Pravilnik moto klasik za 2011

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sat Feb 19, 2011 2:53 pm

na tri Grobnika se održavaju po dve utrke u vikendu, pa malo izgleda prebukirano.
zapravo su tri Grobnika i tri gradske utrke.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sat Feb 19, 2011 2:55 pm

69 wrote:na tri Grobnika se održavaju po dve utrke u vikendu, pa malo izgleda prebukirano.
zapravo su tri Grobnika i tri gradske utrke.


A kakav status imaju stranci,odnosno oni koji nisu čl.HMS-a i da li uopšte imaju mogućnosti za neki status.?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sat Feb 19, 2011 3:00 pm

iskreno? nemam pojma.
puno toga je nejasno u tom našem savezu. ne znam da li je otvoreno prvenstvo HR, ili nije.
pitat ću nekoga, ako itko zna?
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sat Feb 19, 2011 3:02 pm

babaos wrote:Nemoj se tako lako odreći kvaltetnog čovjeka....,odma se ljutiš...


Pa ...čoveku ne treba niko,očigledno,može sve sam.Ja se tome radujem.Konačno jednu sezonu da posvetim samo vožnji...još da su finansije bolje....gde bi mi bio kraj.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sat Feb 19, 2011 3:05 pm

69 wrote:iskreno? nemam pojma.
puno toga je nejasno u tom našem savezu. ne znam da li je otvoreno prvenstvo HR, ili nije.
pitat ću nekoga, ako itko zna?


Mene zanimaju neke trke,pitaj,pa ako saznaš javi. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby babaos » Sat Feb 19, 2011 10:04 pm

Sa kecom...?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 12:09 pm

feniks wrote:
69 wrote:na tri Grobnika se održavaju po dve utrke u vikendu, pa malo izgleda prebukirano.
zapravo su tri Grobnika i tri gradske utrke.


A kakav status imaju stranci,odnosno oni koji nisu čl.HMS-a i da li uopšte imaju mogućnosti za neki status.?



Vi u srbiji ste puno napredniji po tom pitanju.Kod nas da bi vozio moraš biti član nekog kluba,pa HR licenca itd,itd...,Puno je pametnjakovića kojima je draži anakronizam nego prilagođavanje stvarnosti...,Ali zato je Alpe Adria otvoreno za sve...,
Last edited by babaos on Sun Feb 20, 2011 12:11 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sun Feb 20, 2011 12:10 pm

feniks wrote:
Mene zanimaju neke trke,pitaj,pa ako saznaš javi. :mrgreen:



http://www.hms-moto.hr/dokumenti/02_dis ... 202011.pdf

- koliko ja razumijem, svaki organizator posebno određuje da li će utrka biti otvorenog (međunarodnog) tipa.

"Na natjecanju koje se boduje samo za Prvenstvo Hrvatske u program se mogu ukljuciti i druga dodatna
natjecanja, nacionalna ili medunarodna, pod uvjetom da je park vozaca odgovarajuci i da nastupe svi prijavljeni
vozaci za Prvenstvo Hrvatske."
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 12:19 pm

69 wrote:
feniks wrote:
Mene zanimaju neke trke,pitaj,pa ako saznaš javi. :mrgreen:



http://www.hms-moto.hr/dokumenti/02_dis ... 202011.pdf

- koliko ja razumijem, svaki organizator posebno određuje da li će utrka biti otvorenog (međunarodnog) tipa.

"Na natjecanju koje se boduje samo za Prvenstvo Hrvatske u program se mogu ukljuciti i druga dodatna
natjecanja, nacionalna ili medunarodna, pod uvjetom da je park vozaca odgovarajuci i da nastupe svi prijavljeni
vozaci za Prvenstvo Hrvatske."


Zahvaljujem na odgovoru. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 12:34 pm

69 wrote:
feniks wrote:
Mene zanimaju neke trke,pitaj,pa ako saznaš javi. :mrgreen:



http://www.hms-moto.hr/dokumenti/02_dis ... 202011.pdf

- koliko ja razumijem, svaki organizator posebno određuje da li će utrka biti otvorenog (međunarodnog) tipa.

"Na natjecanju koje se boduje samo za Prvenstvo Hrvatske u program se mogu ukljuciti i druga dodatna
natjecanja, nacionalna ili medunarodna, pod uvjetom da je park vozaca odgovarajuci i da nastupe svi prijavljeni
vozaci za Prvenstvo Hrvatske."




Taj pravilnik je dostupan ali šta ti misliš o tome ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 12:35 pm

69 wrote:
feniks wrote:
Mene zanimaju neke trke,pitaj,pa ako saznaš javi. :mrgreen:



http://www.hms-moto.hr/dokumenti/02_dis ... 202011.pdf

- koliko ja razumijem, svaki organizator posebno određuje da li će utrka biti otvorenog (međunarodnog) tipa.

"Na natjecanju koje se boduje samo za Prvenstvo Hrvatske u program se mogu ukljuciti i druga dodatna
natjecanja, nacionalna ili medunarodna, pod uvjetom da je park vozaca odgovarajuci i da nastupe svi prijavljeni
vozaci za Prvenstvo Hrvatske."




Taj pravilnik je dostupan ali šta ti misliš o tome ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 12:59 pm

krsta63 wrote:Kup? Do 1984?


-Otvoreni Kup ( pravo ucesca imaju motocikli proizvedeni do(1984) MSS-MK 2011
- Cetvorotaktni, neogranicene zapremine.
- Dvotaktni motocikli do 750 ccm.
Ucesnici Otvorenog Kupa nemaju pravo na rekord staze i ne boduju se za plasman pojedinaca i ekipa klubova, u Državnom Moto Klasik Prvenstvu.

-Otvoreni Kup ( pravo ucesca imaju motocikli proizvedeni od 1976-1983) NMKS 2009
- Četvorotaktni, neogranicene zapremine.
- Dvotaktni motocikli do 750 ccm.
Ucesnici Otvorenog Kupa nemaju pravo na rekord staze i ne boduju se za plasman pojedinaca i ekipa klubova, u Državnom Moto Klasik Prvenstvu.

Mislim da bi ovo trebalo prerasti u regularnu klasu, a godiste ukljucuje i 1984.(mislim da je tako u AA Classic Special)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 1:13 pm

-Klasa B - motocikli proizvedeni od 1950. - 1967. godine (uključujući i '67).NMKS 2009
-Dvotaktni motocikli od 001-250 ccm
-Cetvorotaktni motocikli 001-500ccm.

Klasa –OLD TIME (OT) motocikli proizvedeni od 1950. - 1967. godine MSS-MK 2011
(uključujući i *67) dvotaktni do 250 cc
i motocikli 1950 – 1970.
(uključujući i *70) četvorotaktni do 500 cc

Prica je bila da se u B dozvoli ucesce i vecim kubikazama, pogotovo sto mislim da smo u NMKS imali tihi bojkot zbog tog ogranicenja. Ne znam sta je prevagnulo. Kao vlasnik Triumpha svojevremeno sam se saglasio i vozio u C3 radi ujednacenije konkurencije.
Neka bude kako bude, ali zelim da se zna da licno nisam inicirao ni jednu ni drugoj opciju. :naughty:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 1:16 pm

Zel99 wrote: -Otvoreni Kup ( pravo ucesca imaju motocikli proizvedeni do(1984) MSS-MK 2011
- Cetvorotaktni, neogranicene zapremine.
- Dvotaktni motocikli do 750 ccm.
Ucesnici Otvorenog Kupa nemaju pravo na rekord staze i ne boduju se za plasman pojedinaca i ekipa klubova, u Državnom Moto Klasik Prvenstvu.

-Otvoreni Kup ( pravo ucesca imaju motocikli proizvedeni od 1976-1983) NMKS 2009
- Četvorotaktni, neogranicene zapremine.
- Dvotaktni motocikli do 750 ccm.
Ucesnici Otvorenog Kupa nemaju pravo na rekord staze i ne boduju se za plasman pojedinaca i ekipa klubova, u Državnom Moto Klasik Prvenstvu.

Mislim da bi ovo trebalo prerasti u regularnu klasu, a godiste ukljucuje i 1984.(mislim da je tako u AA Classic Special)


To ne bi bilo moguće nikako,prvo ne odgovara godište(klasiku,a ovo je klasik prvenstvo),a drugo klasa specijal je rezervisana za GP mašine iz tog doba(što recimo Z1000 J nije).Ili ako bi i bilo moguće,onda bi trebalo pomeriti godište svih klasa,što opet nije moguće...ali ako se ljudi dogovore sve je moguće. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 1:24 pm

babaos wrote:Taj pravilnik je dostupan ali šta ti misliš o tome ?


Šta mislim?.....to se ne može odgovoriti u dve rečenice,,,zahteva dublju analizu,...ali ukratko......letimičanim pregledom sam ustanovio nekoliko tehničkih grešaka u regulativi (na primer "GRUPA 2" -maksimalno propisana širina gume 3,0,-argumenttovano tvrdim da je recimo T20 imao fabrički 3,5 promer iz tog zadatog doba,...dakle traži se odstupanje od originala,što je nelogično,ako je oldajmer klasa)....Onda klase i godina proizvodnje odstupaju od AA pravilnika značajno,što umanjuje broj učesnika,a ovamo se pravilnik,na početku poziva na pravilnik AA(ako nešto nije regulisano istim)...razna ograničenja tipa godina vozača u nižim klasama,takođe...Prilično restriktivan pravilnik,za ova vremena,približan pravilnicima iz starih vremena(kada je bila SFRJ),sa napomenom da je to tada i trebalo tako,jer su klase bile uvek prebukirane prijavama,skoro uvek su se vozile kvalifikacije.Sada to nije slučaj,nažalost i pravilnik bi trebao da bude mnogo liberalniji.Primećujem da je klasa specijal,ili grupa 7 i Grupa 6 klasik open,najinteresantnija u tom smislu.
Onda sam primetio da se ove godine već krši zadata regulativa u pravilniku.Tiče se maksimalnog broja trka...Ima dosta toga što bi se još moglo spomenuti i polemisati,kada već pitaš.Najveća zamerka svakako,za mene lično,je zatvorenost prvenstva.Bez lojalne konkurencije,nema prosperiteta,pa ni u moto sportu.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests

cron