SEZONA 2013.

Re: SEZONA 2013.

Postby feniks » Mon Apr 08, 2013 12:09 pm

Za klasik
Sada sam putem sekretara MSS-a obavešten da se Pleven u 06.mesecu ne vozi,jer oni ne mogu da organizuju trku.Ostaju znači 2 Batajnice i Rumunija.Ujedno je i prihvaćena naša sugestija da se u openu voze motori do 1984.god.Znači idu klase 250/500 do 1978 god i 750/1200 do 1984.god.
U našem prvenstvu izvesne su samo 4 trke(2 Batajnice,Vršac i Kraljevo).
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: SEZONA 2013.

Postby baba zaneti » Mon Apr 08, 2013 1:05 pm

OPET SIROMASNA SEZONA,,, JEL SE PLEVEN NECE VOZITI UOPSTE ILI B UGARI NEMOGU DA ORGANIZUJU TRKU U TOM TERMINU :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby feniks » Mon Apr 08, 2013 11:29 pm

Kažu da se neće voziti uopšte.... :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: SEZONA 2013.

Postby baba zaneti » Wed Apr 10, 2013 8:03 am

Nego da pitam ko nam dolazi iz inostranstva na trku u batajnicii. Jel ima neko informaciju dali dolaze Holandjani . Jel je neko najavio svoj dolazak. Stankooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo stankoooooooooooooooooooooooooooooooooo :) :) :) :) :) :) :)
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby stanko61 » Fri Apr 12, 2013 8:32 am

:D
ne dolazi niko i Holandije na trku u Batajnici, ne verujem ni da ce doci vise,,malo je sramota da motori 50cc tezine 50kg voze u klasi 1000cc i tezine 250kg,, :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
i tako su odstranjeni iz Moto Klasika i zadnji pravi trkacki motori koji su bili prisutni na nasim trkama,, a kad se malo bolje razmisli,, to je razumljivo,,- jer smetaju onima kojima Grunf pravi motor,, ( ako ne mogu da ga pobedim -- onda ga treba skloniti ) 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tako da ni Casal ni moj novi Kreidler sa ramom od hrom molibden cevi nece biti prisutan na nasim trkama :naughty:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby baba zaneti » Fri Apr 12, 2013 4:59 pm

ne razumem ...kako je moglo prosle godine a sada nemoze.sta ukida se klasa 50 .kada je promenjen pravilnik . :?:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby stanko61 » Fri Apr 12, 2013 6:25 pm

ne ukida se klasa 50 ,, samo moji motori , koji su 50cc sa roto usisavanjem, tj gp motori,, specijalke,,tezina motora oko 50kg :D oni su se vozili u klasi open, uzevsi u obzir proslu sezonu,, npr : zadnju Batajnicu i dogadjaje na treningu i trci mene je strah tamo voziti,, pa jebo te,to je ko nakovanj od 250kg kad zaukas na stazi brzinom od skoro 200 na sat :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) pitaj boga gde ce se zaustaviti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ma koja je to trka kad iz straha,, na startu,, zbog svoje bezbednost,, moram da pustim sve da krenu pa ja posle lepo polako za njma a bas se to i desilo : da sam startovao na vreme sa svoje startne pozicije, onaj crveni sto se vrtio ko vetrenjaca,, bi me pokupio al direkt,, srecom neko to od gore gleda pa mi je rekao idi ti lepo na poslednju startnu poziciju, ionako se tamo nije znalo ni ko pije ni ko placa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tako da ove sezona na startu 2 motora manje
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby krsta63 » Fri Apr 12, 2013 11:51 pm

Za ubrzanje sa starta....uz pun gas bi stignes u isto vreme ko i hitna. A za klasu si u pravu sto se ljutis. :think: Nesto se ne secam da su postarski tomosi imali vodeno hladjenje. A i senior je bio cist kros motor
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby igor » Sat Apr 13, 2013 8:33 am

Cinjenica je da je open klasa izgubila smisao omogucavanjem ulaska motora koji ni vizuelno ni tehnoloski ne ulaze u moto-klasik pricu, bar onakvu kakvu je vecina nas dozivljava.

Mozda je razlog uskladjivanje sa nekim drugim pravilnicima, ali time ipak secemo granu na kojoj sedimo.
S jedne strane omasovili smo broj ucesnika sa kojekakvim hibridima, a s druge strane povlace se takmicari sa pravim klasicnim motorima, bilo serijskim, bilo specijalkama.
Dosli su motori sa up-side down viljuskama i zasiljenim podignutim repovima, viseklipnim kocionim klestima itd, i istisnuli npr. nekoliko Yamaha LC koje iako perfektne stoje u garazama..
Znam ljude koji nece cak vise da voze ni u toj diviziji iako imaju motore za druge dve klase. Ipak su to trke motoklasika a ne gladijatorske igre.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: SEZONA 2013.

Postby stanko61 » Sat Apr 13, 2013 8:57 am

slazem se sa Igorom,, o tome sam i pricao
S jedne strane omasovili smo broj ucesnika sa kojekakvim hibridima, a s druge strane povlace se takmicari sa pravim klasicnim motorima, bilo serijskim, bilo specijalkama.
Dosli su motori sa up-side down viljuskama i zasiljenim podignutim repovima, viseklipnim kocionim klestima itd, i istisnuli npr. nekoliko Yamaha LC koje iako perfektne stoje u garazama..

i ima jos jedan veliki problem,, ako je istina sto Krsta prica,, ono za vodeno hladjenje i senior,, to je protivno opstem pravilniku moto klasika ,, to je za open specijal
mislim da bi komisija MK to trebalo da resi pre prve trke, jer prvenstvo MK 50 moze da bude ne vazece....
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby krsta63 » Sat Apr 13, 2013 9:51 am

igor wrote:Cinjenica je da je open klasa izgubila smisao omogucavanjem ulaska motora koji ni vizuelno ni tehnoloski ne ulaze u moto-klasik pricu, bar onakvu kakvu je vecina nas dozivljava.

Mozda je razlog uskladjivanje sa nekim drugim pravilnicima, ali time ipak secemo granu na kojoj sedimo.
S jedne strane omasovili smo broj ucesnika sa kojekakvim hibridima, a s druge strane povlace se takmicari sa pravim klasicnim motorima, bilo serijskim, bilo specijalkama.
Dosli su motori sa up-side down viljuskama i zasiljenim podignutim repovima, viseklipnim kocionim klestima itd, i istisnuli npr. nekoliko Yamaha LC koje iako perfektne stoje u garazama..
Znam ljude koji nece cak vise da voze ni u toj diviziji iako imaju motore za druge dve klase. Ipak su to trke motoklasika a ne gladijatorske igre.

JBLG, Igore, pa po tvome treba da obrisemo i OT. Samo MK, ali da vozaci daju casnu rec pre trke da nece brzo da voze. Ne vidim razlog da vlasnici LC Jamaha parkiraju iste u garaze kada one mogu i te kako da se drze u sadasnjem Openu, samo malo da se dorade. Jeste, nece doci do pehara mufte kao ranije.
Vreme prolazi, neko prihvata to a neko ne. I ja sam poceo da brkam decenije u prici, makar po jednu gresim gore, dole. Motori koje volim su sve stariji. U Australlii na trkama voze ZXR-ove....
A ti Stanko, sta se bunis, ti si dekretom iskljucen iz trka kao brz
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby stanko61 » Sat Apr 13, 2013 2:26 pm

ee pa bas ti hvala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby baba zaneti » Sat Apr 13, 2013 4:42 pm

i ko je ostao u klasi 50.. Steva iz Nisa i Vlada blagojevic. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: SEZONA 2013.

Postby igor » Sat Apr 13, 2013 7:43 pm

krsta63 wrote:JBLG, Igore, pa po tvome treba da obrisemo i OT.


Zasto? Gde sam to ja pomenuo? To je neka tvoja slobodna i subjektivna, ali pogresna interpretacija mog posta.


krsta63 wrote: ...Samo MK, ali da vozaci daju casnu rec pre trke da nece brzo da voze. Ne vidim razlog da vlasnici LC Jamaha parkiraju iste u garaze kada one mogu i te kako da se drze u sadasnjem Openu, samo malo da se dorade.
Jeste, nece doci do pehara mufte kao ranije.


Stvarno nema potrebe da karikiras ono sto sam napisao.

I nemam ja, a i verujem niko drugi, nista protiv brze voznje, to su ipak trke.
Vozili su i voze mnogi dosta brze motore, ali i znaju da se ponasaju na stazi. Da li se iko ikad osetio ugrozenim od strane na primer Zeljka ili Emila? Nije. A voze mnogo brzo. Ali, jedno je voziti brzo a drugo je voziti bezobzirno.
Ja sam zbog povrede pauzirao dve sezone. Ali jos 2010. poceo je taj trend, ok, bilo je bitno da se takmicenje omasovi, ali rezultat je da sada dolazi do osipanja.

A Yamahe LC sam naveo samo kao primer jer ih ima nekoliko koje vise ne izlaze na trke, nisu bitne te Yamahe ima i drugih modela.
Sada se dogadja da neki koji imaju motore za vise klasa voze samo u prvoj diviziji, nece da voze i u drugoj sto su ranije radili. Drugi nece da izlaze da voze u klasama druge divizije iako imaju motore, iako u dvema klasama MK u drugoj diviziji i nije neka konkurencija pa bi se do pehara i doslo "mufte", kako ti kazes. Eto, ni pehar "mufte" u te dve divizije, zacudo, nije vise toliko primamljiv.

Nemam neke konkretne predloge sta bi trebalo uraditi. Za pocetak bi mozda bilo dovoljno prepoznati pravac u kome je moto-klasik krenuo i malo porazmisliti dok ne bude previse kasno.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: SEZONA 2013.

Postby stanko61 » Sat Apr 13, 2013 8:55 pm

Igore ,, malo sam i ja kriv za to osipanje,, nisam trebao dati ostavku i do toga ne bi doslo ,a predvideo sam cepanje MK jos u novembru, naime svake godine sam imao plan rada citave sezone ,i ove godine su postavljeni temelji za red u MK,, al na zalost Dragiljce nema tu viziju da nastavi
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron