Administratoru

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Wed Oct 12, 2011 12:04 am

babaos wrote:Nisam baš siguran da ću imati sugovornike ali ovo je jedinstvena prilika kad otvoreno možemo sučeljavati naša stajališta.Uvjeren sam da je to puhanje na vjetrenjaču ali ipak ni ne očekujem pozornost.Čak ni raspravu.
Teško je povjerovati da i nakon toliko vremena ovaj forum ne dobiva univerzalni karakter.Na forumu(čitaj sajtu)prestavljena je samo klubska scena osnivača(vlasnika).Zašto tako.Zar ostali klubovi nisu tu među vama i oko vas.Zar ostali klubovi u klasiku nemaju mjesta na ovom sajtu.Kako to vi mislite ostvariti komunikaciju ako ne uključite sve relevantne sudionike I zainteresirane.To je posao za moderatore a ne za članove foruma.Pretpostavljam da će uvaženi kadar(čitaj administrator)u ime kluba nešto diplomatski izrecitirati ali ostaje osjećaj da forum nema zraka.


Govoris li o forumu ili sajtu :?: :!: . Forum formalno pripada sajtu SMK-Klasik ali prakticno zivi nezavisno. Nas sajt je amaterski i neprofitabilan i prevashodno je prezentacija kluba. Slazem se da se u poslednje vreme ne zanavlja, ali jbg. to iziskuje dodatno angazovanje i energiju koju trentno ne nalazimo. S druge strane forum okuplja dosta drugih klubova preko ucestvovanja najcesace njihovih predsednika i to kao najaktivnijih forumasa. :D
Voleo bih da das neki konkretan predlog radi poboljsanja univerzalnosti, pa da vidimo sta se moze preduzeti. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Wed Oct 12, 2011 12:30 am

Mili moj admine... Evo ako ti treba bilo kakva pomoć po pitanju foruma, ili interneta, samo reci stojim na raspolaganju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby babaos » Wed Oct 12, 2011 8:49 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:Nisam baš siguran da ću imati sugovornike ali ovo je jedinstvena prilika kad otvoreno možemo sučeljavati naša stajališta.Uvjeren sam da je to puhanje na vjetrenjaču ali ipak ni ne očekujem pozornost.Čak ni raspravu.
Teško je povjerovati da i nakon toliko vremena ovaj forum ne dobiva univerzalni karakter.Na forumu(čitaj sajtu)prestavljena je samo klubska scena osnivača(vlasnika).Zašto tako.Zar ostali klubovi nisu tu među vama i oko vas.Zar ostali klubovi u klasiku nemaju mjesta na ovom sajtu.Kako to vi mislite ostvariti komunikaciju ako ne uključite sve relevantne sudionike I zainteresirane.To je posao za moderatore a ne za članove foruma.Pretpostavljam da će uvaženi kadar(čitaj administrator)u ime kluba nešto diplomatski izrecitirati ali ostaje osjećaj da forum nema zraka.


Govoris li o forumu ili sajtu :?: :!: . Forum formalno pripada sajtu SMK-Klasik ali prakticno zivi nezavisno. Nas sajt je amaterski i neprofitabilan i prevashodno je prezentacija kluba. Slazem se da se u poslednje vreme ne zanavlja, ali jbg. to iziskuje dodatno angazovanje i energiju koju trentno ne nalazimo. S druge strane forum okuplja dosta drugih klubova preko ucestvovanja najcesace njihovih predsednika i to kao najaktivnijih forumasa. :D
Voleo bih da das neki konkretan predlog radi poboljsanja univerzalnosti, pa da vidimo sta se moze preduzeti. :D



Dobro si rekao.Ne moram ja.Upravo je to ta improvizacija i propust moderacije.Javljaju se ljudi i o njima ovisi kakve informacije dolaze i prolaze.Oni koji uređuju forum pod navodnicima naravno to prepuštaju stihiji,improvizaciji i slućajnosti.Ti predsjednici o kojima govoriš nemaju obvezu da budu redovni,precizni i kooperativni.Uostalom uglavnom samo jedan čovjek na forumu stavlja rezultate.Jedini je ozbiljan u pristupu.Uvijek ima sve.Nije kao većina zainteresiran samo za papirić na kojem je njihova trka sa podacima.Mislim na Feniksa.Ostalih utrka iz okruženja ima samo ponekad i to sporadično jel i to ovisi ili o feniksu ili o 69.tki.Moderatori moraju biti conectirani više i češće,moraju pratiti,razgovarati,goglati,animirati.Nemoj shvatiti osobno ali ja sam siguran da bi forum bio zanimljiviji.Ljudi bi dolazili više i češće a to implicira i sve ono što bi svima bilo prihvatljivije od ovog stanja koje imamo..
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Wed Oct 12, 2011 9:17 am

oli wrote:Mili moj admine... Evo ako ti treba bilo kakva pomoć po pitanju foruma, ili interneta, samo reci stojim na raspolaganju...

Hvala. imacu to u vidu :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Wed Oct 12, 2011 9:21 am

babaos wrote:Dobro si rekao.Ne moram ja.Upravo je to ta improvizacija i propust moderacije.Javljaju se ljudi i o njima ovisi kakve informacije dolaze i prolaze.Oni koji uređuju forum pod navodnicima naravno to prepuštaju stihiji,improvizaciji i slućajnosti.Ti predsjednici o kojima govoriš nemaju obvezu da budu redovni,precizni i kooperativni.Uostalom uglavnom samo jedan čovjek na forumu stavlja rezultate.Jedini je ozbiljan u pristupu.Uvijek ima sve.Nije kao većina zainteresiran samo za papirić na kojem je njihova trka sa podacima.Mislim na Feniksa.Ostalih utrka iz okruženja ima samo ponekad i to sporadično jel i to ovisi ili o feniksu ili o 69.tki.Moderatori moraju biti conectirani više i češće,moraju pratiti,razgovarati,goglati,animirati.Nemoj shvatiti osobno ali ja sam siguran da bi forum bio zanimljiviji.Ljudi bi dolazili više i češće a to implicira i sve ono što bi svima bilo prihvatljivije od ovog stanja koje imamo..


Prihvatam komentar kao veoma istinit. Takodje prihvatam da bi vise informacija odgovaralo. Problem je malo da se sve to ostvari, ali pricacu sa Markom oko tehnike. Pretpostavljam da ce pomoci biti i od samih forumasa (vec se nude, zahvaljujem) :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby babaos » Wed Oct 12, 2011 9:35 am

Sajt je takav kakav je.Mogao bi biti manje dosadan.Osnovnu stranicu otvaram samo ponekad.Uvijek otvaram direktno forum jel imam svjest o tome da na toj osnovnoj strani nema ničeg novog.A trebalo bi biti.Tekstovi i podaci su stari a moderiranja nema čak ni dizajnerskog.Zanimljiva mi je virtualna staza sa članovima kluba na motociklima,odista,ali pitam se zašto administrator i predsjednik vozi dva motora a ostali samo po jedan...
Zaštitni znak kluba mogao bi biti bolji ali pravo je svakog kluba da ima ono što želi.Problem sa zaštitnim znakom ipak postoji ali sa grafičkog i dizajnerskog stanovišta.I o tome odlučuju vlasnici po svojoj volji ali ja ne želim prejudicirati stvar osim što iskreno ukazujem na moguća poboljšanja.Ništa više od toga.Taj zaštitni znak nepotrebno se ponavlja i na Forumu.Ponavljanje je i hipotetski i oblikovno neprihvatljivo jel navodi na monotoniju a ona je štetna za percepciju koja je za forum presudno važna.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby feniks » Wed Oct 12, 2011 11:49 am

...Ajd' i ja da prokomentarišem malo..........

Babaosove predloge vidim kao dobronamerne.Sve što je napisao moglo bi biti prihvatljivo i dizajnerski i analitički.Ukoliko sam ja dobro shvatio Babaosov predlog, vršački sajt bi trebao da bude neka vrsta portala srpskog klasika,što ne bi trebalo da bude loše,ako se vlasnici slože sa tim.Na taj način gledanost i učešće bi sigurno poraslo,ali za to treba mnogo više angažmana samih administratora,ali i moderatora...kojih nema,ili ih ima u istom liku admina,što nije dobro.Dakle ako se vlasnici odluče na ovaj korak izmena,....predstoji renesansni period ovog foruma,ali ako izostane volja za tim,on će ostati u ovim okvirima u kojima jeste i to je to....Mislim da su informacije ključne za ovakve promene,ali informacije koje dotiču svačije interese,a ne samo uži krug ljudi.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Administratoru

Postby babaos » Thu Oct 13, 2011 10:05 pm

* Report this post
* Reply with quote

Postby Zel99 » Sat Jan 30, 2010 5:13 pm

babaos wrote:Zar ovdje postoje dvostruki kriteriji.Ovaj Triumph moj doduše došao je kao projekt prvi na forum ali se ne tretira kao Boneville i forka.Nema ga u najavi na početnoj stranici.Ni Jawa nije gore.Moramo se dokazati.Sve ok.



Babaos, ja sam predsednik kluba, mator i pokvaren (ne mozes me popravljati moras me pobediti)
Marko je sekretar, ali je hvala bogu mlad, pametan i skroman.

User avatar
Zel99
Site Admin

Posts: 1375
Joined: Mon Jan 26, 2009 3:04 pm
Location: Vrsac
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Oct 21, 2011 11:32 am

Prečesto korisnici čitaju a nisu logirani !? Veoma mali broj piše od šezdesetak registriranih korisnika !? Čudno! Pretpostavljam da nisu registrirani po nalogu ili bez razloga.Veoma čudno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Oct 21, 2011 11:57 am

Vidi se da ste pokrenuli i respektirali ovu temu s razlogom.Čestitam.Želim vam ugodu i zadovoljstvo u nastojanjima.Možda bi bilo dobro da za početak sa postojećim snagama napravite te toliko očekivane promjene.Natječaj je općenito potencijal ali nije praktičan u ovakvim uvjetima.Netko među vama mora biti taj ili netko vama blizak koji uživa povjerenje a deklarirano je sposoban i voljan povući.Nemojte se ustručavati dat nekome povjerenje ako ste uvjereni da želite mijenjati(unaprijediti) postojeće stanje.
Ugodno je kad se vidi volja i nastojanje za poboljšavanjem u ime Foruma pa tako i korisnika.To je znak da će ipak biti bolje.Jednog dana u svakom slućaju.Krenulo je bog sigurno to vidi.Nek bude milostiv.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby babaos » Fri Oct 21, 2011 12:05 pm

feniks wrote:...Ajd' i ja da prokomentarišem malo..........

Babaosove predloge vidim kao dobronamerne.Sve što je napisao moglo bi biti prihvatljivo i dizajnerski i analitički.Ukoliko sam ja dobro shvatio Babaosov predlog, vršački sajt bi trebao da bude neka vrsta portala srpskog klasika,što ne bi trebalo da bude loše,ako se vlasnici slože sa tim.Na taj način gledanost i učešće bi sigurno poraslo,ali za to treba mnogo više angažmana samih administratora,ali i moderatora...kojih nema,ili ih ima u istom liku admina,što nije dobro.Dakle ako se vlasnici odluče na ovaj korak izmena,....predstoji renesansni period ovog foruma,ali ako izostane volja za tim,on će ostati u ovim okvirima u kojima jeste i to je to....Mislim da su informacije ključne za ovakve promene,ali informacije koje dotiču svačije interese,a ne samo uži krug ljudi.....



:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby oli » Fri Oct 21, 2011 1:05 pm

U ovoj temi vrlo nerado pišem...
Razlozi su slijedeći:
-dijelom su neki moji postovi inicirali otvaranje ove teme, jednako tako dijelovi tih postova su zlopotrebljeni prilikom otvaranja iste ove teme, i dalje mislim da je to bio nekorektan čin...Trebao se je admin sam sjetiti da otvori ovu temu;
-admin ima gadnu navadu, da na pitanja koja su ovdje postavljena odgovara ili ne odgovara selektivno (osobno iskustvo);
-tako da je ova tema zapravo "alibi" tema, ima je da je ima kao i na drugim forumima, ali ne služi barem do sada ničemu, i žestoko podcijenjuje same forumaše sami time, pa nekako ne volim biti dio tako nečega;
-ova tema će imati smisla samo, ako se budu ispunili slijedeći uvijeti:
-da admin mora (samo u ovoj temi) odgovoriti na sva postavljena pitanja, ma kakva ona bila i bez obzira tko ih i iz kojega razloga postavio (naravno to se odnosi samo na forumsku tematiku);
-da za adminov odgovor ili komentar postoji vremenski rok, ma kooliko on dugačak bio;
Tek tada će ova tema moći biti predmet moje pažnje...

Dijelove ovoga Babaosovog posta komentiram samo iz razloga da bi se svim čitateljima pojasnile tehničke mogućnosti foruma...
babaos wrote:Prečesto korisnici čitaju a nisu logirani !? Veoma mali broj piše od šezdesetak registriranih korisnika !? Čudno! Pretpostavljam da nisu registrirani po nalogu ili bez razloga.Veoma čudno.

Prečesto korisnici čitaju a nisu logirani !?
-činjenica je da korisnici foruma su oni koji su na forumu registrirani;
-gosti nisu korisnici foruma (jer ne mogu aktivno sudjelovati u raspravama), oni su čitatelji;
-zapravo ne postoji valjani podatak da "korisnici" čitaju a nisu se ulogirali, to može biti samo pretpostavka, koja uopće ne mora biti točna jer može se čitatelj pojaviti u obliku gosta;
-pretpostavka da znamo da su korisnici prisutni a nisu ulogirani, postoje dvije mogućnosti: da nemaju uključenu opciju automatskoga logiranja prilikom pristupa stranici, te se moraju ulogirati svaki put iznova, ili ne žele da se vidi njihov korisnički identitet;
Veoma mali broj piše od šezdesetak registriranih korisnika !?
-za ovo ne postoji nikakvo tehničko obrazloženje;
-činjenica je da Vas registracija na forumu ne obavezuje niti u kojemu smislu, osim da AKO pišete, pišete, sukladno pravilima foruma;
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Fri Oct 21, 2011 2:17 pm

oli wrote:U ovoj temi vrlo nerado pišem...
Razlozi su slijedeći:
-dijelom su neki moji postovi inicirali otvaranje ove teme, jednako tako dijelovi tih postova su zlopotrebljeni prilikom otvaranja iste ove teme, i dalje mislim da je to bio nekorektan čin...Trebao se je admin sam sjetiti da otvori ovu temu;
-admin ima gadnu navadu, da na pitanja koja su ovdje postavljena odgovara ili ne odgovara selektivno (osobno iskustvo);
-tako da je ova tema zapravo "alibi" tema, ima je da je ima kao i na drugim forumima, ali ne služi barem do sada ničemu, i žestoko podcijenjuje same forumaše sami time, pa nekako ne volim biti dio tako nečega;
-ova tema će imati smisla samo, ako se budu ispunili slijedeći uvijeti:
-da admin mora (samo u ovoj temi) odgovoriti na sva postavljena pitanja, ma kakva ona bila i bez obzira tko ih i iz kojega razloga postavio (naravno to se odnosi samo na forumsku tematiku);
-da za adminov odgovor ili komentar postoji vremenski rok, ma kooliko on dugačak bio;
Tek tada će ova tema moći biti predmet moje pažnje...

Dijelove ovoga Babaosovog posta komentiram samo iz razloga da bi se svim čitateljima pojasnile tehničke mogućnosti foruma...
babaos wrote:Prečesto korisnici čitaju a nisu logirani !? Veoma mali broj piše od šezdesetak registriranih korisnika !? Čudno! Pretpostavljam da nisu registrirani po nalogu ili bez razloga.Veoma čudno.

Prečesto korisnici čitaju a nisu logirani !?
-činjenica je da korisnici foruma su oni koji su na forumu registrirani;
-gosti nisu korisnici foruma (jer ne mogu aktivno sudjelovati u raspravama), oni su čitatelji;
-zapravo ne postoji valjani podatak da "korisnici" čitaju a nisu se ulogirali, to može biti samo pretpostavka, koja uopće ne mora biti točna jer može se čitatelj pojaviti u obliku gosta;
-pretpostavka da znamo da su korisnici prisutni a nisu ulogirani, postoje dvije mogućnosti: da nemaju uključenu opciju automatskoga logiranja prilikom pristupa stranici, te se moraju ulogirati svaki put iznova, ili ne žele da se vidi njihov korisnički identitet;
Veoma mali broj piše od šezdesetak registriranih korisnika !?
-za ovo ne postoji nikakvo tehničko obrazloženje;
-činjenica je da Vas registracija na forumu ne obavezuje niti u kojemu smislu, osim da AKO pišete, pišete, sukladno pravilima foruma;


Ovaj post bih mogao da shvatim i kao kandidaturu za moderatora. Elokvencija, moc zapazanja cak i sitnih detalja, poznavanje i razumevanje elektronskih medija su epiteti koji se samo pozeleti mogu za ovakvu funkciju. :?: :!: :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Fri Oct 21, 2011 8:08 pm

Zel99 wrote:Ovaj post bih mogao da shvatim i kao kandidaturu za moderatora. Elokvencija, moc zapazanja cak i sitnih detalja, poznavanje i razumevanje elektronskih medija su epiteti koji se samo pozeleti mogu za ovakvu funkciju. :?: :!: :D

Admine naš mili, pa nije to u redu... Ne snalaziš se najbolje niti u vlastitim temama...
Ovo je tema s naslovom "O Administratoru" a tema o moderatorima je ona druga...Nemoj sada opet izvrdavati...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Boža Jawa » Sat Oct 22, 2011 7:14 pm

Hoce li vec jednom doci do konacnog preuzimanja sajta (pa i sire) od strane Babaosa. Postali smo nestrpljivi...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests

cron