Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Stanko

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sat Mar 05, 2011 1:37 am

U to vrijeme Draguljče je vozio ČZ i bio neprimjetan sve do neke prilike kad su bili razgovori sa novinarima.Tek tad je došla do izražaja njegova opsesija motoutrkama.Bio je malo pomalo sve bliže prvim redovima.Pamtim njegov dosta rezerviran odnos prema meni.Tko bi rekao da ćemo biti dobri prijatelji deset godina nakon toga.Kad sam u Beogradu uvijek se družimo i redovno spavam kod njega na Dorčolu...,THCR je vožen uglavnom po suhom vremenu.Čini mi se samo je jedna utrka vožena po kiši.Lilo je dobro.Staza je bila kod boxova puna vode.Start dole u Vinogradu je bio naprosto idiličan.Neponovljiv.Znali smo da to što radimo ima neku čaroliju u sebi.Tako je bilo svake godine(do 2006 g.)....,


Image

Uploaded with ImageShack.us
Last edited by babaos on Sat Mar 05, 2011 2:09 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sat Mar 05, 2011 11:15 am

Jedne godine mjesec dana ranije bio sam u Vršcu sa Tritonom i ZXRR-om na brdu gdje se vozio THCR.Dečki su taj dan zatvorili stazu.Ja i Buca vozili smo se na Tritonu i Kawasakiu.Bio je sa nama i zell99 između svih ostalih.Sjajni domaćini i prijatelji priredili su užitak treniranja.Sad kad se sjetim tih lijepih trenutaka uhvati me nostalgija za tim vremenima.Hvala Buci,zell99-tki,Ostoji i ostalima.Danas svi ti protagonisti jedva da i komuniciraju.Takav je život danas.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sat Mar 05, 2011 11:37 am

Beograđani su dovozili svoje motore đuture sa kamionom.roštiljalo se i stvarali smo ambient za buduće događaje.Beograđani su imali zanimljive motore.Istovarili su jednom prilikom odličnog racera Aermakia 250ccm(Kecman) a bila je na brdu i prava SP Agusta 125 ccm.Ta Agusta u ovom trenutku vrijedi tridesetak tisuća Eura.Mislim da je bila Zaretova.Pojavljivao se i jedan egzotični Guzzi V7 zelene boje(Blagojević).Nije imao brojeve na sebi a ni papiri nisu bili dobri.Tu su se pojavili i prvi prikoličari kao preteća te klase u prvenstvu.Među prvima bio je Baja iz Zrenjanina na BMW-u i Draguljče s ruskom igračkom.Prža ima još uvijek jednu dobru TZ 350 koju drži u sobi.Draguljče ima Severa itd .....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sat Mar 05, 2011 11:48 am

Nekako u isto vrijeme kad se događaju promjene u srpskom Classiku 2006 g i ja se polako i spontano sve više udaljavam iz utrka.Gašenjem THCR-a ja prestajem biti redovan na srpskim utrkama .To je svakako povezano sa nekim događajima u hrvatskom Classicu.Tako se poklopilo.Nekako istovremeno sa vodeće funkcije predsjednika odlaze i srpski i hrvatski predsjednici.I jedni i drugi otvaraju novu stranicu razvoja klasičnih utrka.Sve je dakako evoluiralo u očekivanom smjeru prema boljim uvjetima,motociklima i rezultatima i kod jednih i kod drugih.I tako jedni odlaze,drugi prolaze a treći dolaze....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sat Mar 05, 2011 1:38 pm

Poticaj i rađanje srpskog Classica dogodio se je u provinciji.U Vršcu.U jednom trenutku prestaje funkcionirati jedina godišnja utrka THCR i Borislav Vlaislavljević-Buca prestaje biti predsjednikom.Odlaze u povijest.Novi predsjednik Dragoljče rodonačelnik je novih ideja i novog pristupa.Radi na omasovljavanju svog voznog parka koji će mu pomoći da postane najtrofejniji trkač i najtrofejniji klub na ovim prostorima.Za njega apsolutno vrijedi ona sentenca:"Klub to sam ja".Uspio je nametnuti liderski mentalitet,omasovio je natjecanje a stvara uvjete i za neke nove utrke.Cijelo vrijeme održava dobre veze sa hrvatskim Classicom i smišlja odlazak na utrke izvan granica Srbije.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby 69 » Sat Mar 05, 2011 8:30 pm

Sa velikim zanimanjem čitam sve ovo i posebno sam radostan što sam i ja sa svojim učestvovanjem na dva THCR-a i jednom aerodromu dio te priče!
Je, to mi je nekako važan dio moje osobne "moto-priče"!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Zel99 » Sun Mar 06, 2011 11:46 am

Bio sam malo odsutan, ali sam takodje sa zadovoljstvom procitao ove redove. :clap: :clap: :clap:
Drago mi je Babaos da se veoma prepoznajem u tvom vidjenju THCR-a i uopste dogadjaja u moto klasiku u narednom periodu.
Ocigledno su to za vecinu bila dobra vremena. Sabrala se opste raspolozenje kod ljudi tako da je entuzijazam nekolicine navedenih ljudi nasao plodno tle u skoro svim strukturama.
Na zalost, po ko zna koji put se pokazalo da je teze odrzati nesto nego ga izmisliti. THCR je donekle poput jugonostalgicnih prica. Lepa je, ali je mala verovatnoca da se moze ponovo desiti.
Zivot tece dalje i imamo pred nama ono sto imamo. Sta vise to i nije tako lose, samo je drugacije. Mislim da nam svima treba malo vise samopostovanja.
One man story je nadam se proslost. To ne znaci da ne treba da postoje perjanice, naprotiv, ali treba izbegavati zacarani krug koji se oko njih stvara. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 5:07 pm

Nećete vjerovati.Danas poslije podne poslije ručka nazvao me Dragoljče.I sad krene on sa komentarom nekih prosvjeda ali stane i pita on mene:"Jeli bre da te pitam nešto?"pitaj kažem.A on će:"jesi to babaos na sajtu".Naime On i kusa su zajedno u nekoj priči pa su čitali naše aktuelne teme.A u temi upravo je on na redu kao sljedeći predsjednik u nizu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 5:49 pm

Nakon treće utrke THCR-a 2005 g. Dragoljče i Buca odlučili su pokrenuti aktivnosti da se utrke odvijaju unutar MSS-a.Tu se i prelama kontinuitet bucinog predsjednikovanja.Doduše ni dan danas neznam dali je on bio samo predsjednik kluba organizatora ili još nešto više.Moguće je da je ustvari prvi predsjednik verifikovanog classica ustvari bio Dragoljče.On je postao predsjednikom i bio na toj funkciji do 2007 godine kad dobrovoljno prepušta tu ulogu Saletu.Njegova abdikacija je bila dobronamjerna ali to nikoga kasnije nije usrećilo.Nije bilo pozitivnih rezultata.U te tri draguljčetove godine natjecanje je ojačalo kao i klubovi.Bilo je više utrka a nažalost THCR se više nikad nije vozio.Draguljče se opsesivno posvećuje Classicu i ostvaruje značajan napredak koji je garancija za mirni kontinuitet prema novim izazovima.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 6:00 pm

Zar svi vi ovdje nemate nekih iskustava u Classicu svih ovih 8 godina.....,neke priče i događaje treba spasiti od zaborava da bi bilo ljepše i zanimljivije i smislenije.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby TT600 » Sun Mar 06, 2011 7:16 pm

babaos wrote:Zar svi vi ovdje nemate nekih iskustava u Classicu svih ovih 8 godina.....,neke priče i događaje treba spasiti od zaborava da bi bilo ljepše i zanimljivije i smislenije.


Ja nemam, ali pazljivo citam
TT600
 
Posts: 6
Joined: Tue Feb 22, 2011 9:25 pm
Location: Vrsac

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 7:19 pm

TT600 wrote:
babaos wrote:Zar svi vi ovdje nemate nekih iskustava u Classicu svih ovih 8 godina.....,neke priče i događaje treba spasiti od zaborava da bi bilo ljepše i zanimljivije i smislenije.


Ja nemam, ali pazljivo citam



:clap: :handgestures-thumbup:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Boža Jawa » Sun Mar 06, 2011 8:45 pm

babaos wrote:Zar svi vi ovdje nemate nekih iskustava u Classicu svih ovih 8 godina.....,neke priče i događaje treba spasiti od zaborava da bi bilo ljepše i zanimljivije i smislenije.

Ja sam pustio neke fotografije sa prvog Tauera, da li da pustim jos ?
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 11:34 pm

Puštaj.Otvori se do kraja ......,ja tehnički nisam u mogućnosti jedno vrijeme.Zell99 i 69-tka imaju jako puno tog materijala....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 06, 2011 11:35 pm

Danas je navodno povjesni susret Buce i Dragojla u Vršcu.Imaju oni šta reći jedan drugome.Siguran sam u to......,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron