KLADIONICA?

KLADIONICA?

Postby Boža Jawa » Sat Apr 16, 2011 11:13 pm

Sezona samo sto nije pocela.
Necu voziti ove sezone pa mi se svakojake misli provlace kroz glavu. I palo mi je na pamet da se otvori neka vrsta kladionice za Moto-klasik.
Priznajem da se nikada do sada nisam kladio. Nemam ni neko pozitivno misljenje o tome.
Ipak, dolazicu na trke, a zbog cega to ne bi bio jos zanimljiviji dozivljaj. Ne samo za aktivne pratioce vec i za malobrojnu publiku (kako je ustanovljeno na ovom forumu), a koja bi se mozda i povecala.
Tehnicki: Neko bi preuzeo(organizovao) stvar, dodao na svakom Tehnickom+verifikacija jos jedan sto na kome bile tzv quote i uplacivale bi se varijante samo za tu trku. Naravno mislim na neke manje sume, zabave radi. Ovo se nikako ne bi moglo porediti sa onim sto rade kriminalci u "ozbiljnim" kladionicama po srbiji. Svote ne bi smele preci visinu kotizacije, mada neki misle da je i to mnogo. Dobitak bi se manje-vise trosio posle trke na nekom rostilju ili u kafani. Mislim da ne bi bilo problema tipa: da se udje u teritoriju nekog mafijasa-kriminalca koji radi legalne kladionice i drpa narod na visokom nivou. Samo, koliko bi to sve bilo legalno, to jeste tanko mesto ove moje ideje???
Organizator trke bi mozda mogao da to preuzme na sebe, pa da eventulni profit(ako kladionice uopste mogu nesto da zarade) upotrebi za pokrivanje troskova organizacije.
Mozda bi se pod gore navedenim uslovima prvi put u zivotu kladio :)
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KLADIONICA?

Postby babaos » Sun Apr 17, 2011 7:57 am

Kladionica ne.Kvalificiraju to kao profiterstvo.Preopasno je.Odmah te napadnu i država i mafija.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: KLADIONICA?

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 10:16 am

Nemoj Boži da biznis izbijaš iz ruke.....kud će ti duša.... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KLADIONICA?

Postby Boža Jawa » Sun Apr 17, 2011 4:26 pm

feniks wrote:Nemoj Boži da biznis izbijaš iz ruke.....kud će ti duša.... :D

Ma sto meni, ja sam samo hteo da se malo zabavim, mozda bi organizatori mogli tu nesto da ucare. Sve je to mala lova obzirom koliko malo ljudi dolazi na trke klasika. Ako izuzmemo vozace koji ne smeju da se klade, ostaje 50-ak ljudi. Sve bi "ostalo u porodici". Ne verujem da bi to mafiji smetalo.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: KLADIONICA?

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 5:36 pm

Što se mene tiče,nemam nikakve probleme sa tim.....na svakome je volja da radi šta misli da treba da radi...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KLADIONICA?

Postby feniks » Mon Apr 18, 2011 12:08 am

Boža Jawa wrote:Mozda bi se pod gore navedenim uslovima prvi put u zivotu kladio :)


Verovatno i ja....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: KLADIONICA?

Postby Zel99 » Wed Apr 20, 2011 2:28 pm

[quote="babaos"]Kladionica ne.Kvalificiraju to kao profiterstvo.Preopasno je.Odmah te napadnu i država i mafija.[/quote]
To je pleonazam :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: KLADIONICA?

Postby feniks » Wed Apr 20, 2011 4:02 pm

Pa mogao si jednim imenom nazvati pa ne bih bio... :D ..
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica


Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron