Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 10:39 am

Postavio sam sasvim opravdano pitanje.Činim to još jednom.Čemu ova tema kad je rasprava o istoj stvari kao i u temi:"Tko je najbolji Classic vozač Srbiji".Nema rasprave,polemike,prijedloga.Nema ništa osim offanja što je već uzelo previše maha.Nema čak rasprave o kriterijima.Po tom pitanju je ona druga tema više donijela.I na kraju da osvježim temu pišem ove redove sa pitanjem na kraju.Tko je taj kome ova tema može dodijeliti titulu najboljeg?U onoj temi bila je čak i tablica kandidata.Ovdje ništa čak ni to.Nisu ovo državni izbori.Nas nekolicina diskutanata možemo o tome odlučiti.Ja imam svoj prijedlog ali tek nakon ostalih pa da zaključimo i zaključamo ovu temu koja služi samo za gledanje Yu tubea....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 10:46 am

* Edit post
* Delete post
* Report this post
* Reply with quote

Re: Tko je najbolji classic vozač u Srbiji?

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 8:43 am

69 wrote:

babaos wrote:Od davne 2002 godine održano je mnogo utrka i šampionata u Srbiji.Ima li relevantnih podataka i kriterija po kojem se može proglasiti najuspješniji srpski classic vozač.Kod nas u HR uvjerljivo je na prvom mjestu Emil Mokrovčak.




...još kad bih bio među prvih deset u Srbiji... di bi mi bio kraj?!? :dance: :mrgreen:

ne mogu se ravnopravno uključiti u ovu diskusiju, jer na žalost, nemam pravu sliku srpske scene.
za Kusu znam da je odličan vozač...




Kad si ovo napisao nisi mogao znati da će imati otvoreno prvenstvo.Sad čak imaš priliku biti i prvi....,
Pun mi je Gurac yutube-a

babaos

Posts: 2905
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am

* Private message

Top
Previous Display posts from previous: Sort by
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 10:57 am

Profesor....,



Image

Uploaded with ImageShack.us
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 11:11 am

Da bi tema bila uspešno završena,..trebalo je prvo uspostaviti kriterijume,po kome bi se kandidati vrednovali...npr.

1.Period koji obuhvata temu
2.Koliko titula
3.koliko podijuma (1,2,3)
4.koja klasa
5.Učešće na regionalnim takmičenjima i osvojena mesta
6.Rekordi

...da ne nabrajam eventualno i još neke tačke....sve to ne znamo,ni u jednoj ni u drugoj temi...dosta neozbiljan pristup,od pokretača tema.Babina kritika s toga nema osnova,jer predhodne stavke ne znamo....zato nam ostaje samo zajebancija.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 11:19 am

feniks wrote:Da bi tema bila uspešno završena,..trebalo je prvo uspostaviti kriterijume,po kome bi se kandidati vrednovali...npr.

1.Period koji obuhvata temu
2.Koliko titula
3.koliko podijuma (1,2,3)
4.koja klasa
5.Učešće na regionalnim takmičenjima i osvojena mesta
6.Rekordi

...da ne nabrajam eventualno i još neke tačke....sve to ne znamo,ni u jednoj ni u drugoj temi...dosta neozbiljan pristup,od pokretača tema.Babina kritika s toga nema osnova,jer predhodne stavke ne znamo....zato nam ostaje samo zajebancija.




Nemislim da si dobro postavio kriterije ali si stvar kvalitetno pomjerio prema naprijed.U to ima zaslužuješ pohvalu....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 11:20 am

Nije ni bila poenta da ja postavim kriterijume,već da ukažem da ih nema....kriterijume je trebao postaviti predlagač teme....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 11:36 am

Nemora autor teme sve.Već otvaranje može biti dovoljno od autora.Evo ti si počeo.Drugi će nastaviti.A dali se sjećaš kad sam te u onoj drugoj temi pozvao da statistički nešto probamo.Ja nemam nikakve podatke.Ti bi lakše došao do toga.Uostalom statistika je tebi bliža nego meni.Ja se kužim u boje doduše ne kao predsjednik vašeg Classika.U temi poput ove treba nešto i raditi(istraživati,čitati,pronalaziti,projektirat)a zajebancija i vicevi zna se mjesto(tema za viceve i kafana).Jebiga sve više mislim da ipak neko treba o tome malo povest računa.Ja bi dakle rado znao tko kako statistički stoji i to bi svima bilo zanimljivo.Nasuprot tome mi se zezamo poput male djece.Ozbiljno to mislim.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 11:53 am

babaos wrote:Nemora autor teme sve.Već otvaranje može biti dovoljno od autora.Evo ti si počeo.Drugi će nastaviti.A dali se sjećaš kad sam te u onoj drugoj temi pozvao da statistički nešto probamo.Ja nemam nikakve podatke.Ti bi lakše došao do toga.Uostalom statistika je tebi bliža nego meni.Ja se kužim u boje doduše ne kao predsjednik vašeg Classika.U temi poput ove treba nešto i raditi(istraživati,čitati,pronalaziti,projektirat)a zajebancija i vicevi zna se mjesto(tema za viceve i kafana).Jebiga sve više mislim da ipak neko treba o tome malo povest računa.Ja bi dakle rado znao tko kako statistički stoji i to bi svima bilo zanimljivo.Nasuprot tome mi se zezamo poput male djece.Ozbiljno to mislim.


Greška.....za postavljanje kriterijuma ti ne treba statistika. :naughty: Statistika ti treba nakon uspostavljenih kriterijuma,da bi se uspešno branila teza za najboljeg.I odkuda ti to da predlagač ne treba da radi na tome.Pa nije dovoljno otvoriti temu i onda "pucajte braćo",..to je neozbiljno.Predlagač treba da postavi kriterijume po njegovom viđenju i onda sa raspravom dođemo do potrebnih stavki koji bi mogle biti reper za temu i tek onda idu predlozi sa argumentima(gde se mogu upotrebiti statistički podaci,za svaki pojedinačan predlog).E zato ja nisam reagovao na tvoj komentar na koji me podsećaš,a vezan za statistiku.Prilično,prilično neozbiljno postavljena tema,sa nepoznatim ciljem i sredstvima u postizanju cilja.Tako se to ne radi. :naughty: Zato i ima više zajebancije nego konstruktivne rasprave.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 12:04 pm

feniks wrote:
babaos wrote:Nemora autor teme sve.Već otvaranje može biti dovoljno od autora.Evo ti si počeo.Drugi će nastaviti.A dali se sjećaš kad sam te u onoj drugoj temi pozvao da statistički nešto probamo.Ja nemam nikakve podatke.Ti bi lakše došao do toga.Uostalom statistika je tebi bliža nego meni.Ja se kužim u boje doduše ne kao predsjednik vašeg Classika.U temi poput ove treba nešto i raditi(istraživati,čitati,pronalaziti,projektirat)a zajebancija i vicevi zna se mjesto(tema za viceve i kafana).Jebiga sve više mislim da ipak neko treba o tome malo povest računa.Ja bi dakle rado znao tko kako statistički stoji i to bi svima bilo zanimljivo.Nasuprot tome mi se zezamo poput male djece.Ozbiljno to mislim.


Greška.....za postavljanje kriterijuma ti ne treba statistika. :naughty: Statistika ti treba nakon uspostavljenih kriterijuma,da bi se uspešno branila teza za najboljeg.I odkuda ti to da predlagač ne treba da radi na tome.Pa nije dovoljno otvoriti temu i onda "pucajte braćo",..to je neozbiljno.Predlagač treba da postavi kriterijume po njegovom viđenju i onda sa raspravom dođemo do potrebnih stavki koji bi mogle biti reper za temu i tek onda idu predlozi sa argumentima(gde se mogu upotrebiti statistički podaci,za svaki pojedinačan predlog).E zato ja nisam reagovao na tvoj komentar na koji me podsećaš,a vezan za statistiku.Prilično,prilično neozboljno postavljena tema,sa nepoznatim ciljem i sredstvima u postizanju cilja.Tako se to ne radi. :naughty: Zato i ima više zajebancije nego konstruktivne rasprave.



Pa statistika je dobro došla i prije i poslije kriterija.Zašto to tako strogo slažeš po policama....,Dakle ne radi se o pogrešnom stavu i pristupu nego radi se o indolentnosti,neaktivnosti ili nedostatku motiva i ideje.Nepotrebno opterećuješ autora teme.Otvoriti dobru temu i nije lako.Treba imati svjest o tome.Dobra tema nije za podcjenjivanje.Isto tako nitko mu ne garantira da može dalje superiorno voditi slućaj.Evo pogledaj sebe.Kritiziraš autora teme a mogao si svoju pažnju usmjeriti u drugom smjeru.Opet tvrdim.Autor teme uopće nije bitan u svemu.On je o svojoj ideji rekao sve već u nekoliko postova.I otvaranje ove kontra teme je također određena poruka budućim diskutantima.Tako da opet naglašavam autor je rekao sve što je imao za reći.Mi smo ostali na redu.....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 2:14 pm

babaos wrote:
feniks wrote:Da bi tema bila uspešno završena,..trebalo je prvo uspostaviti kriterijume,po kome bi se kandidati vrednovali...npr.
1.Period koji obuhvata temu
2.Koliko titula
3.koliko podijuma (1,2,3)
4.koja klasa
5.Učešće na regionalnim takmičenjima i osvojena mesta
6.Rekordi
...da ne nabrajam eventualno i još neke tačke....sve to ne znamo,ni u jednoj ni u drugoj temi...dosta neozbiljan pristup,od pokretača tema.Babina kritika s toga nema osnova,jer predhodne stavke ne znamo....zato nam ostaje samo zajebancija.

Nemislim da si dobro postavio kriterije ali si stvar kvalitetno pomjerio prema naprijed.U to ima zaslužuješ pohvalu....,

feniks wrote:Nije ni bila poenta da ja postavim kriterijume,već da ukažem da ih nema....kriterijume je trebao postaviti predlagač teme....

babaos wrote:
feniks wrote:
babaos wrote:Nemora autor teme sve.Već otvaranje može biti dovoljno od autora.Evo ti si počeo.Drugi će nastaviti.A dali se sjećaš kad sam te u onoj drugoj temi pozvao da statistički nešto probamo.Ja nemam nikakve podatke.Ti bi lakše došao do toga.Uostalom statistika je tebi bliža nego meni.Ja se kužim u boje doduše ne kao predsjednik vašeg Classika.U temi poput ove treba nešto i raditi(istraživati,čitati,pronalaziti,projektirat)a zajebancija i vicevi zna se mjesto(tema za viceve i kafana).Jebiga sve više mislim da ipak neko treba o tome malo povest računa.Ja bi dakle rado znao tko kako statistički stoji i to bi svima bilo zanimljivo.Nasuprot tome mi se zezamo poput male djece.Ozbiljno to mislim.

Greška.....za postavljanje kriterijuma ti ne treba statistika. :naughty: Statistika ti treba nakon uspostavljenih kriterijuma,da bi se uspešno branila teza za najboljeg.I odkuda ti to da predlagač ne treba da radi na tome.Pa nije dovoljno otvoriti temu i onda "pucajte braćo",..to je neozbiljno.Predlagač treba da postavi kriterijume po njegovom viđenju i onda sa raspravom dođemo do potrebnih stavki koji bi mogle biti reper za temu i tek onda idu predlozi sa argumentima(gde se mogu upotrebiti statistički podaci,za svaki pojedinačan predlog).E zato ja nisam reagovao na tvoj komentar na koji me podsećaš,a vezan za statistiku.Prilično,prilično neozboljno postavljena tema,sa nepoznatim ciljem i sredstvima u postizanju cilja.Tako se to ne radi. :naughty: Zato i ima više zajebancije nego konstruktivne rasprave.

Pa statistika je dobro došla i prije i poslije kriterija.Zašto to tako strogo slažeš po policama....,Dakle ne radi se o pogrešnom stavu i pristupu nego radi se o indolentnosti,neaktivnosti ili nedostatku motiva i ideje.Nepotrebno opterećuješ autora teme.Otvoriti dobru temu i nije lako.Treba imati svjest o tome.Dobra tema nije za podcjenjivanje.Isto tako nitko mu ne garantira da može dalje superiorno voditi slućaj.Evo pogledaj sebe.Kritiziraš autora teme a mogao si svoju pažnju usmjeriti u drugom smjeru.Opet tvrdim.Autor teme uopće nije bitan u svemu.On je o svojoj ideji rekao sve već u nekoliko postova.I otvaranje ove kontra teme je također određena poruka budućim diskutantima.Tako da opet naglašavam autor je rekao sve što je imao za reći.Mi smo ostali na redu.....,

Apsolutno se ne slažem sa tvojim stavom :naughty: ....ovo nije slikanje...statistika ne poznaje indolentnost...,zahteva tačnost,brojke su u pitanju,a tu nema slobode izražavanja,...ako hoćemo tačne podatke,a na kraju,... šta je onda autor?....ništa....nosi nezasluženo ime,ispred neke teme,za neku aktivnost u kojoj nije ni učestvovao,ili je samo toliko učestvovao,koliko i moj mali đokica.....nije to nikakvo slaganja po policama,mada nemam ništa protiv toga(znam da si ti anarhičan u tom pogledu,pa se naravno ne slažeš sa takvim idejama-takvi su valjda svi umetnici)........Bitan je autor,jer on daje smernice u kom pravcu je zamislio svoju temu.Time bi tema bila mnogo jača po značaju i rezultatima.
babaos wrote:...I otvaranje ove kontra teme je također određena poruka budućim diskutantima.Tako da opet naglašavam autor je rekao sve što je imao za reći.

Ni sa ovim se ne slažem, :naughty: ...radi se o potpuno istoj temi,samo se ne zna koji je cilj autora ovih tema,šta se time dokazuje,koja je svrha ovog rangiranja i koju težinu ima....ništa od toga nema...svelo se samo na to,..eto malo diskusije ko šta misli i to je to.Ova tema ne spada u običajene teme,autor(i jedan i drugi) je trebao po meni napraviti jedan primereni uvod i u njemu objasniti svrhu i cilj teme,pa uspostaviti opšte kriterijume,dati svoje predloge,odrediti rok za raspravu(vrlo bitno) i dati na raspravu drugima,pri tome aktivno učestvovati u raspravi,sortirajući argumentovane predloge na nekakvoj tabeli i na kraju načiniti konačan bilans mišljenja i zaključati raspravu.Tako se dolazi do rezultata u sličnim temama.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Fri Feb 25, 2011 8:22 pm

Eklatantan primjer udaljavanja od stvarnosti....,
Pa kaži brate tko je najbolji bez filozofiranja samome sebi.Ja imam svoj prijedlog ali nebi prvi istrčao na teren....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 8:42 pm

babaos wrote:Eklatantan primjer udaljavanja od stvarnosti....,
Pa kaži brate tko je najbolji bez filozofiranja samome sebi.Ja imam svoj prijedlog ali nebi prvi istrčao na teren....,


Da za tebe je eklatantan primjer udaljavanja od stvarnosti,primer kojim se ne potvrđuje tvoje mišljenje,to mi je poznato.
Da sam svojevremeno rekao mom profesoru filozofije,da je iznošenje određenog hipotetičkog mišljenja "filozofiranje",..ne bih nikada dao taj ispit......ali nema veze sada,......elem, ti očekuješ od mene,da na onaj post koji sam pre toga napisao i potrošio određeno vreme,a ti "dobacio" u maniru prolaznika,...dam odgovor koji tražiš,uprkos činjenicama koje sam izneo da ne postoje ozbiljne osnove,za bilu kakvu nominaciju......stvarno sam bez teksta i nemam komentara. :snooty:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby stanko61 » Fri Feb 25, 2011 8:47 pm

Nedaj mu, nedaj mu nista :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby stanko61 » Fri Feb 25, 2011 8:48 pm

Ni cir da imam, ne bi mu dao :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby feniks » Fri Feb 25, 2011 8:50 pm

Prvo treba da nauči da postavi pravo pitanje............
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests

cron