Administratoru

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Tue Jun 18, 2013 11:20 am

babaos wrote:Šta ta rasprava uopšte znači?Nisam u toku pa molim razumijevanje.Povremeno škicnem i nema baš nekih događanja.Ovo mi je upalo u oko.Gdje je feniks u toj priči?

Pogledaj temu "Pravilnik-diskusija u Aktuelostima-Moto Klasik Srbije"
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Jun 18, 2013 7:03 pm

Zel99 wrote:Izvinjavam se na zakasnjenju sa odgovorom. Ispitali smo mogucnosti vezane za Feniksa. Zapravo od nas se traze stvari koje su uglavnom neuobicajene za forume. Nik, odnosno profil moze da se u potpunosti izbrise jedino ako se izbrisu svi njegovi postovi. Posto sto smo u pravilniku foruma aneksirali - brisanje postova nije dozvoljeno, to preostaje resenje kroz deaktivaciju naloga. Ako je to OK mozemo to da uradimo mada vrlo nevoljno :( :( .


Na to smo navikli, i sve što je ispod polugodišnjeg roka ionako držimo "brzom poštom"...

Vrlo jednostavno je bilo formulirano pitanje, koje sam kao korisnik postavio nekada, milome mom adminu, tražilo je odgovor, na nivou da ili ne... Ali ne biva...

Ponavljam to je moje pravo kao i svakoga forumaša uostalom...

Elem, mlogo bi voleo da ovakvi likovi imaju priliku da ovakove odgovore daju ali u policiji za vrijeme policijskog saslušanja... Tako bi mu šamar odvalili za ovo da bi mu dugo u sjećanju ostalo i pitanje i odgovor...

Al štaš, nema danas pravde niđe...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Tue Jun 18, 2013 11:10 pm

oli wrote:
Zel99 wrote:Izvinjavam se na zakasnjenju sa odgovorom. Ispitali smo mogucnosti vezane za Feniksa. Zapravo od nas se traze stvari koje su uglavnom neuobicajene za forume. Nik, odnosno profil moze da se u potpunosti izbrise jedino ako se izbrisu svi njegovi postovi. Posto sto smo u pravilniku foruma aneksirali - brisanje postova nije dozvoljeno, to preostaje resenje kroz deaktivaciju naloga. Ako je to OK mozemo to da uradimo mada vrlo nevoljno :( :( .


Na to smo navikli, i sve što je ispod polugodišnjeg roka ionako držimo "brzom poštom"...

Vrlo jednostavno je bilo formulirano pitanje, koje sam kao korisnik postavio nekada, milome mom adminu, tražilo je odgovor, na nivou da ili ne... Ali ne biva...

Ponavljam to je moje pravo kao i svakoga forumaša uostalom...

Elem, mlogo bi voleo da ovakvi likovi imaju priliku da ovakove odgovore daju ali u policiji za vrijeme policijskog saslušanja... Tako bi mu šamar odvalili za ovo da bi mu dugo u sjećanju ostalo i pitanje i odgovor...

Al štaš, nema danas pravde niđe...

Policiju treba zasluziti. Kada se nesto tako zasluzi onda se i ponasanje moze uskladiti. Dotle neka red zavodi svemirska policija.
Eeee, a sta bi ko voleo, pa zivot je toliko ispunjen neuzvracenim ljubavima...
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Jun 18, 2013 11:13 pm

Zel99 wrote:...Policiju treba zasluziti. Kada se nesto tako zasluzi onda se i ponasanje moze uskladiti. Dotle neka red zavodi svemirska policija.
Eeee, a sta bi ko voleo, pa zivot je toliko ispunjen neuzvracenim ljubavima...


Ali nema odgovora na pitanje...
Samo vrdanje kao i obično...
Možda bih radije i čekao preko pola godine za pravi odgovor...
Ali ne biva... Siledžijstvo je vidim i dalje u modi, kod miloga mi admina...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Tue Jun 18, 2013 11:20 pm

oli wrote:
Zel99 wrote:...Policiju treba zasluziti. Kada se nesto tako zasluzi onda se i ponasanje moze uskladiti. Dotle neka red zavodi svemirska policija.
Eeee, a sta bi ko voleo, pa zivot je toliko ispunjen neuzvracenim ljubavima...


Ali nema odgovora na pitanje...
Samo vrdanje kao i obično...
Možda bih radije i čekao preko pola godine za pravi odgovor...
Ali ne biva... Siledžijstvo je vidim i dalje u modi, kod miloga mi admina...

Da ga izbrisem ne mogu, jer je to tekovina foruma u kojoj si i ti imao veliki udeo.
Da ga deaktiviram mogu, ali ako se Feniks slozi sa time. Mogu i na tvoju itervenciju ako dokazes da si mu opunomocenik.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Jun 18, 2013 11:32 pm

oli wrote:...Pitanje za admina... Jeste li Feniksu uslišili ovu molbu?


Pa zar nije na ovo moje pitanje, jednostavnije bilo odgovoriti, samo:NE...

Zel99 wrote:...Da ga izbrisem ne mogu, jer je to tekovina foruma u kojoj si i ti imao veliki udeo.
Da ga deaktiviram mogu, ali ako se Feniks slozi sa time. Mogu i na tvoju itervenciju ako dokazes da si mu opunomocenik.


A, ova plitka i niska podmetanje, površne zamjena teza, samo su dokaz da sam u pravu kada kažem da je kod tebe admina, mog najmilijeg, siledžijstvo na top ljestvici konverzacijskih disciplina i pristupa...

Kao što rekoh niđe pravde nema...

Ali eto odgovor sam si sam nekako uspio "preračunati"... Tako da više ne moram trpiti to tvoje ponašanje...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Tue Jun 18, 2013 11:52 pm

oli wrote:
oli wrote:...Pitanje za admina... Jeste li Feniksu uslišili ovu molbu?


Pa zar nije na ovo moje pitanje, jednostavnije bilo odgovoriti, samo:NE...

Zel99 wrote:...Da ga izbrisem ne mogu, jer je to tekovina foruma u kojoj si i ti imao veliki udeo.
Da ga deaktiviram mogu, ali ako se Feniks slozi sa time. Mogu i na tvoju itervenciju ako dokazes da si mu opunomocenik.


A, ova plitka i niska podmetanje, površne zamjena teza, samo su dokaz da sam u pravu kada kažem da je kod tebe admina, mog najmilijeg, siledžijstvo na top ljestvici konverzacijskih disciplina i pristupa...

Kao što rekoh niđe pravde nema...

Ali eto odgovor sam si sam nekako uspio "preračunati"... Tako da više ne moram trpiti to tvoje ponašanje...


Pa nikad i nisi morao nista da trpis. Odgovore na sopstvena pitanja imas kovertirane, tj. pitanja i ne postavljas ako vec nemas odgovor.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Wed Jun 19, 2013 12:21 am

Zel99 wrote:Pa nikad i nisi morao nista da trpis. Odgovore na sopstvena pitanja imas kovertirane, tj. pitanja i ne postavljas ako vec nemas odgovor.

Opet, nastavljaš po starom...
Nije me bilo neko vrijeme...
Pitao sam jako jednostavno pitanje...Malo sam bio izgubio nit...

A, razlog zbog kojega sam pitao je slijedeći:do sada je praksa u ovakvim slučajevima bila različita...
Pa me je zanimalo u koju kategoriju ste stavili (mislim tu na vas administratore) Feniksa...
U onu s malim ćaćom, ili onu drugu s Bobom, Božom Jawom...
Dodatno me je zanimalo i možebitno objašnjenje tebe kao moderatora, po tome pitanju, iako bih u potpunosti prihvatio i odgovor u obliku samo da ili samo ne...

Mi ostali forumaši na temelju sučelja koje trenutno postoji to ne možemo jednostavno vidjeti...

Eto to su razlozi zbog kojih sam pitao...

A, ovo da je neko drugi napisao vjerojatno se ne bih ni osvrnuo...
Ali pošto si ti to napisao... Zaključujem da se služiš podmetanjima i neistinama...
A izgleda da mi još nisi zaboravio onu epizodu kada sam vrlo oštro reagirao na provođenje tvoje samovolje, te nakon toga tražio da se dozoveš pameti...
Očigledno je da se nisi dozvao pameti sve do sada...
No "Đura" je strpljiv čovjek...


Pitao sam tebe, administratora, u topicu koji je predviđen za to...
Moje pravo, kao forumaša, je da pitam, i ti sada zbog nelagode prilikom kazivanja odgovora opet izvodiš svoje stilske figure...

(Privatno ili u nekom drugom topicu te sigurno ne bih ništa pitao... Jer baš zbog ovakovog:siledžijskog, nekonzistentnog i opstrukcijskog stava, a posebno zbog nejednakog aršina, tvoje riječi su odavno izgubile na težini, važnosti i značaju, barem za mene...)

Jednostavno je to: ima, i drugih koji ne misle kao ti, i u stanju su ti to otvoreno reći...
Samo ti to izgleda nisi u stanju prihvatiti...

A zapravo nije nikakav problem samo drugačije razmišljamo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby babaos » Wed Jun 19, 2013 9:24 am

Jednostavno je to: ima, i drugih koji ne misle kao ti, i u stanju su ti to otvoreno reći...
Samo ti to izgleda nisi u stanju prihvatiti...


Ja mogu slobodno kazati da sam uvijek razumijevao riječi misli i djela zella kao ozbiljan javni nastup.Ovo što sam pročitao(a pročitao sam)klasično je nasilje.Ako vam se to ne čini pogledajte to ponovo.I pročitajte ponovo.Nemojte zamjeriti moje je pravo da mislim i kažem kad to treba.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Thu Jun 20, 2013 8:20 am

A kad je nasilje prema administratoru na djelu trpimo nasilje i svi mi ostali.Dobro,koliko dugo trebamo mi svi ostali biti na kontracepciji?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Jun 21, 2013 9:05 am

Nemojte da vrijeme zaštite ovdje traje predugo.Daklem ako ipak to potraje rasprava će po logici stvari krenuti u drugom smjeru.Formalna zaštita bez opravdanja može biti pogubna.Dakako o kontracepciji je riječ.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Fri Jun 21, 2013 12:18 pm

babaos wrote:Jednostavno je to: ima, i drugih koji ne misle kao ti, i u stanju su ti to otvoreno reći...
Samo ti to izgleda nisi u stanju prihvatiti...


Ja mogu slobodno kazati da sam uvijek razumijevao riječi misli i djela zella kao ozbiljan javni nastup.Ovo što sam pročitao(a pročitao sam)klasično je nasilje.Ako vam se to ne čini pogledajte to ponovo.I pročitajte ponovo.Nemojte zamjeriti moje je pravo da mislim i kažem kad to treba.

Hvala na podrsci, sad bar mogu da se opravdano ponekad izrazim u mnozini :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Jun 21, 2013 9:26 pm

Kad su nasilnici u pitanju i "opravdano" i "neopravdano"šišaj množinu.Ti si general koji imaš vojsku.Nasilnici su uvijek neregularni i nagrizaju sistem.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Jun 21, 2013 9:46 pm

Slikovito i alegorijski to sa kontracepcijom može da se objašnjava i na sljedeći trik:"Opatice kažu da žene koje koriste kontracepciju lako postanu kurve".Pojam žene koristi se samo u rasvjetljavanju retorike korištene nekoliko postova ranije.Daklem.Nemojte da zaštita traje predugo.Adminu ionako nitko nemože nauditi ali mi...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby igor » Tue Jun 25, 2013 1:57 pm

Ljudi, stvar je jednostavna.

Kada neko vise ne zeli da ucestvuje u radu foruma, jednostavno prestane da se loguje. To je isto kao da u kafani nece vise da bude za stolom sa istim drustvom, pozdravi se ili ne, ustane i ode.
Nema potrebe za dramaticnim najavama odlaska i tolikim pricama kako to sada tehnicki izvesti.
Ako se kasnije u nekom trenutku predomisli, samo se ponovo uloguje i nastavi da ucestvuje u radu foruma. Ako se ne predomisli - onda se jednostavno nikada vise ne uloguje.

Najjednostavnije je takvo objasnjenje u odgovarajucoj formi uvesti kao pravuilo foruma i stvar resena i sada i za ubuduce.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron