadržaja u komunikaciji.Eto zbog toga rado dajem svoj doprinos u poboljšavanju uvjeta za komunikaciju na ovom forumu.Motiv više su mi i administratori koji nisu ostrašćeni svojim prednostima na forumu nego na uljuđen i spontan način reguliraju supstancu.A može li bolje?i više?sigurno može.No postoji uvjet za te procese.Mora biti više ljudi ovdje.Kako e to je sad nova priča.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Fri Jan 29, 2010 1:23 pm

...pa evo da se i ja priključim i dam svoj doprinos........
Baš kako kaže naš uvaženi kolega,"babaos",forum je preuređen na adekvatan način,što se mene tiče,jedina zamerka,koju sam već pominjao kroz šalu o Arapima,je da se postavi u normalan položaj listanje stranica,kao kada se čita knjiga.Ako to nije moguće iz bilo kog razloga,ja to više neću pominjati kao problem.Što se tiče posećenosti,ona je slaba nažalost,iz više razloga.Jedan od razloga je to što su ciljani korisnici malobrojni,jer su teme usmerene u određenom pravcu,gde je potrebno predznanje za praćenje istih,što se meni lično svakako sviđa.Ipak ne bih želeo da budem na još jednom forumu poput nekih(babaos ih zna),gde se pojavljuju mnogi čudni likovi i postavljaju razno razna glupa pitanja,koja proširuju temu u nedogled.Mislim da takvom forumu ne bi trebalo da težimo.Možda i manji krug korisnika,ali je njihov kvalitet kudi kamo na većem nivou znanja.O ovoj temi bi moglo da se piše mnogo više,pa čak i do "biznis plana",možemo stići,ako to neko želi.Ali mislim da ovo treba spontano da se razvija uz malo kanalisanja stvari,jer samo tako će otići u pravom smeru.Ovde se ipak pojavljuju na dobrovoljnoj bazi ljubitelji moto sporta.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 1:30 pm

Svi znamo da je vlastito dvorište premalo kad ga usporedimo sa većim prostorom.Nisam baš siguran da je ovaj forum zamišljen da na njenu igraju igrice članovi kluba SMK Vršac i da ih netko drugi nezanima itd.Svaki Forum treba da ima vidljivu namjeru da želi biti univerzalan i sveobuhvatan.Sve poruke,informacije i podaci morali bi biti interesantni i šire ne samo ciljanom krugu ili broju korisnika.Sve što se po temama piše trebalo bi imati univerzalan karakter i treba da nadilazi samo interese manje skupine zainteresiranih.Osim toga treba biti raznovrstan i zanimljiv svim namjernicima i slučajnim prolaznicima.To se može ostvariti sasvim sigurno.Za ovu priliku uz ono o čemu govori fenix još bi skrenuo pozornost na prvi utisak kad otvorite stranicu.Dakle trenutno se suočavamo s članovima kluba i njihovim motociklima.Isto to možemo vidjeti kad se klikne na članove.Dakle ponavljanje a ponavljanje je ostvarena monotonija i to je pogubno za percepciju.

To sa trkačima u pokretu je dobar dizajn ali ako već upravo to mora biti neka budu i neki drugi motocikli i trkači koji se pojavljuju na vašim utrkama.Možda će ih baš ta sitnica privući da posjećuju Forum.Osim toga ni u jednom segmentu ni u jednom obliku ovaj forum ne zahvaća kompletnu klasik scenu u Srbiji.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Fri Jan 29, 2010 2:00 pm

...mislim da se nismo razumeli.....naša ljubav i strast prema ovoj temi,sama po sebi je namenjena užoj ciljanoj grupi korisnika,iz razloga,što je ta populacija u manjini u odnosu na većinu,pa stoga davati univerzalne i svima prepoznatljive odgovore,ne doprinosi tehničkoj edukaciji.Ako je to cilj,onda treba otvoriti još tema koji omogućavaju određenoj grupi korisnika da dobiju određeno predznanje,da bi razumeli teme o kojima se priča.Ja sigurno nisam imao nameru da zagovaram separaciju određenih grupa,jer to ne doprinosi razvoju kvaliteta,za koji se ja uvek zalažem,ali sam izveo to kao konstataciju činjeničnog stanja .
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 2:20 pm

feniks wrote:...mislim da se nismo razumeli.....naša ljubav i strast prema ovoj temi,sama po sebi je namenjena užoj ciljanoj grupi korisnika,iz razloga,što je ta populacija u manjini u odnosu na većinu,pa stoga davati univerzalne i svima prepoznatljive odgovore,ne doprinosi tehničkoj edukaciji.Ako je to cilj,onda treba otvoriti još tema koji omogućavaju određenoj grupi korisnika da dobiju određeno predznanje,da bi razumeli teme o kojima se priča.Ja sigurno nisam imao nameru da zagovaram separaciju određenih grupa,jer to ne doprinosi razvoju kvaliteta,za koji se ja uvek zalažem,ali sam izveo to kao konstataciju činjeničnog stanja .
tek nakon ovog tvog posta vidim da se nismo razumjeli.Nepada mi napamet da razmišljam o nekima kojima treba objašnjavati.Dakle.Mislio sam da na moto forumu za klasik mora biti informacija o utrkama na svim razinama.U vjestima u raspravama ili u temama nije važno.Isto tako mene zanima hoće li biti utrka koje organiziraju neki drugi u Srbiji.Zanima me hoće li biti THCR bilo kada ili možda ove godine.Nemam protiv da na stranicama ovog foruma saznam termine u Alpe Adria,Grab the Flag ili Evropskog klasik prvenstva.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Fri Jan 29, 2010 2:41 pm

babaos wrote:
feniks wrote:...mislim da se nismo razumeli.....naša ljubav i strast prema ovoj temi,sama po sebi je namenjena užoj ciljanoj grupi korisnika,iz razloga,što je ta populacija u manjini u odnosu na većinu,pa stoga davati univerzalne i svima prepoznatljive odgovore,ne doprinosi tehničkoj edukaciji.Ako je to cilj,onda treba otvoriti još tema koji omogućavaju određenoj grupi korisnika da dobiju određeno predznanje,da bi razumeli teme o kojima se priča.Ja sigurno nisam imao nameru da zagovaram separaciju određenih grupa,jer to ne doprinosi razvoju kvaliteta,za koji se ja uvek zalažem,ali sam izveo to kao konstataciju činjeničnog stanja .
tek nakon ovog tvog posta vidim da se nismo razumjeli.Nepada mi napamet da razmišljam o nekima kojima treba objašnjavati.Dakle.Mislio sam da na moto forumu za klasik mora biti informacija o utrkama na svim razinama.U vjestima u raspravama ili u temama nije važno.Isto tako mene zanima hoće li biti utrka koje organiziraju neki drugi u Srbiji.Zanima me hoće li biti THCR bilo kada ili možda ove godine.Nemam protiv da na stranicama ovog foruma saznam termine u Alpe Adria,Grab the Flag ili Evropskog klasik prvenstva.



...možda sam ja krivac što nisam shvaćen,ne razmišljamo svi na isti način,trudiću se da budem koncizniji sledeći put,ali ova tema me je zavarala u širini,pa je takav i bio predhodni post.U drugom delu se potpuno slažem sa tobom.I ja sam mišljenja da bi doprinelo posetama,kada bi te informacije mogle biti dostupne,na ovom mestu.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby feniks » Fri Jan 29, 2010 8:10 pm

Mali Caca wrote:ja sam dosao na ovaj forum samo zbog toga jer ima ljudi sa kojim mogu da delim misljenja i sa kojim se razumem.
Ono sta feniks kaze u vezi kontra citanja je koda listam neku arapsku knjigu.Valjda nam to ostalo od doba turaka pa je cudo stvar navike. :lol:
Elem ja kad sam cuo za ovaj forum istog momentasma okrenuo par brojeva u Otadzbini da ih pokusam dovesti ne forum,a dogovori su mi smo tu svaki dan.Ali mi spor kompjuter da pisem ili nema vremena itd........ja ih pitam pa kad si tu i citas moze i da napises neku reci i da podelis sa nama svoje misljenje :?: .A pak drugi vole da kometarisu nasa piskaranja iz ledja,a nece da nam se pridruze i kazu sta znaju :!:


...u pravu si,....ali to je pitanje karaktera.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 8:46 pm

Mali Caca wrote:ja sam dosao na ovaj forum samo zbog toga jer ima ljudi sa kojim mogu da delim misljenja i sa kojim se razumem.
Ono sta feniks kaze u vezi kontra citanja je koda listam neku arapsku knjigu.Valjda nam to ostalo od doba turaka pa je cudo stvar navike. :lol:
Elem ja kad sam cuo za ovaj forum istog momentasma okrenuo par brojeva u Otadzbini da ih pokusam dovesti ne forum,a dogovori su mi smo tu svaki dan.Ali mi spor kompjuter da pisem ili nema vremena itd........ja ih pitam pa kad si tu i citas moze i da napises neku reci i da podelis sa nama svoje misljenje :?: .A pak drugi vole da kometarisu nasa piskaranja iz ledja,a nece da nam se pridruze i kazu sta znaju :!:



Drugi savez drugi klub drugi pristup drugi stav drugi drugovi...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Fri Jan 29, 2010 8:52 pm

Mali Caca wrote:jedno si u pravu drugi drugovi i neka tako ostane ,jer ja imam samo prijatelje :D


...drugovi se druže,a prijatelji se pomažu u nevolji,ako ih imaš puno ti si bogat čovek,čestitam.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 8:55 pm

Drugove niko više nevoli,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron