KUSA & dRAGULJČE

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 9:35 pm

Boža Jawa wrote:Stvarno dugo nije bilo :) ali evo opet Babaos pokrece intrigantne teme (ovoga puta zadiranje u privatnost). I kao po pravilu njegove teme dobijaju cudan tok.
Kao eventualne argumente naveo bih neke detalje koji nemaju bas nikakve veze sa dosadasnjim razvojem teme:
Draguljceta su svi (ili skoro svi) napustili. Svi klinci iz Junior Kupa, koje je stvorio; nijedan vise nije sa njim. Napustili su ga njegovi balanseri Buca i Karci.Napustio ga je kum Vuk. Vlada-Prza i Darko takodje. Buda i sin, Rade MZ, kum Bata(vozio Dnjepra), prikolicari Moca i braća Kecman, brat Zoran, Sverko, Boban vatrogasac, Dejan Jaric i jos mnogi da ne navodim umorio sam se...Krajem prosle godine napustili smo ga moja malenkost i Mika-takstista. Pocetkom godine napustio ga je nazalost i Kusa. Sve je to jedan, to se ipak mora primetiti logican niz, ne vidim tu nikakvo iznenadjenje. Za Senior nije problem, Sef ce uvek napraviti novu kombinaciju i ne verujem da mu je iskreno zao za bilo kim ko je napustio klub.
Ako argumentovano raspravljamo ja bih se ipak zapitao: Da li je sa Draguljcetom kao vlasnikom i sefom tima sve u redu?
U suprotnom bi morali da pretpostavite da su gorenavedeni ljudi jedan skup nezahvalnika i nezadovoljnika bez ikakvog cilja.
Svestan sam cinjenice da smo svi gorenavedeni manje ili vise bili materijalno-finansijski zavisni od Draguljceta i da ne bi nastupali na trkama da nije bilo njega.
Ipak je srz problema u nacinu na koji Draguljce upravlja svojim klubom i ophodi se prema ljudima. Ne vidim sta vi tu mozete da pomognete i izmenite (njega sigurno ne :) )



Ovo je svakako emocionalan post, ali i sebičan.Destruktivno sebičan.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 9:50 pm

Boža Jawa wrote:Stvarno dugo nije bilo :) ali evo opet Babaos pokrece intrigantne teme (ovoga puta zadiranje u privatnost). I kao po pravilu njegove teme dobijaju cudan tok.
Kao eventualne argumente naveo bih neke detalje koji nemaju bas nikakve veze sa dosadasnjim razvojem teme:
Draguljceta su svi (ili skoro svi) napustili. Svi klinci iz Junior Kupa, koje je stvorio; nijedan vise nije sa njim. Napustili su ga njegovi balanseri Buca i Karci.Napustio ga je kum Vuk. Vlada-Prza i Darko takodje. Buda i sin, Rade MZ, kum Bata(vozio Dnjepra), prikolicari Moca i braća Kecman, brat Zoran, Sverko, Boban vatrogasac, Dejan Jaric i jos mnogi da ne navodim umorio sam se...Krajem prosle godine napustili smo ga moja malenkost i Mika-takstista. Pocetkom godine napustio ga je nazalost i Kusa. Sve je to jedan, to se ipak mora primetiti logican niz, ne vidim tu nikakvo iznenadjenje. Za Senior nije problem, Sef ce uvek napraviti novu kombinaciju i ne verujem da mu je iskreno zao za bilo kim ko je napustio klub.
Ako argumentovano raspravljamo ja bih se ipak zapitao: Da li je sa Draguljcetom kao vlasnikom i sefom tima sve u redu?
U suprotnom bi morali da pretpostavite da su gorenavedeni ljudi jedan skup nezahvalnika i nezadovoljnika bez ikakvog cilja.
Svestan sam cinjenice da smo svi gorenavedeni manje ili vise bili materijalno-finansijski zavisni od Draguljceta i da ne bi nastupali na trkama da nije bilo njega.
Ipak je srz problema u nacinu na koji Draguljce upravlja svojim klubom i ophodi se prema ljudima. Ne vidim sta vi tu mozete da pomognete i izmenite (njega sigurno ne :) )


...Božo,...uopšte nisi shvatio poentu problema,...po meni...niko,bar ja nisam pročitao,a ja sigurno nisam napisao,da je Draguljče u pravu,ili ti da je Kusa u pravu... :naughty: ...ne radi se o tome,....za svađu uvek treba najmanje dvoje,.....kada ne bude potreba da se ta radnja obavlja u najmanje paru,...onda je već veliki problem....Ovde se radi o kompromisima,radi opšteg interesa...Kada bi svako napravio po neki kompromis,stvar bi sigurno legla i vremenom bi se i te stvari popravile.
Dakle....moram sa žaljenjem da prihvatim Babaosovo mišljenje...ovo stvarno jeste sebično,pa makar se radilo i o većini.
Na kraju šta je većina?....nije pravilo da većina vlada,to je jasno,uvek je bilo baš obrnuto...što bi sada bio izuzetak..
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 9:56 pm

babaos wrote:Ovo je svakako emocionalan post, ali i sebičan.Destruktivno sebičan.

Opet nema argumenata? A da si ti Kralj destrukcije, sa tim su upoznati svi clanovi foruma :) Izvini sto sam ti upao na teren.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 10:05 pm

feniks wrote: ...Božo,...uopšte nisi shvatio poentu problema,... ..

Ako nisam shvatio znaci da ne mogu da shvatim...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:07 pm

Boža Jawa wrote:Stvarno dugo nije bilo :) ali evo opet Babaos pokrece intrigantne teme (ovoga puta zadiranje u privatnost). I kao po pravilu njegove teme dobijaju cudan tok.
Kao eventualne argumente naveo bih neke detalje koji nemaju bas nikakve veze sa dosadasnjim razvojem teme:
Draguljceta su svi (ili skoro svi) napustili. Svi klinci iz Junior Kupa, koje je stvorio; nijedan vise nije sa njim. Napustili su ga njegovi balanseri Buca i Karci.Napustio ga je kum Vuk. Vlada-Prza i Darko takodje. Buda i sin, Rade MZ, kum Bata(vozio Dnjepra), prikolicari Moca i braća Kecman, brat Zoran, Sverko, Boban vatrogasac, Dejan Jaric i jos mnogi da ne navodim umorio sam se...Krajem prosle godine napustili smo ga moja malenkost i Mika-takstista. Pocetkom godine napustio ga je nazalost i Kusa. Sve je to jedan, to se ipak mora primetiti logican niz, ne vidim tu nikakvo iznenadjenje. Za Senior nije problem, Sef ce uvek napraviti novu kombinaciju i ne verujem da mu je iskreno zao za bilo kim ko je napustio klub.
Ako argumentovano raspravljamo ja bih se ipak zapitao: Da li je sa Draguljcetom kao vlasnikom i sefom tima sve u redu?
U suprotnom bi morali da pretpostavite da su gorenavedeni ljudi jedan skup nezahvalnika i nezadovoljnika bez ikakvog cilja.
Svestan sam cinjenice da smo svi gorenavedeni manje ili vise bili materijalno-finansijski zavisni od Draguljceta i da ne bi nastupali na trkama da nije bilo njega.
Ipak je srz problema u nacinu na koji Draguljce upravlja svojim klubom i ophodi se prema ljudima. Ne vidim sta vi tu mozete da pomognete i izmenite (njega sigurno ne :) )



Neće to moći tako ostati kako si rekao.Nezna se točno zašto ali nisu svi ti ljudi otišli iz istog razloga.To je valjda svakom jasno.Draguljče je okupljao oko sebe svakog dobronamjernika i svakog dobrovoljca i ne samo njih.Meni je sve to dobro poznato.Ali jedno je sigurno.Draguljče je nezaobilazna kvaliteta u classicu.Čak i ako ga je netko od nabrojanih stvarno napustio.Osobno ti koji si bio potpuno ovisan o njegovoj milosti nebi trebao da sebi laskaš.Nisi ti njega napustio.Otišao si od njega odričući se pomoći koju si imao i u njoj uživao.Za sve to taj Draguljče nije od tebe tražio ni hvala.Namjerno neću komentirati ostala imena.A mogao bih.Tebi je valjda jasno da je meni sve to poznato.Možda da samo dokažem da nisi bio korektan u analizi stanja kad si navodio imena.Prvi u nizu kojeg si spomenuo je Buca Vlaisavljević.Pouzdano znam i tvrdim da ga Buca nije napustio.Nikad mu nije bio ovisan i nije bio u klubu.Oni su se razišli u viziji po pitanju razvoja classica i to je bio klasičan razlaz.Bila je svađa ali to je klasičan razlaz.Nipošto ne napuštanja ili nešto slično.Njih dvojica po mom mišljenju najbolje su radili svoje obaveze lidera u classicu.Ovi nakon njih samo su njihova sjena a ni približno nešto slično.
Explicite i kategorično tvrdim i ako treba dokazivati srž problema nije u načinu na koji Draguljče upravlja klubom.Također problem nije u načinu kako se ophodi sa ljudima.Odkud tebi smjelosti za takve izjave.Pa nismo mi svi Labudovi koji nemaju pojma.
Isto tako tvoje čuđenje za naš interes za ishod nastale situacije između Draguljčeta i Kuse je u najmanju ruku nekorektno i kontraproduktivno.......
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 10:09 pm

Boža Jawa wrote:
feniks wrote: ...Božo,...uopšte nisi shvatio poentu problema,... ..

Ako nisam shvatio znaci da ne mogu da shvatim...



Dobro...to nisam ni rekao,naravno da možeš da shvatiš.....samo bez ljutnje...ovo je samo diskusija,ili sučeljavanje mišljenja...ništa više.. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 10:28 pm

babaos wrote:Neće to moći tako ostati kako si rekao.Nezna se točno zašto ali nisu svi ti ljudi otišli iz istog razloga.To je valjda svakom jasno.Draguljče je okupljao oko sebe svakog dobronamjernika i svakog dobrovoljca i ne samo njih.Meni je sve to dobro poznato.Ali jedno je sigurno.Draguljče je nezaobilazna kvaliteta u classicu.Čak i ako ga je netko od nabrojanih stvarno napustio.Osobno ti koji si bio potpuno ovisan o njegovoj milosti nebi trebao da sebi laskaš.Nisi ti njega napustio.Otišao si od njega odričući se pomoći koju si imao i u njoj uživao.Za sve to taj Draguljče nije od tebe tražio ni hvala.Namjerno neću komentirati ostala imena.A mogao bih.Tebi je valjda jasno da je meni sve to poznato.Možda da samo dokažem da nisi bio korektan u analizi stanja kad si navodio imena.Prvi u nizu kojeg si spomenuo je Buca Vlaisavljević.Pouzdano znam i tvrdim da ga Buca nije napustio.Nikad mu nije bio ovisan i nije bio u klubu.Oni su se razišli u viziji po pitanju razvoja classica i to je bio klasičan razlaz.Bila je svađa ali to je klasičan razlaz.Nipošto ne napuštanja ili nešto slično.Njih dvojica po mom mišljenju najbolje su radili svoje obaveze lidera u classicu.Ovi nakon njih samo su njihova sjena a ni približno nešto slično.
Explicite i kategorično tvrdim i ako treba dokazivati srž problema nije u načinu na koji Draguljče upravlja klubom.Također problem nije u načinu kako se ophodi sa ljudima.Odkud tebi smjelosti za takve izjave.Pa nismo mi svi Labudovi koji nemaju pojma.
Isto tako tvoje čuđenje za naš interes za ishod nastale situacije između Draguljčeta i Kuse je u najmanju ruku nekorektno i kontraproduktivno.......




Morao sam kopirati.....za arhivu.......odličan tekst,na koji bi mogao da se još malo nadovežem....Na primer,neću naravno da navodim imena,ali svi znaju,da bar 30 % ljudi u ovom trenutku,od imena koja su nabrojana,su opet kod Draguljčeta....kako to sad,kada su ga napustili? :shock: ....to je isto kao sa kriminalcima,odu u zatvor...nije im dobro,puste ih na slobodu,...ali tamo shvate da nisu shvaćeni i da ne mogu da se uklope,pa brže bolje naprave neko kriminalno delo i vrate se i sve je u redu,jedno vreme.....
Tvrdim,a vreme će pokazati da li sam bio u pravu....da će velika većina begunaca,opet biti u istom klubu iz kojeg su pobegli,...samo ako Draguljče bude još raspoložen da to i finansira....eto tako ukratko...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:30 pm

Draguljče je veoma inteligentan.On niti jednom rječju ne govori nedolično o problemu.Njemu je žao što se uopće dogodilo.Zaključio sam iz priče s njim da se nada da će Kusa pronaći minimum tolerancije i vratiti se na početni položaj.Draguljčetu to nije problem...Ako je netko pomislio da će Draguljče potražiti zamjenu nije bio u pravu.Njemu je Kusa kao sin kojeg ne želi zamijeniti.Yamaha je rađena za Kusu i tu nema više ništa nejasno.
Last edited by babaos on Tue Jun 14, 2011 10:47 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 10:37 pm

babaos wrote:Neće to moći tako ostati kako si rekao.Nezna se točno zašto ali nisu svi ti ljudi otišli iz istog razloga.To je valjda svakom jasno.Draguljče je okupljao oko sebe svakog dobronamjernika i svakog dobrovoljca i ne samo njih.Meni je sve to dobro poznato.Ali jedno je sigurno.Draguljče je nezaobilazna kvaliteta u classicu.Čak i ako ga je netko od nabrojanih stvarno napustio.Osobno ti koji si bio potpuno ovisan o njegovoj milosti nebi trebao da sebi laskaš.Nisi ti njega napustio.Otišao si od njega odričući se pomoći koju si imao i u njoj uživao.Za sve to taj Draguljče nije od tebe tražio ni hvala.Namjerno neću komentirati ostala imena.A mogao bih.Tebi je valjda jasno da je meni sve to poznato.Možda da samo dokažem da nisi bio korektan u analizi stanja kad si navodio imena.Prvi u nizu kojeg si spomenuo je Buca Vlaisavljević.Pouzdano znam i tvrdim da ga Buca nije napustio.Nikad mu nije bio ovisan i nije bio u klubu.Oni su se razišli u viziji po pitanju razvoja classica i to je bio klasičan razlaz.Bila je svađa ali to je klasičan razlaz.Nipošto ne napuštanja ili nešto slično.Njih dvojica po mom mišljenju najbolje su radili svoje obaveze lidera u classicu.Ovi nakon njih samo su njihova sjena a ni približno nešto slično.
Explicite i kategorično tvrdim i ako treba dokazivati srž problema nije u načinu na koji Draguljče upravlja klubom.Također problem nije u načinu kako se ophodi sa ljudima.Odkud tebi smjelosti za takve izjave.Pa nismo mi svi Labudovi koji nemaju pojma.
Isto tako tvoje čuđenje za naš interes za ishod nastale situacije između Draguljčeta i Kuse je u najmanju ruku nekorektno i kontraproduktivno.......

Zaboravio si jednu sitnicu: Ne želim da polemisem s tobom, dzabe tipkas.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:39 pm

Sindrom "Ajkula"... :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:40 pm

Boža Jawa wrote:
babaos wrote:Neće to moći tako ostati kako si rekao.Nezna se točno zašto ali nisu svi ti ljudi otišli iz istog razloga.To je valjda svakom jasno.Draguljče je okupljao oko sebe svakog dobronamjernika i svakog dobrovoljca i ne samo njih.Meni je sve to dobro poznato.Ali jedno je sigurno.Draguljče je nezaobilazna kvaliteta u classicu.Čak i ako ga je netko od nabrojanih stvarno napustio.Osobno ti koji si bio potpuno ovisan o njegovoj milosti nebi trebao da sebi laskaš.Nisi ti njega napustio.Otišao si od njega odričući se pomoći koju si imao i u njoj uživao.Za sve to taj Draguljče nije od tebe tražio ni hvala.Namjerno neću komentirati ostala imena.A mogao bih.Tebi je valjda jasno da je meni sve to poznato.Možda da samo dokažem da nisi bio korektan u analizi stanja kad si navodio imena.Prvi u nizu kojeg si spomenuo je Buca Vlaisavljević.Pouzdano znam i tvrdim da ga Buca nije napustio.Nikad mu nije bio ovisan i nije bio u klubu.Oni su se razišli u viziji po pitanju razvoja classica i to je bio klasičan razlaz.Bila je svađa ali to je klasičan razlaz.Nipošto ne napuštanja ili nešto slično.Njih dvojica po mom mišljenju najbolje su radili svoje obaveze lidera u classicu.Ovi nakon njih samo su njihova sjena a ni približno nešto slično.
Explicite i kategorično tvrdim i ako treba dokazivati srž problema nije u načinu na koji Draguljče upravlja klubom.Također problem nije u načinu kako se ophodi sa ljudima.Odkud tebi smjelosti za takve izjave.Pa nismo mi svi Labudovi koji nemaju pojma.
Isto tako tvoje čuđenje za naš interes za ishod nastale situacije između Draguljčeta i Kuse je u najmanju ruku nekorektno i kontraproduktivno.......

Zaboravio si jednu sitnicu: Ne želim da polemisem s tobom, dzabe tipkas.



Nije točno.To što si rekao je glupost...
Last edited by babaos on Tue Jun 14, 2011 10:42 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby feniks » Tue Jun 14, 2011 10:40 pm

Nije da ne govori,govori on,bar meni je govorio....nije lako kada se raspada nešto što si stvarao....ali on se ne predaje i ide dalje,nadajući se da će se svi jednom vratiti,...upravo tako mi je rekao....jer nikoga nije on oterao,niti je tražio nešto za uzvrat,jednostavno desilo se u nekim okolnostim nešto,što se nije moglo rešiti obostrano.Ali istovremeno ni jednom nije žalio za ulogom koji je imao u datim trenutcima i opet bi bio spreman za isto....to je suština dakle.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 10:41 pm

feniks wrote:Morao sam kopirati.....za arhivu.......odličan tekst,na koji bi mogao da se još malo nadovežem....Na primer,neću naravno da navodim imena,ali svi znaju,da bar 30 % ljudi u ovom trenutku,od imena koja su nabrojana,su opet kod Draguljčeta....kako to sad,kada su ga napustili? :shock: ....to je isto kao sa kriminalcima,odu u zatvor...nije im dobro,puste ih na slobodu,...ali tamo shvate da nisu shvaćeni i da ne mogu da se uklope,pa brže bolje naprave neko kriminalno delo i vrate se i sve je u redu,jedno vreme.....
Tvrdim,a vreme će pokazati da li sam bio u pravu....da će velika većina begunaca,opet biti u istom klubu iz kojeg su pobegli,...samo ako Draguljče bude još raspoložen da to i finansira....eto tako ukratko...

E dokle smo dosli. Poredis Draguljcetove "povratnike" sa kriminalcima?
Jer sam ja to dirnuo u "osinje gnezdo", cemu ovakva pisanija?
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby babaos » Tue Jun 14, 2011 10:45 pm

Božo smiri se.Ovo je tema za ozbiljnu raspravu.Vjerujem da možeš ti to...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KUSA & dRAGULJČE

Postby Boža Jawa » Tue Jun 14, 2011 10:48 pm

Ja sam zavrsio:)
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron