KUSA & dRAGULJČE

KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Mon Jun 13, 2011 8:27 am

kad sa nekim raspravljam o srpskom classicu uvijek je dio razgovora posvećen dvojici veoma zanimljivih protagonista.Prije neki dan nazvao me Draguljče i informirao me o detaljima njegove utrke na Košutnjaku.Naravno bilo je razgovora i o Kusi.Nije to manje zanimljivo od bilo koje teme ovdje.
Razgovarao sam i sa Kusom odmah nakon razlaza i dogovorio da se nađemo u Kraljevu gdje je obećao doći.Kasnije je odlučio da ne ide.Predlagao sam neđi da realiziramo ono u vezi naj vozač srpskog classica.Osobno pomioslio sam da je to kraj svim putovanjima Draguljčeta na sportske priredbe izvan granica Srbije.Ali nije tako.Izvolite raspravljajte o dvojici nadasve zanimljivih ljudi i sportaša...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Mon Jun 13, 2011 8:48 am

Koliko ja znam on za sada nema nameru ići na AA...nema koga da vodi,a njega ne interesuje.Kaže da će na taj način spasiti koju tauzenku više.....ja mu verujem na tome,mada me rastužuje pomisao,da neće biti aktivan na tom polju.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Mon Jun 13, 2011 8:54 am

U Rijeku Draguljče ide to znam sigurno.Možda lobira za utrku na Košutnjaku...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Mon Jun 13, 2011 8:56 am

Ako se nevaram rekord staze Draguljče ovaj put plača u Eurima.Doći će lovci na rekorde sigurno...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Zel99 » Mon Jun 13, 2011 11:41 am

feniks wrote:Koliko ja znam on za sada nema nameru ići na AA...nema koga da vodi,a njega ne interesuje.Kaže da će na taj način spasiti koju tauzenku više.....ja mu verujem na tome,mada me rastužuje pomisao,da neće biti aktivan na tom polju.....


Ne znam zasto tikva uvek mora da pukne :doh: . Moto sport je na nasim prostorima individualan sport i to u bukvalnom smislu (pre ili kasnije ostanes sam). Taj prokleti novac (tj. njegova mala kolicina) uvek nekako napravi pometnju. Redovno se neko pronadje ostecen ili uvredjen.
S druge strane profesionalizam i sponzorstva nam nisu svojstveni. Sponzori tesko daju pare, a sponzorisani tesko prihvataju obaveze. Onda se ponovo vracamo na entuzijazam koji u krizna vremena ima sve kraci rok trajanja.
Otprilike tako vidim ovaj razlaz. Zaista ne znam detalje (i ne moram da ih znam), ali algoritam je takav i prilicno je univerzalan. :(
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Mon Jun 13, 2011 4:07 pm

Ne bih baš gledao na te stvari tako crno-belo...pojednostavljeno,što bi rekli ljudi.....Ne kažem da nema i takvih subverzija u našem moto sportu,ali ipak ne znam još nikoga ko je odbio sponzorstvo...doduše znam neke koji su odbili obaveze po istom,ali to je bilo kratkoročno....ipak se svi dugovi na kraju vrate.Što se tiče Kuse,...ja sam s njim pričao više puta,pa i na tu temu,još kada je bilo "sveže".Pokušao sam da ga ubedim da ne čini to što namerava,obrazlažući mu argumentovano,da je zbog njegovog finansijskog stanja,da najbolje ostane uz svoga predsednika,mentora,sponzora,pa ako baš i hoćete, drugog oca,znajući neskrivene Draguljčetove emocije prema njemu,kao prema svome sinu.Neka Kuso koji ovo sigurno čita kao gost,nađe smelosti i potvrdi,ili negira moje navode.Istovremeno sam mu rekao da je šteta da takav vozač kao on,apscinira sa trka,a sve radi nekog ponosa.Pa i čuveni Ljuba Zemunac je pogazio svoj ponos u više navrata radi svoga šefa A.Delona,....znate kako je kasnije prošao,pokušavajući povratiti svoj zemunski mentalitet.
Mislim da je sve to greška,a i šteta...Pričajući i sa Draguljčetom,stekao sam isti utisak.....on je više žalostan,nego ljut.....on je spreman da mu oprosti,juče sam pričao sa njim.....e sada je samo na Kusi...Kuso prelomi i progutaj,...mlađi si...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:44 am

Mjenjajte vašeg predsjednika u classicu.On je prvi koji bi morao raditi na tome.A boli ga dupe.On je mali igrač.Negleda on cjelinu osim svojih interesa i svog osobnog prosperiteta.To je veoma ozbiljna stvar unutar classica.Draguljče i Kusa su perjanica ovog natjecanja u međunarodnim vodama.To mora biti važna tema u classicu trenutno.
Neđo ! ja se dobro osjećam kao veliki prijatelj svih vas kad vidim da ima takovih ljudi poput tebe koji nesebično i beskompromisno rade za bolje sutra i za bolje uvjete Classica u cjelosti-Svaka ti čast.Iskreno.....
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Zel99 » Tue Jun 14, 2011 11:16 am

Iskren da budem i ja sam malo razgovarao sa Drguljcetom vezano za ovaj dogadjaj. Takodje mi se cini da nije prisutan bes vec vise zaljenje zog razvoja dogadjaja.
Vremena su teska i za funkcionisanje jednog tima zaista je potrebna velika kolicina tolerancije. Velika je steta ako ne naprave napor vise radi prevazilazenja sukoba.
Ako Kusa cita (Draguljce ne cita, ali sam sa njim vec razgovarao) pridruzujem se Nedjinim molbama da probate da nadmasite sebe i nadjete zajednicki jezik. Verujte da cete u tom slucaju za nas kao prijatelje biti jos veci i bolji ljudi. :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby 69 » Tue Jun 14, 2011 2:14 pm

Zel99 wrote:Iskren da budem i ja sam malo razgovarao sa Drguljcetom vezano za ovaj dogadjaj. Takodje mi se cini da nije prisutan bes vec vise zaljenje zog razvoja dogadjaja.
Vremena su teska i za funkcionisanje jednog tima zaista je potrebna velika kolicina tolerancije. Velika je steta ako ne naprave napor vise radi prevazilazenja sukoba.
Ako Kusa cita (Draguljce ne cita, ali sam sa njim vec razgovarao) pridruzujem se Nedjinim molbama da probate da nadmasite sebe i nadjete zajednicki jezik. Verujte da cete u tom slucaju za nas kao prijatelje biti jos veci i bolji ljudi. :)



Potpisujem!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 2:44 pm

babaos wrote:...........Neđo ! ja se dobro osjećam kao veliki prijatelj svih vas kad vidim da ima takovih ljudi poput tebe koji nesebično i beskompromisno rade za bolje sutra i za bolje uvjete Classica u cjelosti-Svaka ti čast.Iskreno.....


Drago nam je što ti je drago i što se bolje osećaš,to svakako,ali to bi trebalo i ostali da osećaju.....hvala tebi na pohvalama,ali nije vreme za skupljanje lovorika,već za rad...treba se više i iskrenije angažovati...moji potezi su usmereni na animaciju tog problema,nadajući se da će što više ljudi upreti prstom u svoje čelo i početi činiti nešto po tom pitanju,a ne samo iskazivati malodušnost i kritiku....eto to je...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby stanko61 » Tue Jun 14, 2011 3:39 pm

babaos wrote:Mjenjajte vašeg predsjednika u classicu.On je prvi koji bi morao raditi na tome.A boli ga dupe.On je mali igrač.Negleda on cjelinu osim svojih interesa i svog osobnog prosperiteta.To je veoma ozbiljna stvar unutar classica.Draguljče i Kusa su perjanica ovog natjecanja u međunarodnim vodama.To mora biti važna tema u classicu trenutno.
Neđo ! ja se dobro osjećam kao veliki prijatelj svih vas kad vidim da ima takovih ljudi poput tebe koji nesebično i beskompromisno rade za bolje sutra i za bolje uvjete Classica u cjelosti-Svaka ti čast.Iskreno.....

Veliki je problem kad covek ne zna :shhh:
to ti je ostalo jos u tebi po starom, pises samo da ne bi cutao :doh:
...........Neđo ! ja se dobro osjećam kao veliki prijatelj svih vas kad vidim da ima takovih ljudi poput tebe koji nesebično i beskompromisno rade za bolje sutra i za bolje uvjete Classica u cjelosti-Svaka ti čast.Iskreno..... :doh:
Pa imaš ih na Suzukiu ! moram ja da se sjetim umjesto tebe...,Dobro izgledaju nema šta .Pitao sam se kako to da si ih stavio na taj stari motor ili se spremaš za rod racing...,)
Ali ako ti zelis, nema problema,posto jako uvazavam tvoje misljenje,, podnecu ostavku
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 4:47 pm

Zel99 wrote:Iskren da budem i ja sam malo razgovarao sa Drguljcetom vezano za ovaj dogadjaj. Takodje mi se cini da nije prisutan bes vec vise zaljenje zog razvoja dogadjaja.
Vremena su teska i za funkcionisanje jednog tima zaista je potrebna velika kolicina tolerancije. Velika je steta ako ne naprave napor vise radi prevazilazenja sukoba.
Ako Kusa cita (Draguljce ne cita, ali sam sa njim vec razgovarao) pridruzujem se Nedjinim molbama da probate da nadmasite sebe i nadjete zajednicki jezik. Verujte da cete u tom slucaju za nas kao prijatelje biti jos veci i bolji ljudi. :)



"Na muci se poznaju junaci"........Zell ipak ima pravi osećaj za prepoznavanje problema i zna kada treba podržati napore da se oni prevaziđu....dobro je to znati za ubuduće.... :clap:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 4:54 pm

stanko61 wrote:Veliki je problem kad covek ne zna :shhh:
to ti je ostalo jos u tebi po starom, pises samo da ne bi cutao :doh: ........
Pa imaš ih na Suzukiu ! moram ja da se sjetim umjesto tebe...,Dobro izgledaju nema šta .Pitao sam se kako to da si ih stavio na taj stari motor ili se spremaš za rod racing...,)
Ali ako ti zelis, nema problema,posto jako uvazavam tvoje misljenje,, podnecu ostavku


Iskren da budem,ovo nisam razumeo,........ako se piše za opšti auditorijum... :think: ....a ako se tiče ciljanog korisnika,onda povlačim reč.
Što se tiče zadnje rečenice...nemoj da pretiš ostavkama,jer čak i ako je daš,...bićeš predsednik i dalje,ali u ostavci...dokle god se ne izabere novi....narod kaže,pa čak i biblija: "strpljiv-spašen".
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby stanko61 » Tue Jun 14, 2011 5:19 pm

:D zasto ti mislis da je pretnja??? :D pa kome i cime?,,hvala drago mi je :D
naravno da cu zavrsiti mandat , tako sam ti i rekao,
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 7:05 pm

Stvarno dugo nije bilo :) ali evo opet Babaos pokrece intrigantne teme (ovoga puta zadiranje u privatnost). I kao po pravilu njegove teme dobijaju cudan tok.
Kao eventualne argumente naveo bih neke detalje koji nemaju bas nikakve veze sa dosadasnjim razvojem teme:
Draguljceta su svi (ili skoro svi) napustili. Svi klinci iz Junior Kupa, koje je stvorio; nijedan vise nije sa njim. Napustili su ga njegovi balanseri Buca i Karci.Napustio ga je kum Vuk. Vlada-Prza i Darko takodje. Buda i sin, Rade MZ, kum Bata(vozio Dnjepra), prikolicari Moca i braća Kecman, brat Zoran, Sverko, Boban vatrogasac, Dejan Jaric i jos mnogi da ne navodim umorio sam se...Krajem prosle godine napustili smo ga moja malenkost i Mika-takstista. Pocetkom godine napustio ga je nazalost i Kusa. Sve je to jedan, to se ipak mora primetiti logican niz, ne vidim tu nikakvo iznenadjenje. Za Senior nije problem, Sef ce uvek napraviti novu kombinaciju i ne verujem da mu je iskreno zao za bilo kim ko je napustio klub.
Ako argumentovano raspravljamo ja bih se ipak zapitao: Da li je sa Draguljcetom kao vlasnikom i sefom tima sve u redu?
U suprotnom bi morali da pretpostavite da su gorenavedeni ljudi jedan skup nezahvalnika i nezadovoljnika bez ikakvog cilja.
Svestan sam cinjenice da smo svi gorenavedeni manje ili vise bili materijalno-finansijski zavisni od Draguljceta i da ne bi nastupali na trkama da nije bilo njega.
Ipak je srz problema u nacinu na koji Draguljce upravlja svojim klubom i ophodi se prema ljudima. Ne vidim sta vi tu mozete da pomognete i izmenite (njega sigurno ne :) )
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Next

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron