Administratoru

Re: Administratoru

Postby Mali Caca » Sun Feb 03, 2013 8:04 pm

Zell zna moje stav i moje misljenje, Ali ja mislim da politika ove ili one drzave i sprdanja sa clanovaima od clanova(urednika) nema mesta na forumu. Ipak je ovo moto forum i mi nismo ovde da raspravljamo o skakljivim politickim temama. Ako to neko zeli neka se ucalni u njemu voljenu stranku pa neka palamudi kolko mu je volja. Mislim stvarno sto "pasaluci" ili udbasi ili neke tamo druge reci imaju zajednicko sa moto klasik sampionatom kod nas???
Hajde lepo da se vratimo lepim i dobrim temama zbog kojih je ovaj forum i napravljem i da ne kvarimo i ne teramo ljude dobre volje.

Hvala
Mali Caca
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Feb 05, 2013 12:33 am

Mali Caca wrote:Zell zna moje stav i moje misljenje, Ali ja mislim da politika ove ili one drzave i sprdanja sa clanovaima od clanova(urednika) nema mesta na forumu. Ipak je ovo moto forum i mi nismo ovde da raspravljamo o skakljivim politickim temama. Ako to neko zeli neka se ucalni u njemu voljenu stranku pa neka palamudi kolko mu je volja. Mislim stvarno sto "pasaluci" ili udbasi ili neke tamo druge reci imaju zajednicko sa moto klasik sampionatom kod nas???
Hajde lepo da se vratimo lepim i dobrim temama zbog kojih je ovaj forum i napravljem i da ne kvarimo i ne teramo ljude dobre volje.

Hvala
Mali Caca

Djelomično se slažem s tobom, ali jednim dijelom nikako ne...

I sam sam veliki dio svoga života boravio van svoje zemlje i zato jako dobro znam da je meni moja zemlja najljepša, ali izvana... Poznat mi je taj osjećaj...
Iznutra je to suštinski drugačije, jer izvana se vide samo lijepe stvari...

Politika ovdje (barem otkako sam tu član foruma) nije bila nešto zastupljena, te mislim da nije bilo nikakvih škakljivih političkih tema... Zadnja rasprava na relaciji rojalisti-republikanci, uopće nije produkt ovoga foruma, već produkt skupštine MSS i u sklopu toga je i započeta ta rasprava, nije bilo nikakvih "kriznih" debata, jedni su za kralja, drugi nisu, svak ima svoje razloge, to je uvijek tako, nema nikakova razloga da se bilo čiji stav bilo kome zamjera ako ga je donio svojom slobodnom voljom, te ga jednako tako svojom slobodnom voljom izrazio u bilo kokoj formi...
Svima kojima nije jasno da ovakava odluka o grbu, koja je poduprta samo s jednim grafičkim rješenjem nije potpuno razumna, ionako nemam predstavu što bih još po tom pitanju rekao... Nije naravno problem u kruni, nego je ozbiljan problem što se na glasanje stavlja nešto nasuprot ništa i to bez prethodne pripreme... Ako to samo promatramo i bez kritike u tome još i učestvujemo, pa onda smo suučesnici...

Što se ruganja tiče, većina ovdje postavlja stvar da se ja nekome rugam...
Ajd dobro stvarno, ako ti neko ove tekstove čita i ti samo slušaš zatvorenih očiju onda bi to još i mogao prihvatiti, ali zapravo realnost je dijametralno suprotna... Ali valjda niko nije slijep (računam)...
Pa, ajd sada da pitam ja Vas slijedeće:
-ako predsjednik s nadimkom Stankara, na proglašenje rezultata prošle sezone dođe u trenerci, a tom prilikom uručuje nagradu predstavniku vojske Srbije koji je odjeven i ponaša se po svim pravilima službe, pa to nije bilo smiješno ali niti najmanje, meni je bilo jako neugodno, nakon toga ja ovdje za taj propust u nekoliko navrata barem "skrenem pažnju" ako ne i nešto više i onda on dođe na iduću sjednicu u opet trenerci i to istoj...
Ett, ajd sad recite Vi meni tko se tu kome ruga, ja njemu i takvima ili on svima nama?

Na istoj skupštini Božo izgovori slijedeću rečenicu: "IO je donio odluku da nema reklamiranje za male pare"... Pa jesu li vama takve "odluke" IO normalne? Meni nisu...
Takovih slučajeva ima jako puno... Stoga bi ovo o ruganju ipak jako dobro razmotrio...

Božo Jawa, kojega ja zovem knezom pašalučkim, a sada ga i drugi tako zovu pogotovo kada sam ja u prisustvu, je jedan meni barem, supersimpatičan lik s koji sam uvijek lijepo razgovarao, čovjek je zapravo enciklopedija za mnoga pitanja i s njim imam odličan odnos, mnogi ovdje misle da ne učestvuje više na forumu, zbog toga jer sam ga imenovao knezom pašalučkim, ali zapravo nije tako, na forumu ne učestvuje jer mu se nije odgovaralo selektivno dijeljene packi administratora Zella... Tako da to je zapravo fama koju je progurao zapravo mislim Babaos, kako sam ja "otjerao" Božu Jawu... Otišao je iz nekih drugih razloga...

Mali Caca wrote:Hajde lepo da se vratimo lepim i dobrim temama zbog kojih je ovaj forum i napravljem i da ne kvarimo i ne teramo ljude dobre volje.

S ovom tvojom zadnjom rečenicom bi se u potpunosti složio... U prvu ruku...

Ali, odmah su mi se javile neke druge asocijacije, koje govore da samo ova jedna rečenica nije dosta, potrebno je tu još jako puno djelovanja...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Tue Feb 05, 2013 12:11 pm

Akcija i Reakcija (III Njutnov Zakon)
Da nisam reagovao (neprilagodjeno, nesmotreno, naivno...) mozda Mali Caca ne bi pisao (mozda uopste), mozda onda ne bi odgovorio i pojasnio situaciju, okolnosti i likove. Mozda svima nije dovoljno transparentno i jasno ko je ko i na koga se sta odnosi. :?
Oli, slazem se (mozda i potpuno sa) onim sto si napisao u prethodnom postu kao odgovor Malom Caci. Dobro je da si to napisao, jer pretpostavljam da ima jos forumasa koji mozda ne bi na pravi nacin prihvatili prepisku bez ovih dodatnih objasnjenja. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Feb 05, 2013 1:15 pm

Zel99 wrote:Akcija i Reakcija (III Njutnov Zakon)
Da nisam reagovao (neprilagodjeno, nesmotreno, naivno...) mozda Mali Caca ne bi pisao (mozda uopste), mozda onda ne bi odgovorio i pojasnio situaciju, okolnosti i likove. Mozda svima nije dovoljno transparentno i jasno ko je ko i na koga se sta odnosi. :?
Oli, slazem se (mozda i potpuno sa) onim sto si napisao u prethodnom postu kao odgovor Malom Caci. Dobro je da si to napisao, jer pretpostavljam da ima jos forumasa koji mozda ne bi na pravi nacin prihvatili prepisku bez ovih dodatnih objasnjenja. :D


Ihhhh, to kada me ti hvališ, i kada se ti slažeš, znači da sigurno idem krivim putem, i oma me počne jeza vatat...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Marko » Wed Feb 13, 2013 8:35 am

Ne mogu a da ne primetim, da se oli ponovo ne pridrzava pravila na forumu, odnosno zabrane menjanja i dopisivanja teksta unutar prvobitne poruke.
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Tue Feb 19, 2013 12:41 pm

Marko wrote:Ne mogu a da ne primetim, da se oli ponovo ne pridrzava pravila na forumu, odnosno zabrane menjanja i dopisivanja teksta unutar prvobitne poruke.

Ok, biti ću pažljiviji ubuduće, iako to u prepisci s korisnikom Igor, nema veze ionako je on uvijek u pravu...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby oli » Wed Mar 06, 2013 8:11 pm

Zel99 wrote:Izvini sto sam bilo sta komentarisao, mogao sam to da zadrzim za sebe.
Ne vidim da sam ti ogranicio pristup bilo gde, a ako na pravom mestu za to mislis da bi uprljao temu bilo kakvim svojim komentarom, samo naglasi (na mestu kom zelis) i ja se tu necu pojaviti.

Nisi ti meni ograničio djelovanje, ti si bez komunikacije prema meni, promjenio jedan moj tekst...
To sam proglasio siledžijstvom...
Zbog tvog siledžijskog nastupa, te kasnije nereakcije na moje apeliranje, sam sam si ograničio djelovanje, potpuno svojom voljom, nikakvog ti tu nisi imao izravnog upliva...
Zaključano je palamuđenje, ciganizacije i još neke teme... Sve dok se ne dozoveš pameti to će tako i ostati...
Meni je zbog toga najviše žao, te se stoga ipak nadam da ćeš se nekada i nekako ipak dozvati pameti, pa ću ja to vrlo rado promijeniti...
Ali prvo dozivanje...

Zel99 wrote:Ne treba ja da budem idol i ne saginjem se, samo sam usao u tudje dvoriste nepozvan,a nisam dobro dosao. Ukoliko prilozi budu na nekom adekvatnijem mestu zelim da tamo budu bez losih komentara. Eto to je razlog odgovora...
Ovo je Olijev prostor i on je tu domacin, pa sad kakav takav nek svaki gost za sebe proceni. Posto nisam dobrodosao odo' ja odavde, a ako mi se nesto svidi gledacu kroz prozor. :(


Najlakše je tako, udri po onome što sigurno nije...
Ovo je kafana, svi gosti su poželjni, pa ni ti nisi iznimka...
Svima se trudim ugoditi, pa ni tu nećeš biti iznimka...
Nisam sa svima istomišljenik, ali se stvarno svima trudim ugoditi, pa eto vidiš niti tu nisi iznimka...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Wed Mar 06, 2013 9:35 pm

oli wrote:Nisi ti meni ograničio djelovanje, ti si bez komunikacije prema meni, promjenio jedan moj tekst...
To sam proglasio siledžijstvom...
Zbog tvog siledžijskog nastupa, te kasnije nereakcije na moje apeliranje, sam sam si ograničio djelovanje, potpuno svojom voljom, nikakvog ti tu nisi imao izravnog upliva...
Zaključano je palamuđenje, ciganizacije i još neke teme... Sve dok se ne dozoveš pameti to će tako i ostati...
Meni je zbog toga najviše žao, te se stoga ipak nadam da ćeš se nekada i nekako ipak dozvati pameti, pa ću ja to vrlo rado promijeniti...
Ali prvo dozivanje...

I dalje smatram da je tvoj tekst, odnosno zamena imena bila neprimerena. Takodje ju je pratilo pisanje u raznim temema koje je dovodilo do eskalacije nezadovoljstva (ne kazem da je negde bilo i zadovoljstva). Ne radi se tu o tome da li su akteri zasluzili to ili ne, vec se radi o suvise provokativnom maniru (i to ne samo po mom metru). Znas i ti vrlo dobro da je to tako. Ako je cilj bila zelja za iskazivanjem istine i cinjenica, verujem da si svojom naratorskom vestinom mogao to da radis na mnogo suptilniji nacin. Ako je bio populisticki pristup sa ciljem uzbunjivanja javnosti, on moze dovesti do brzopoteznih rezultata, no problem je tada kolicina zuci koja se razlije.
A sad sta je to dozivanje pameti. Ima li to ime i prezime, formu bilo sta. Reako bih da je to stub srama sa kojeg se silazi na kolenima i moli za pomilovanje. Jos treba da traje dugo sa neizvesnim ishodom. Nije dovoljno biti dobar. nije dovoljno biti cak ni poslusan, najbolje bi bilo biti ponizan. Pokazi da nisam u pravu. Ako ove reci ne stoje ne vidim razlog za dalje naterivanje.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Wed Mar 06, 2013 10:06 pm

Zel99 wrote:I dalje smatram da je tvoj tekst, odnosno zamena imena bila neprimerena. Takodje ju je pratilo pisanje u raznim temema koje je dovodilo do eskalacije nezadovoljstva (ne kazem da je negde bilo i zadovoljstva). Ne radi se tu o tome da li su akteri zasluzili to ili ne, vec se radi o suvise provokativnom maniru (i to ne samo po mom metru). Znas i ti vrlo dobro da je to tako. Ako je cilj bila zelja za iskazivanjem istine i cinjenica, verujem da si svojom naratorskom vestinom mogao to da radis na mnogo suptilniji nacin. Ako je bio populisticki pristup sa ciljem uzbunjivanja javnosti, on moze dovesti do brzopoteznih rezultata, no problem je tada kolicina zuci koja se razlije.

Ja o jednom ti o jedanaestom, i nemoj se praviti lud...
Koga je briga što ti smatraš... I na kraju krajeva nisi ti tu da bi smatrao ovo ili ono...
Iako potpuno je jasno tebi, da ja ne sporim tvoju odluku...
Niti tu niti ikoju drugu...
Naslov sam formirao sam nekoliko puta, jednom si ga ti promjenio... To kao što vidiš može, i to bez ikakvih posljedica...
A da me prije tog tvog saminicijativnog postupka promjene ne kontaktiraš (pismom, mailom, telefonom, ili bilo kako drugačije),
e vidiš to NE MOŽE...
Znači da ponovimo, ja nešto napišem, ti imaš neku opservaciju ili primjedbu, kontaktiraš me, ja objasnim svoj stav o tome, i ti poslije radiš što misliš da treba... I sve u redu...
Pa ja se nikada u životu nisam niti iz kreveta ustao bez razloga...
Pa naravno da sam i to napisao s nekim razlogom i povodom... (to ti naravno nije palo na pamet)

Pa zamisli kada bi se recimo u trkama, ispisivale kazne bez unaprijed poznatog pravilnika...

Zel99 wrote:A sad sta je to dozivanje pameti. Ima li to ime i prezime, formu bilo sta. Reako bih da je to stub srama sa kojeg se silazi na kolenima i moli za pomilovanje. Jos treba da traje dugo sa neizvesnim ishodom. Nije dovoljno biti dobar. nije dovoljno biti cak ni poslusan, najbolje bi bilo biti ponizan. Pokazi da nisam u pravu. Ako ove reci ne stoje ne vidim razlog za dalje naterivanje.

E sada si ovdje već bezobrazan... I nikako ti ne stoji, izgleda da je zapravo Babaos idol tebi a ne obratno...

A inaće, odgovor na ovo tvoje pitanje o dozivanju pameti je jednostavan... Ispričaš se za pogrešku...
I sve dalje opet u redu... (al, ni to ti nije palo na pamet)
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Thu Mar 07, 2013 2:02 am

oli wrote:Naslov sam formirao sam nekoliko puta, jednom si ga ti promjenio... To kao što vidiš može, i to bez ikakvih posljedica...
A da me prije tog tvog saminicijativnog postupka promjene ne kontaktiraš (pismom, mailom, telefonom, ili bilo kako drugačije),
e vidiš to NE MOŽE...
Znači da ponovimo, ja nešto napišem, ti imaš neku opservaciju ili primjedbu, kontaktiraš me, ja objasnim svoj stav o tome, i ti poslije radiš što misliš da treba... I sve u redu...
Pa ja se nikada u životu nisam niti iz kreveta ustao bez razloga...
Pa naravno da sam i to napisao s nekim razlogom i povodom... (to ti naravno nije palo na pamet)

Pa zamisli kada bi se recimo u trkama, ispisivale kazne bez unaprijed poznatog pravilnika...

A inaće, odgovor na ovo tvoje pitanje o dozivanju pameti je jednostavan... Ispričaš se za pogrešku...
I sve dalje opet u redu... (al, ni to ti nije palo na pamet)

U pravu si, napravio sam gresku. Nisam napravio dobar pravilnik. Pogresno sam racunao da postoje nepisana ili precutna pravila.
Logicnom bi bilo da se izvinem, ali posle gomile pokusaja spustanja tenzija dozivljavam sve kao provokaciju i u odredjenom smislu namestaljku.
Izvinjenje sam duzan zbog pogresnog redosleda operacija, kao posledice sopstvene naivnosti.
Sustinski se osecam prevarenim.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Thu Mar 07, 2013 2:09 am

Zel99 wrote:Sustinski se osecam prevarenim.


Aludiraš da sam te ja doveo u stanje da se osjećaš prevareno?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Thu Mar 07, 2013 2:16 am

oli wrote:
Zel99 wrote:Sustinski se osecam prevarenim.


Aludiraš da sam te ja doveo u stanje da se osjećaš prevareno?

Da, mozda je bolja rec iskoriscenim. Uleteo sam u prepucavanje sa ciljem da smirim stvar, ali nisam se snasao...
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Administratoru

Postby oli » Thu Mar 07, 2013 2:21 am

Zel99 wrote:Da, mozda je bolja rec iskoriscenim. Uleteo sam u prepucavanje sa ciljem da smirim stvar, ali nisam se snasao...


Lukav, pokušaj, napreduješ nema šta... Ali to je još uvijek sve na nivou treće lige....
Da te pitam, to što se osjećaš, prevarenim, iskorišten, nisi se snašao, da li je to ona kategorija osjećaja kao kada budeš na utrci drugi, zamalo prvi, a zapravo na kraju postaneš svjestan da si samo popunjavao klasu?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Administratoru

Postby babaos » Thu Mar 07, 2013 8:51 am

Za postizanje zaštite od ovoga treba se cijepiti dva puta u razmaku od 3 do 4 tjedna (nakon čega se postiže zaštita) te docijepiti radi održavanja postignute zaštite jednom dozom nakon godine dana, a zatim u većim razmacima, svakih 3 -5 godina s po jednom dozom. :think: :think: :think:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Administratoru

Postby Zel99 » Thu Mar 07, 2013 9:51 am

oli wrote:
Zel99 wrote:Da, mozda je bolja rec iskoriscenim. Uleteo sam u prepucavanje sa ciljem da smirim stvar, ali nisam se snasao...


Lukav, pokušaj, napreduješ nema šta... Ali to je još uvijek sve na nivou treće lige....
Da te pitam, to što se osjećaš, prevarenim, iskorišten, nisi se snašao, da li je to ona kategorija osjećaja kao kada budeš na utrci drugi, zamalo prvi, a zapravo na kraju postaneš svjestan da si samo popunjavao klasu?


Eureka, pronasao sam u cemu je kvaka,a sve vreme mi je ispred nosa:
oli wrote:Da samo pogledati i možeš, to ti je jedino preostalo...
I to bih ja najvolijo da bude izvana, po mogućnosti da bude loše vrijeme, pa da pokisneš, ali ok ovo je kafana nikome na branim niti prilaz niti ulaz...
Iako priznajem da kada bih imao moći, onda bi takvim ograničenim tipovima, ograničio gledanje ovakvih dobrih stvari....
Kao što vidiš baš mi se ne sviđa tvoj siledžijski pristup i dalje...

Naime po nekim mojim mernim jedinicama (uglavnom se oslanjam na ISO merni sisitem) nisam mogao da pronadjem elemente dobrodoslice u Olijevoj kafani. Stalno mi prolazi kroz glavu njegova opservacija o mom konzervativnom mernom sistemu.
I onda:
oli wrote:Ovo je kafana, svi gosti su poželjni, pa ni ti nisi iznimka...
Svima se trudim ugoditi, pa ni tu nećeš biti iznimka...

Shvatio sam on koristi neki drugi merni sisitem, neki Cyber Oli merni sistem, koji kaze da to je prava pravcata dobrodoslica.
Priznajem da jedino u fizici nisam gotivio teoriju relativiteta i to poimanje zakrivljenog prostora, ali ocigledno da tu ima necega.

Na primer kada bi mi Oli prodao taj merni sistem ili bar informaciju gde ima da se kupi, ovakva investicija bi se neverovatnom brzinom isplatila.
Ako on funkcionise i van cyber sveta, pa ja ne bi morao trositi vreme i pare na pripremu motora. U stvari mozda sam ja pobedio Emila i ne moram da mu vratim pehar iz Bataje...
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron