Šta je to trkači motocikl

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby feniks » Wed Mar 09, 2011 3:16 pm

Kada se uoče sve distinkcije,sve navodi da je namena ipak odlučujući faktor pojma "trkački",jer sama reč opredeljuje radnju.Dakle serijski(standardni) motocikl je namenjen za opštu upotrebu i on ne može da se svrsta u kategoriju trkački motocikl.GP mašina nije serijska mašina,mada se može praviti u određenoj seriji,ali to ne znači da je serijska(komercijalna,standardna),naprotiv njena namena je specijalno određena,tj.to je proizveden trkački motor namenjen samo za trke.Komponente od kojih je sastavljen su od visoko kvalitetnih materijala i imaju skraćeni vek trajanja,a zbog performansi koje su potrebne trkačkom motociklu.Serijski model,koji je proizveden za opštu upotrebu,a preradom istog mu je prepravljena namena(dodajući i oduzimajući određene komponente koje utiču na performanse motora,a približavaju se performansama trkačkog GP motora)se takođe mogu nazvati trkačkim,zbog namene........ali se oni ne mogu nazvati GP motorima,pre superbajkovima.......razlog tome ja vidim samo u elementima od kojih je sastavljen GP motocikl.Svi elementi,ama baš svi,šraf do šrafa,bukvalno,ne odgovaraju ni jednom serijskom modelu.Da bi se prepravio u serijski,moralo bi se sve izmeniti,ali onda bi to bio novi seriski,ili standardni motocikl.Isto tako kada bi neko napravio ceo motocikl od GP elemenata,bilo da je replika u pitanju ili novitet,a pri tome se rukovodio svim GP performansama,tada bi se ta mašina mogla nazvati GP mašinom.
E sada... ja sam se rukovodio linearnim objašnjavanjem teme,...kada bi se to na kvantni način posmatralo,tu bi postojalo još par deoba... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby Zel99 » Wed Mar 09, 2011 3:43 pm

:clap: :clap: :clap: Ako neko nekad od nas bude pisao knjigu o trkackim motorima, ova tema ce pouzdano biti dobo stivo. :whistle:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby stanko61 » Wed Mar 09, 2011 3:46 pm

Babo pravi neku vrstu kviza ili neki realiti shou :lol:
mi sad treba da odgovorimo tacno ono sto je on smislio kao odgovor :lol: :lol: :lol:
dobro, malo i zaluta u navodjenju odgovora :roll:
ne znam samo, dal namerno ili slucajno brka Babe ili Zabe :doh:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby babaos » Wed Mar 09, 2011 4:35 pm

dali luta ili ne to nije tvoj problem.Ako ulaziš u temu kao spamer nemogu ti objasniti.Mislim da ni neđo nemože čak i ako se zainati....,Imaš na raspolaganju dobru priliku da pokažeš zašto si baš ti izabran da budeš to što nisi....,Uvijek su ti Peraje nakostriješene.Olabavi se,duboko diši i pročitaj postove sa razumijevanjem.Možda nešto bude.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby stanko61 » Wed Mar 09, 2011 4:42 pm

Odustajem :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby babaos » Wed Mar 09, 2011 4:54 pm

stanko61 wrote:Odustajem :D :D :D



Kad si pičkica.....,
Upamti kad odustaješ sam sebe pobjeđuješ i nitko ti nemože pomoći.Čak ni neđo.....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Šta je to trkači motocikl

Postby feniks » Wed Mar 09, 2011 4:55 pm

Nemoj da odustaješ...to nije svojstvena osobina šampiona...bori se i daj svoje mišljenje,argumentovano naravno.Ako hoćeš da znaš,baš tvoj post me je zaintrigirao da postavim moj,....znači tvoj doprinos je ipak evidentan.Zato nastavi.....možda i koja pametna izleti....ko zna. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Previous

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron