Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 11:59 am

Posle visednevne rasprave otvaram novu temu sa jasnim naslovom. Da neko ne shvati pogresno to nema veze sa pripadnoscu nekoj naciji (ja bi onda imao najmanje pravo za postavljanje teme sa ovim nazivom) u pitanju je teritorijalna pripadnost. Da bude ravnopravno treba odrediti najbolje po klasama. Zaboravili smo da je na svetskom nivou nemoguce reci dal je bilji Nijeto ili Agostini ili u nasem slucaju Steva ili Krsta. Dakle vase misljenje :snooty:
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby Zel99 » Wed Feb 23, 2011 12:30 pm

Agostini je bolji od Nieta. Ako se iz ovoga izvuce zakljucak da je Krsta bolji od Steve to se zove silogizam. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 12:38 pm

Mani njh. S obzirom na klasu treba doneti realan zakljucak ko je brzi od tebe i Krste.Samo da znas u poverenju Krsta sredjuje ventile (mrzi ga da vise dopumpava gume ventili otisli od stajanja). Ocigledan pobednicki mentalitet :lol:
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby krsta63 » Wed Feb 23, 2011 12:40 pm

"Dakle pravi šampion nikad neće dozvoliti iznenađenja i uvijek vozi na najbolje pripremljenom motoru." :dance:
Još da zamenim ulje.... 8)
Last edited by krsta63 on Wed Feb 23, 2011 12:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 12:50 pm

To sa uljem...Nisam siguran da je u skladu sa novim pravilnikom. Bolje pitaj Stanka nemoj da posle bude problema. Ulje mora koliko sam shvatio da bude iz 83. :banana-wrench:
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Wed Feb 23, 2011 2:41 pm

Ovu temu ne mogu razumjeti.Sve si mogao iznijeti i u onoj temi.Svi bi te razumjeli.
Last edited by babaos on Wed Feb 23, 2011 2:53 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Wed Feb 23, 2011 2:44 pm

sasa402 wrote:Posle visednevne rasprave otvaram novu temu sa jasnim naslovom. Da neko ne shvati pogresno to nema veze sa pripadnoscu nekoj naciji (ja bi onda imao najmanje pravo za postavljanje teme sa ovim nazivom) u pitanju je teritorijalna pripadnost. Da bude ravnopravno treba odrediti najbolje po klasama. Zaboravili smo da je na svetskom nivou nemoguce reci dal je bilji Nijeto ili Agostini ili u nasem slucaju Steva ili Krsta. Dakle vase misljenje :snooty:



Neki bi rekli da je Rossi bolji od Agostinia,neki da je Nieto ali nikad nitko neće dokazati da Agostini nije najbolji u ovih 60 godina GP-a...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby Zel99 » Wed Feb 23, 2011 5:37 pm

sasa402 wrote:Mani njh. S obzirom na klasu treba doneti realan zakljucak ko je brzi od tebe i Krste.Samo da znas u poverenju Krsta sredjuje ventile (mrzi ga da vise dopumpava gume ventili otisli od stajanja). Ocigledan pobednicki mentalitet :lol:


Fufi i Krsta nece da prljaju ruke za dzabe. 16 ventila ili ni jedan. :mrgreen:
Neka ih, neka bruse to je dobro za zivce. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 6:50 pm

Zel, pozovi me u vezi sredjivanja masine za tvog j-a. Ne mislim da sam mnogo pametan nego sam vec sredjivao svoj 1100B2 koji ima istu masinu kao J1 (bolcni 17, plocice na soljicama, dvodelni dihtung). Mislim da je fer da se unese blaga doza neizvesnosti u vasu klasu. (018)237-738 :)
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby 69 » Wed Feb 23, 2011 7:21 pm

sasa402 wrote:Zel, pozovi me u vezi sredjivanja masine za tvog j-a. Ne mislim da sam mnogo pametan nego sam vec sredjivao svoj 1100B2 koji ima istu masinu kao J1 (bolcni 17, plocice na soljicama, dvodelni dihtung). Mislim da je fer da se unese blaga doza neizvesnosti u vasu klasu. (018)237-738 :)


imaš kakve neizvesnosti da se unese i u mog 1100 ef-a? :wink:
svaki dobronamerni savet dobro dođe. :handgestures-thumbup:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 7:36 pm

Babaos, otvorio sam novu temu iz prostog razloga da saznamo zbog kog vozaca cemo na medjunarodnim trkama da slusamo srpsku himnu. Stoner vozi za spanski tim ali kad pobedi njemu sviraju australijsku himnu. Ovo nema veze sa nacijama, vec prosto sa drzavom odakle je vozac. Nemoj da se ljutis, oni koji me znaju kapiraju da ja nisam u fazonu nacionalizma. Samo moja nacija nema, niti ce vise ikad imati svoju drzavu (sjebase je budale 90-ih) ali ako ikad ponovo pobedim u bilo cemu sa osmehom cu da pevam srpsku himnu i kazem da sam Srbin. :)
Last edited by sasa402 on Wed Feb 23, 2011 8:02 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby sasa402 » Wed Feb 23, 2011 8:01 pm

Suzuki 1100 je najbolji iz te generacije za povecanje snage. Mislim na vreme s pocetka 80-ih, sad nisam u fazonu za kitove za njih iz ovog vremena. Igorov je imao preko150 ks na tocku, ali se onda javio prolem izvijanja radilice iz bolcnija. Zato i imam dve radilice pa ako slucajno zafali neka klipnjaca... Najveca prednost tog agregata u odnosu na kawu iz tog vremena su aksijalni lageri koji su stabilizovali radilicu (ona dva polumeseca). Da prednost je i glava sa 4 ventila, ali nemirnost i radoznalost kawine radilice je za mene ostala neresiva. Imas odlicnu osnovu za nadogradnju i povecanje snage, samo ne preteruj bas zbog radilice. A da, kod tog modela je problem i korpa tj opruge koje se razlete, proveri ih povremeno. Ako dodjes do nekog telefona (jeftinog) javi se. Pozdrav. :D
Last edited by sasa402 on Wed Feb 23, 2011 8:58 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
sasa402
 
Posts: 253
Joined: Tue Feb 01, 2011 12:30 am

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Wed Feb 23, 2011 8:39 pm

sasa402 wrote:Babaos, otvorio sam novu temu iz prostog razloga da saznamo zbog kog vozaca cemo na medjunarodnim trkama da slusamo srpsku himnu. Stoner vozi za spanski tim ali kad pobedi njemu sviraju australijsku himnu. Ovo nema veze sa nacijama, vec prosto sa drzavom odakle je vozac. Nemoj da se ljutis, oni koji me znaju kapiraju da ja nisam u fazonu nacionalizma. Samo moja nacija nema, niti ce vise ikad imati svoju drzavu (sjebase je budale 90-ih) ali ako ikad ponovo pobedim u bilo cemu sa osmehom cu da pevam srpsku himnu i kazem da sam Srbin. :)



Prije svega saša na klasičnim utrkama uglavnom nema himne.Rod racing da naravno.Ja se ne ljutim.Uopće ne.Na nikoga.Posebno ne na tebe.I ja sam izvan toga.To znaju svi.Ja nisam imao namjeru problematizirati taj aspekt teme nego samo problematiziram kriterije i zabavljam se usput.Nevjerujem da se može odrediti koji je najbolji vozač u srpskom Classiku.Nova tema koju si otvorio samo je proširila problem
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby babaos » Wed Feb 23, 2011 9:29 pm

krsta63 wrote:"Dakle pravi šampion nikad neće dozvoliti iznenađenja i uvijek vozi na najbolje pripremljenom motoru." :dance:
Još da zamenim ulje.... 8)



Ajde stavi u potpis nekog engleza da parim oči neko vrijeme...,za babuos i njeno društvo...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Koji srpski vozac je najbolji u klasiku

Postby 69 » Wed Feb 23, 2011 9:43 pm

sasa402 wrote:Suzuki 1100 je najbolji iz te generacije za povecanje snage. Mislim na vreme s pocetka 80-ih, sad nisam u fazonu za kitove za njih iz ovog vremena. Igorov je imao preko150 ks na tocku, ali se onda javio prolem izvijanja radilice iz bolcnija. Zato i imam dve radilice pa ako slucajno zafali neka klipnjaca... Najveca prednost tog agregata u odnosu na kawu iz tog vremena su aksijalni lageri koji su stabilizovali radilicu (ona dva polumeseca). Da prednost je i glava sa 4 ventila, ali nemirnost i radoznalost kawine radilice je za mene ostala neresiva. Imas odlicnu osnovu za nadogradnju i povecanje snage, samo ne preteruj bas zbog radilice. A da, kod tog modela je problem i korpa tj opruge koje se razlete, proveri ih povremeno. Ako dodjes do nekog telefona (jeftinog) javi se. Pozdrav. :D



hvala ti na djeljenju iskustva. :handgestures-thumbup:
znam da tuningu mašine skoro nema kraja. uradio sam samo osnovne stvari. želim prije svega pouzdanu mašinu, sa velikim okretnim momentom. čak ću i sklop za struju ostaviti, ukoliko mi neće smetati širina dekla u lijevim zavojima. vidjet ću još u kom smjeru će me odvesti probne vožnje. za sada se mašina pripasuje u ram od GS 1000, pa tek onda ide prvo paljenje, prve vožnje, uštelavanje itd...
puno je još posla pred nama, ali veselim mu se. :dance:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Next

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron