Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Stanko

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby feniks » Fri Mar 18, 2011 1:59 pm

babaos wrote:Neđo nemoj me vući za ovu moju jezičinu...


:shock: ...... :think:

babaos wrote:Čekam cijelu vječnost...ali kako to misliš? ti daješ njemu riječ...


Pa ja sam je predao,jer sam kao po običaju prvi zinuo.... :D ....ne možemo istovremeno...zamisli kakva bi to "galama" bila.... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Fri Mar 18, 2011 3:51 pm

I na čemu smo sad.Tko je sad stvarni voditelj i autoritet u srpskom classicu.Dali se i vi pitate kao i ja? tko je osoba sa kojom se konsultira trenutno predsjedavajući u Classicu.Dali je to možda Dragoljče,zell99 ili Neđo ? ako odluke donosi sam tko je nadzorni organ.Mene sve to zanima.Na kraju opsesivno želim znati kad je zadnji put sazvana skupština i dali je poznat datum za novi saziv prije nove natjecateljske sezone.Pitam prijateljski bez trunke nekih čudnih pobuda.Čekat ću koliko treba Stanka Markotića da osobno zauzme stav povodom ovih upita o veoma važnim pitanjima.Što god kaže,ovako ili onako ja sam njegov obožavalac koji je usput i malko znatiželjan.Zanima me.Kao što me zanima šta trenutno radi jedan naš korisnik u Libiji pred bombardovanje.Slućajno ili ne mene sve zanima.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Zel99 » Sat Mar 19, 2011 2:14 am

Galamom je lako steci brzopotezni autoritet, ali pravi autoritet se stice ispravnoscu i istrajnoscu. Predsednikovi konsultatni (ili ljudi koji su ponekad pitani za poneko misljenje) su sigurno svi navedeni, ali verujem da je realni spisak jos siri. Ne znam zasto je tako vazna konkretna osoba, valjda su to recidivi proslosti. Valjda smo mi mentalno jos uvek kraljevina, ma kako god se zvali. Posto kod nas, bar statisticki u nekom trenutku krene po zlu, racunamo da ce nam biti lakse ako imamo na koga drvljem i kamenjem.
Kako je predsednikovanje kod nas amaterska funkcija, dobro je da uopste neko hoce to i da bude. Drago mi je da bar ovde na forumu javno iskazujemo stavove i to sigurno doprinosi demokraticnijoj atmosferi. Zao mi je samo sto se Draguljce boji da ce da ga ubije struja od komjutera.
Videcemo ukoro gde smo , to i mene zivo interesuje :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Boža Jawa » Sun Mar 20, 2011 1:20 am

babaos wrote:Na kraju opsesivno želim znati kad je zadnji put sazvana skupština i dali je poznat datum za novi saziv prije nove natjecateljske sezone.Pitam prijateljski bez trunke nekih čudnih pobuda.

Skupstina je poslednji put sazvana nekog meseca 2005. Mislim da si i ti bio prisutan i tom prilikom poklonio Stevi jednu lepu sliku. Taj sastanak je odrzan u sali Muzeja automobila Brace Petkovica, a inicijator je bio Draguljce. Usaglasavan je pravilnik takmicenja za sledecu sezonu. Bila je prisutna vecina vozaca i svi su imali pravo glasa. Mozda sam samo godinu omasio ( j...ga, vremesni smo ljudi). Sve ostalo je bilo tako kako sam naveo.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby feniks » Sun Mar 20, 2011 12:26 pm

Boža Jawa wrote:
babaos wrote:Na kraju opsesivno želim znati kad je zadnji put sazvana skupština i dali je poznat datum za novi saziv prije nove natjecateljske sezone.Pitam prijateljski bez trunke nekih čudnih pobuda.

Skupstina je poslednji put sazvana nekog meseca 2005. Mislim da si i ti bio prisutan i tom prilikom poklonio Stevi jednu lepu sliku. Taj sastanak je odrzan u sali Muzeja automobila Brace Petkovica, a inicijator je bio Draguljce. Usaglasavan je pravilnik takmicenja za sledecu sezonu. Bila je prisutna vecina vozaca i svi su imali pravo glasa. Mozda sam samo godinu omasio ( j...ga, vremesni smo ljudi). Sve ostalo je bilo tako kako sam naveo.



Po Statutu MSS-a,Skupština mora da ima najmanje jedan saziv godišnje i to do 28.02.sledeće godine za predhodnu takmičarsku sezonu.
Nije tačan navedeni datum zadnjeg saziva.Zadnji saziv je bio u Novom Sadu 03.02.2008.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Boža Jawa » Sun Mar 20, 2011 2:40 pm

Skupstina, kao najvisi organ nekog udruženja, saziva se pozivima pismenim putem-svim clanovima. Pa ko je dos'o-dobrodos'o. Ova koje se secam kao poslednje je tako sazvana. Po pravilu treba da se vodi i zapisnik (slucajno znam jer sam ja bio zapisnicar) pa o tome postoji i pisani dokument koji je verovatno kod Draguljceta-tada izabranog predsednika MK.
Ovo u Novom Sadu 2008. mozda je bilo nesto neformalnog tipa, u svakom slucaju nisam pozvan niti sam bio tamo.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 20, 2011 3:43 pm

Sve u ime klasika a ništa po statutima i pravilnicima...čudno,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 20, 2011 3:48 pm

feniks wrote:
Boža Jawa wrote:
babaos wrote:Na kraju opsesivno želim znati kad je zadnji put sazvana skupština i dali je poznat datum za novi saziv prije nove natjecateljske sezone.Pitam prijateljski bez trunke nekih čudnih pobuda.

Skupstina je poslednji put sazvana nekog meseca 2005. Mislim da si i ti bio prisutan i tom prilikom poklonio Stevi jednu lepu sliku. Taj sastanak je odrzan u sali Muzeja automobila Brace Petkovica, a inicijator je bio Draguljce. Usaglasavan je pravilnik takmicenja za sledecu sezonu. Bila je prisutna vecina vozaca i svi su imali pravo glasa. Mozda sam samo godinu omasio ( j...ga, vremesni smo ljudi). Sve ostalo je bilo tako kako sam naveo.



Po Statutu MSS-a,Skupština mora da ima najmanje jedan saziv godišnje i to do 28.02.sledeće godine za predhodnu takmičarsku sezonu.
Nije tačan navedeni datum zadnjeg saziva.Zadnji saziv je bio u Novom Sadu 03.02.2008.



Reci nam nešto o toj povjesnoj skupštini....
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby babaos » Sun Mar 20, 2011 3:51 pm

Zel99 wrote:Galamom je lako steci brzopotezni autoritet, ali pravi autoritet se stice ispravnoscu i istrajnoscu. Predsednikovi konsultatni (ili ljudi koji su ponekad pitani za poneko misljenje) su sigurno svi navedeni, ali verujem da je realni spisak jos siri. Ne znam zasto je tako vazna konkretna osoba, valjda su to recidivi proslosti. Valjda smo mi mentalno jos uvek kraljevina, ma kako god se zvali. Posto kod nas, bar statisticki u nekom trenutku krene po zlu, racunamo da ce nam biti lakse ako imamo na koga drvljem i kamenjem.
Kako je predsednikovanje kod nas amaterska funkcija, dobro je da uopste neko hoce to i da bude. Drago mi je da bar ovde na forumu javno iskazujemo stavove i to sigurno doprinosi demokraticnijoj atmosferi. Zao mi je samo sto se Draguljce boji da ce da ga ubije struja od komjutera.
Videcemo ukoro gde smo , to i mene zivo interesuje :D



Ti zagovaraš samoupravljanje vidim.To je možda idealno rješenje ali kako si sam rekao sve u svoje vrijeme.Pa jasno je da netko mora preuzeti odgovornost.Nepraktično je da su svi važni i odgovorni.Dakle ovo preneseno u stvarnost nužno implicira pitanje pitanja:"Tko je u srpskom Classicu preuzeo odgovornost ?".Možda Draguljče ili Neđo.Ti nisi.Stanko nije.Zašto sam to kazao!? Pa nefunkcioniraju organi upravljanja i organi kontrole tih organa upravljanja.Tvoja ozbiljnost,odgovornost i znanje je odavno ozbiljan kvalitet za takvu ulogu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby Zel99 » Sun Mar 20, 2011 5:41 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:Galamom je lako steci brzopotezni autoritet, ali pravi autoritet se stice ispravnoscu i istrajnoscu. Predsednikovi konsultatni (ili ljudi koji su ponekad pitani za poneko misljenje) su sigurno svi navedeni, ali verujem da je realni spisak jos siri. Ne znam zasto je tako vazna konkretna osoba, valjda su to recidivi proslosti. Valjda smo mi mentalno jos uvek kraljevina, ma kako god se zvali. Posto kod nas, bar statisticki u nekom trenutku krene po zlu, racunamo da ce nam biti lakse ako imamo na koga drvljem i kamenjem.
Kako je predsednikovanje kod nas amaterska funkcija, dobro je da uopste neko hoce to i da bude. Drago mi je da bar ovde na forumu javno iskazujemo stavove i to sigurno doprinosi demokraticnijoj atmosferi. Zao mi je samo sto se Draguljce boji da ce da ga ubije struja od komjutera.
Videcemo ukoro gde smo , to i mene zivo interesuje :D



Ti zagovaraš samoupravljanje vidim.To je možda idealno rješenje ali kako si sam rekao sve u svoje vrijeme.Pa jasno je da netko mora preuzeti odgovornost.Nepraktično je da su svi važni i odgovorni.Dakle ovo preneseno u stvarnost nužno implicira pitanje pitanja:"Tko je u srpskom Classicu preuzeo odgovornost ?".Možda Draguljče ili Neđo.Ti nisi.Stanko nije.Zašto sam to kazao!? Pa nefunkcioniraju organi upravljanja i organi kontrole tih organa upravljanja.Tvoja ozbiljnost,odgovornost i znanje je odavno ozbiljan kvalitet za takvu ulogu.


Ne zagovaram samoupravljanje, samo volim da zamisljam idealno i da gurnem jos ponekog u taj san.
Hvala ti na lepim recima, ali mislim da bi to po mele bilo suicidalno. :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Predsednici srpskog klasika-Buca,Draguljče,Sale,Kali,Sta

Postby feniks » Sun Mar 20, 2011 8:49 pm

babaos wrote:Reci nam nešto o toj povjesnoj skupštini....


To je bila takozvana Isakova Skupština,...na kojoj su prisustvovali predstavnici svega 10 klubova.(ja nisam bio prisutan)....pomenuo sam je,jer je ta skupština formalno postojala i ostala je zapisana....Nekoliko nedelja posle toga organizovana je nova u Beogradu u hotelu "Nacional",gde sam bio prisutan i gde je izabran Dragan Stanković za predsednika MSS-a....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Previous

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron