PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Tue Mar 08, 2011 7:25 pm

S obzirom na pojedine predloge,konstruktivne,dakako,(Saša402),...pomislio sam,da je sada vreme razmišljati o pravilniku za 2012.godinu.i sve to staviti na javnu raspravu.Imamo celu godinu za raspravu i nove predloge.Neka Vam reper bude ovogodišnji pravilnik.Sve ideje koje doprinose popularnosti i gledanosti,dobro su došle i treba ih razmatrati.Novi predlozi mogu sadržati(čak je i poželjno) i druge elemente osim klasa.Dakle,pucajte prijatelji...... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Fri Mar 11, 2011 8:38 pm

Ovi koji su puni predloga,...nešto se ućutali.....možda se nema municije.... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby krsta63 » Mon Mar 14, 2011 8:09 pm

Gume.Neko ogranicenje vezano za datum proizvodnje guma.Ne mora da bude rigorozno tipa dve godine ali na neki nacin da se ogranice "neustrasivi" i spasu gledaoci,drugi takmicari pa i oni sami.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Mon Mar 21, 2011 1:52 pm

Slažem se,mada,moram priznati,nisam video neustrašive do sada.....mislim kod nas.....a ono za gledaoce ti je baš dobra fora..he,he,he...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Sun Mar 27, 2011 8:14 pm

Trebalo bi se smisliti način,...kako obezbediti sredstva,..za kupovinu uređaja za merenje vremena,takozvanih transpordera i prateće opreme.Ja sam se raspitivao malo i saznao da oni uređaji koji se koriste u našem prvenstvu,staju oko 12,500 EUR-a,fco Beograd.
Pa evo dajte neke predloge da vidimo da li je to izvodljivo...ja lično mislim da jeste,ako postoji dobra volja.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby Zel99 » Mon Mar 28, 2011 8:40 am

feniks wrote:Trebalo bi se smisliti način,...kako obezbediti sredstva,..za kupovinu uređaja za merenje vremena,takozvanih transpordera i prateće opreme.Ja sam se raspitivao malo i saznao da oni uređaji koji se koriste u našem prvenstvu,staju oko 12,500 EUR-a,fco Beograd.
Pa evo dajte neke predloge da vidimo da li je to izvodljivo...ja lično mislim da jeste,ako postoji dobra volja.



Apsolutno je isplativo da MSS to poseduje, ali kao i u svemu vlasnicki odnosi mogu biti problem. Koliko sam shvatio barijere koje su se koristile za obelezavanje staze u batajnici su sada u vlasnistvu MSS. Videcemo kako ce se ophoditi sa njima a prema organizatorima trka. Da li ce to biti u vidu pomoci MSS ili ce biti rentanje. Sekretar MSS-a je rekao da su placene (ili ce biti) oko 3000e(300.000 din).
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Mon Mar 28, 2011 8:43 am

Evo mojih nekoliko predloga:

1.Tražiti od Ministarstva za sport i kulturu(na nivou MSS-a,namenska sredstva za kupovinu ove opreme.(ili od AMSS-a)
2.Ako to ne upali,onda nam je rukovodstvo nesposobno i onda ostaje da se traže sponzori za tu aktivnost (više sponzora,bilo bi lakše).
3.Participacija klubova u obezbeđivanju dela sredstava.(prema mogućnostima,ili kroz kotizacije).
(klubovi koji učestvuju u ovim aktivnostima,a organizatori su trka imali bi benefit u korišćenju istih)....time bi podstakli stvaranje eventualno novih organizatora,koji bi koristili istu beneficiju,spram učešća u participiranju itd.
Last edited by feniks on Mon Mar 28, 2011 9:05 am, edited 3 times in total.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Mon Mar 28, 2011 8:45 am

Zel99 wrote:Apsolutno je isplativo da MSS to poseduje, ali kao i u svemu vlasnicki odnosi mogu biti problem. Koliko sam shvatio barijere koje su se koristile za obelezavanje staze u batajnici su sada u vlasnistvu MSS. Videcemo kako ce se ophoditi sa njima a prema organizatorima trka. Da li ce to biti u vidu pomoci MSS ili ce biti rentanje. Sekretar MSS-a je rekao da su placene (ili ce biti) oko 3000e(300.000 din).



Pa vidi,da bi u budućnosti MSS funkcionisao normalno,rentiranje mora da postoji,ali to bi trebalo da bude simbolika u odnosu na dosadašnje plaćanje.To bi pomoglo organizatorima,značajno(uz ostale neophodne rekvizite koje si pomenuo),ubeđen sam.Tako da vlasnički odnos ne bi bio upitan .Znao bi se vlasnik,ali i obaveze vlasnika prema članicama Saveza.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby babaos » Mon Mar 28, 2011 10:35 am

Savez je fantomska organizacija.Tragično je baš to što sve utrke u natjecateljskoj sezoni oni svojataju i broje rezultate a za njih ili u ime njih nemaju nikakve obaveze.Strašno ali to je istina i svima je to normalno.Isto tako nije normalno da netko poput moto saveza pregrmi toliko novaca preko svojih ruku a nemaju u vlasništvu baš ništa.Doslovno ništa.Dali to nešto znači ili ja lupam gluposti...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Mon Mar 28, 2011 1:32 pm

Ne lupaš gluposti...to je tačno,nažalost,...prva stvar u vlasništvu Saveza su upravo oni "markeri",za stazu koje Zell pominje i ja to pozdravljam.(i to je kupljeno sticajem okolnosti).Ovaj moj predlog za transpordere,sam izneo na Skupštini,...trebao si samo da posmatraš reakcije nekih prisutnih kao što sam ja posmatrao,pa bih ti bilo jasno,da pojedinci i na tome skidaju kajmak....šta ćeš,...volim da čačkam mečku...No grešio bih dušu da ne kažem da je većina bila za realizaciju tog predloga,.......samo...treba biti uporan..
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby babaos » Sun Apr 17, 2011 8:59 am

Neznam zašto ali nemam osjećaj da vodstvo Classica funkcionira.Nije kritika.Samo mišljenje..nemojte mi zamjeriti !?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 10:12 am

Kod mene sada ništa ne funkcionira,tako da nemam nikakvih osećaja.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby babaos » Sun Apr 17, 2011 11:02 am

feniks wrote:Kod mene sada ništa ne funkcionira,tako da nemam nikakvih osećaja.....



Kostolobik.................. :lol: :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 1:01 pm

:snooty:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: PRAVILNIK MC ZA 2012.- PREDLOZI

Postby feniks » Mon Jun 20, 2011 10:39 am

Pošto je Zell načeo priču o sastanku koji smo organizovali u Subotici i dobro primetio da to nije samo lokalnog karaktera,prihvatam da ukratko iznesem probleme koji su se pojavili u klasi 50 ccm,a koji mogu u budućnosti,metastazirati i u druge klase.Neću iznositi ovoga puta detalje sastanka,jer nisu bitni za širu javnost,ali ću se osvrnuti na ključni problem,koji postoji,a po pravilniku za 2011.godinu.(predsedniku Klasika sam skretao pažnju na ove momente,pre usvajanja pravilnika).
Naime radi se o tehnici.Sadašnji pravilnik deli tehniku isključivo po kubikaži i godištu,a zapostavljena je tehnologija koja se koristila na GP takmičenju.Pošto su se pojavile prve mašine u nižoj klasi 50 ccm sa ovakvom koncepcijom,tu je nastao i prvi problem,a koji kako sam rekao,može ubrzo da se proširi i na druge klase.Nije loše i ne treba sprečavati nikoga u napretku,tj u pokušajima da tehnički unapredi samo takmičenje,uvodeći u isto,ovakve mašine u igru,ali svrstavanjem ovakvih mašina u klase koje su prvobitno napravljene u kontekstu prepravljenih serijskih mašina u trkačke,u najmanju ruku je nebuloza,ili tehnička neobrazovanost.
Ovo bi samo dovelo do osipanja i nestanka klase,jer većina vozača nema dovoljno finansijskih sredstava da parira pojedincima u tome.Nijedan ovakav pojedinac ne bih imao interesa da nastupi u trci u kojoj bi popunjavao broj,s obzirom na sve ostale troškove koji se gomilaju i samim dolaskom na trku.
Stoga moj je predlog,da se klasa "specijal",koja inače figurira i u AA,a koja je sada spojena sa Openom,razdvoji i da tu nađu svoje mesto agregati koje sam pominjao.(oni mogu da se voze u istoj diviziji sa openom,uostalom kao i na AA,tako da ne bih na taj način zauzimali dodatnu satnicu organizatoru.)Na taj način bi se sprečilo osipanje klasa,a ujedno dala i mogućnost napretka takmičarima sa "dubljim" džepom .
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Next

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron