Pravilnik moto klasik za 2011

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 6:19 pm

I ne treba da bude junaka tu,....na stazi da,....ali trebaju pravila pre toga da se ustanove.Uglavnom onaj kome je pravilnik protiv ličnog interesa taj se ljuti,a onaj kome pravilnik ide u prilog,taj se raduje.Niko,ili malo ko objektivno sagledava situaciju.Što se tiče mene,ja samo ovde palamudim,a "braća",donose pravila.Ako mi se ne bude sviđalo,ja neću voziti,pa nek oni koji se raduju voze sami.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 6:25 pm

69 wrote:
babaos wrote:69-tka ima podatke da je 1984 godine ta Gama bila prezentirana a 1985 krenula proizvodnja.Mislim da je upravo on u nekoj temi na motorima stavio foto podatak časopisa u kojem je to zabilježeno...,


Ok.Imaš pisani dokaz na papiru,očigledno onda baza na internetu nije tačna(ja lično verujem više papiru).....Lako je kada se imaju argumenti,pa šta je bio onda problem?...Jeli postojala u pravilniku klauzula,tada,da se predstavljeni motor prošle godine prihvata u tu godinu predstavljanja,ili ne?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sun Feb 20, 2011 6:33 pm

feniks wrote:Ok.Imaš pisani dokaz na papiru,očigledno onda baza na internetu nije tačna(ja lično verujem više papiru).....Lako je kada se imaju argumenti,pa šta je bio onda problem?...Jeli postojala u pravilniku klauzula,tada,da se predstavljeni motor prošle godine prihvata u tu godinu predstavljanja,ili ne?


ja osobno nisam imao baš ništa od te diskusije, ali nisu prihvatili to kao dokaz. mislim da je bilo nešto kao, te godine je predstavljena, a 85. se počela prodavati. bez veze.
šta se onda prihvaća kao dokaz, ako ne ovakav časopis? pa svi smo odrasli na ovakvom i sličnim časopisima.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 6:39 pm

69 wrote:
feniks wrote:Ok.Imaš pisani dokaz na papiru,očigledno onda baza na internetu nije tačna(ja lično verujem više papiru).....Lako je kada se imaju argumenti,pa šta je bio onda problem?...Jeli postojala u pravilniku klauzula,tada,da se predstavljeni motor prošle godine prihvata u tu godinu predstavljanja,ili ne?


ja osobno nisam imao baš ništa od te diskusije, ali nisu prihvatili to kao dokaz. mislim da je bilo nešto kao, te godine je predstavljena, a 85. se počela prodavati. bez veze.
šta se onda prihvaća kao dokaz, ako ne ovakav časopis? pa svi smo odrasli na ovakvom i sličnim časopisima.


Pa naravno,...ali to su ti "cake i cakice",ljudi koji su krojili pravila po svom ličnom interesu,tako ti je to i kod nas i kod Vas,a i u "demokratiji".
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 6:53 pm

Isti problem smo i mi imali 2007.Naime Draguljče se žalio na regularnost motora (Jovišina Yamaha) da je proizvedena 77.(tadašnji pravilnik je ograničavao na 76. god.),ali Joviša je dokazao da je taj motor bio predstvaljen 76.a da je prodavan u 77.i njegov argument je prihvaćen.Što je po meni sasvim u redu.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 7:11 pm

feniks wrote:I ne treba da bude junaka tu,....na stazi da,....ali trebaju pravila pre toga da se ustanove.Uglavnom onaj kome je pravilnik protiv ličnog interesa taj se ljuti,a onaj kome pravilnik ide u prilog,taj se raduje.Niko,ili malo ko objektivno sagledava situaciju.Što se tiče mene,ja samo ovde palamudim,a "braća",donose pravila.Ako mi se ne bude sviđalo,ja neću voziti,pa nek oni koji se raduju voze sami.....


Da li cu voziti ili ne ne zavisi od pravilnika. Mozda zavisi koju cu klasu voziti, a ne da li cu. Ja svesno pakujem Kawu da bi zadovoljila kriterijume koji su ostriji nego bilo koja verzija domacih pravilnika. Imam svoj razlog za to i previse mi ne smeta komotan pristup tumacenju tehnickih pravila.
Ucestvovao sam u kreiranju pravilnika NMKS 2009 i tada sam se trudio da uvazim stavove sto vise ljudi. Prilicno smo sto se tehnickih pravila iskopirali AA i malo omeksali regulativu. Tesko je naci kompromis koji dobro funkcionise, jer od dobre namere do zloupotrebe nije dug put.
Kao jedan od organizatora trka zeleo sam da liberalnim pristupom tehnickim pravilima rasteretim delegata. Njegova pozicija svakako moze da bude nezahvalna, jer mora za kratko vreme doneti odluku koja bi kod srpskog shvatanja discipline stalno bila u pitanju. Problem je potom privoleti ljude da se time bave.
Ja sam vec jednom ispao magarac sa ogranicenjem B klase na 500ccm i samo savetujem novog predsedniku da bude oprezan.
Licni imperativ razultata je za mene na stazi, ali mi se stvar sa magarecim usima na kraju sezone vec desila. Tesim se samo da mi pristaju kao Dr Rosiju. :teasing-wedgie:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sun Feb 20, 2011 8:00 pm

Zel99 wrote:
feniks wrote:I ne treba da bude junaka tu,....na stazi da,....ali trebaju pravila pre toga da se ustanove.Uglavnom onaj kome je pravilnik protiv ličnog interesa taj se ljuti,a onaj kome pravilnik ide u prilog,taj se raduje.Niko,ili malo ko objektivno sagledava situaciju.Što se tiče mene,ja samo ovde palamudim,a "braća",donose pravila.Ako mi se ne bude sviđalo,ja neću voziti,pa nek oni koji se raduju voze sami.....


Da li cu voziti ili ne ne zavisi od pravilnika. Mozda zavisi koju cu klasu voziti, a ne da li cu. Ja svesno pakujem Kawu da bi zadovoljila kriterijume koji su ostriji nego bilo koja verzija domacih pravilnika. Imam svoj razlog za to i previse mi ne smeta komotan pristup tumacenju tehnickih pravila.
Ucestvovao sam u kreiranju pravilnika NMKS 2009 i tada sam se trudio da uvazim stavove sto vise ljudi. Prilicno smo sto se tehnickih pravila iskopirali AA i malo omeksali regulativu. Tesko je naci kompromis koji dobro funkcionise, jer od dobre namere do zloupotrebe nije dug put.
Kao jedan od organizatora trka zeleo sam da liberalnim pristupom tehnickim pravilima rasteretim delegata. Njegova pozicija svakako moze da bude nezahvalna, jer mora za kratko vreme doneti odluku koja bi kod srpskog shvatanja discipline stalno bila u pitanju. Problem je potom privoleti ljude da se time bave.
Ja sam vec jednom ispao magarac sa ogranicenjem B klase na 500ccm i samo savetujem novog predsedniku da bude oprezan.
Licni imperativ razultata je za mene na stazi, ali mi se stvar sa magarecim usima na kraju sezone vec desila. Tesim se samo da mi pristaju kao Dr Rosiju. :teasing-wedgie:



jedno vrijeme je bilo aktualno da me se ugura u rukovodeću strukturu HMS-a. nisam pristao na to, jer sam znao šta me čeka, a ja to ne bih mogao. jednostavno nisam tip čovjeka za donošenje odluka na tom nivou i zamjeranje ljudima, što je u čvrsto vezanom odnosu.
više volim pročitati donešeni pravilnik i prilagoditi se njemu.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 8:09 pm

Ni meni nije jasno sto se petljam sa tim. Valjda sto smo ovde u Vrscu to zapoceli, pa osecamo neku vrstu odgovornosti. :think:
Uzdam se u nove snage koje ce to terati bolje nego do sada. :pray:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sun Feb 20, 2011 8:12 pm

baza je napravljena, a nadogradnja će valjda biti bolja.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 8:14 pm

69 wrote:jedno vrijeme je bilo aktualno da me se ugura u rukovodeću strukturu HMS-a. nisam pristao na to, jer sam znao šta me čeka, a ja to ne bih mogao. jednostavno nisam tip čovjeka za donošenje odluka na tom nivou i zamjeranje ljudima, što je u čvrsto vezanom odnosu.
više volim pročitati donešeni pravilnik i prilagoditi se njemu.


Da,to je najbolje i najlepše,biti bez obaveza i doći samo na trke.Ali onda se mora imati maksimalno poverenje u ljude koji su izabrani,a koji su pristali obavljati tu funkciju.I na kraju onda se nema pravo komentarisati loš pravilnik,jer si sam sebe izopštio u kreiranju istog.To govorim načelno ne misleći ni na tebe,niti bilo kog drugog sa ovog foruma konkretno.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 8:20 pm

69 wrote:
Zel99 wrote:
feniks wrote:I ne treba da bude junaka tu,....na stazi da,....ali trebaju pravila pre toga da se ustanove.Uglavnom onaj kome je pravilnik protiv ličnog interesa taj se ljuti,a onaj kome pravilnik ide u prilog,taj se raduje.Niko,ili malo ko objektivno sagledava situaciju.Što se tiče mene,ja samo ovde palamudim,a "braća",donose pravila.Ako mi se ne bude sviđalo,ja neću voziti,pa nek oni koji se raduju voze sami.....


Da li cu voziti ili ne ne zavisi od pravilnika. Mozda zavisi koju cu klasu voziti, a ne da li cu. Ja svesno pakujem Kawu da bi zadovoljila kriterijume koji su ostriji nego bilo koja verzija domacih pravilnika. Imam svoj razlog za to i previse mi ne smeta komotan pristup tumacenju tehnickih pravila.
Ucestvovao sam u kreiranju pravilnika NMKS 2009 i tada sam se trudio da uvazim stavove sto vise ljudi. Prilicno smo sto se tehnickih pravila iskopirali AA i malo omeksali regulativu. Tesko je naci kompromis koji dobro funkcionise, jer od dobre namere do zloupotrebe nije dug put.
Kao jedan od organizatora trka zeleo sam da liberalnim pristupom tehnickim pravilima rasteretim delegata. Njegova pozicija svakako moze da bude nezahvalna, jer mora za kratko vreme doneti odluku koja bi kod srpskog shvatanja discipline stalno bila u pitanju. Problem je potom privoleti ljude da se time bave.
Ja sam vec jednom ispao magarac sa ogranicenjem B klase na 500ccm i samo savetujem novog predsedniku da bude oprezan.
Licni imperativ razultata je za mene na stazi, ali mi se stvar sa magarecim usima na kraju sezone vec desila. Tesim se samo da mi pristaju kao Dr Rosiju. :teasing-wedgie:



jedno vrijeme je bilo aktualno da me se ugura u rukovodeću strukturu HMS-a. nisam pristao na to, jer sam znao šta me čeka, a ja to ne bih mogao. jednostavno nisam tip čovjeka za donošenje odluka na tom nivou i zamjeranje ljudima, što je u čvrsto vezanom odnosu.
više volim pročitati donešeni pravilnik i prilagoditi se njemu.



Da je Sava Kovačević razmišljao o sebi nikad nebi skočio na taj jebeni tenk...,samo neznam gdje je to bilo i jel to istina !?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby 69 » Sun Feb 20, 2011 8:40 pm

feniks wrote:Da,to je najbolje i najlepše,biti bez obaveza i doći samo na trke.Ali onda se mora imati maksimalno poverenje u ljude koji su izabrani,a koji su pristali obavljati tu funkciju.I na kraju onda se nema pravo komentarisati loš pravilnik,jer si sam sebe izopštio u kreiranju istog.To govorim načelno ne misleći ni na tebe,niti bilo kog drugog sa ovog foruma konkretno.



slažem se u svemu, osim, da moram imati maksimalno poverenje. ne moram.
nakon toliko godina izabrao sam tako. vozit ću gdje smijem, kada ću moći i kada ću htjeti. ipak je to moj motor i isključivo moj novac, a na kraju i moj život.
od saveza u HR baš nema koristi, ni pomoći. samo nameti i davanja. dosta su mi govorili - moraš ovo, moraš ono...
ne moram više ništa. mogu samo nešto htjeti i odlučiti da li ću to i uraditi.

ha, ha. eto dokle te dovede dugogodišnje bavljenje moto-sportom. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 8:46 pm

69 wrote:slažem se u svemu, osim, da moram imati maksimalno poverenje. ne moram.
nakon toliko godina izabrao sam tako. vozit ću gdje smijem, kada ću moći i kada ću htjeti. ipak je to moj motor i isključivo moj novac, a na kraju i moj život.
od saveza u HR baš nema koristi, ni pomoći. samo nameti i davanja. dosta su mi govorili - moraš ovo, moraš ono...
ne moram više ništa. mogu samo nešto htjeti i odlučiti da li ću to i uraditi.

ha, ha. eto dokle te dovede dugogodišnje bavljenje moto-sportom. :mrgreen: :mrgreen:


Dobro,u pravu si,možda sam upotrebio prejaku reč,.....rukovodio sam se pravom demokratskog izbora.....i za ovo ostalo si u pravu,niko nas ne tera na vožnju,sve je na dobrovoljnoj bazi. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby stanko61 » Sun Feb 20, 2011 8:51 pm

krsta63 wrote:Cekam korigovanje "Pravilnika"

Izmene pravilnika nece biti
napravicu sastanak , pa cu Vam sve objasniti
Ne zaboravite :naughty: nije sve bas tako jednoistavno voditi MC, kako na prvi pogled izgleda :naughty:
mi nismo sami u MSS
ovaj forum, (koji jako cenim) nije ceo MC :naughty:
molim vas da imate poverenja
PS: meni silazi mandat ove godine, pa izvolite, ko moze bolje nek nastavi :whistle:
Molim te, ne govori optuzbe bez proverenih argumenata
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Pravilnik moto klasik za 2011

Postby krsta63 » Sun Feb 20, 2011 8:58 pm

stanko61 wrote:
krsta63 wrote:Cekam korigovanje "Pravilnika"

Izmene pravilnika nece biti
napravicu sastanak , pa cu Vam sve objasniti
Ne zaboravite :naughty: nije sve bas tako jednoistavno voditi MC, kako na prvi pogled izgleda :naughty:
mi nismo sami u MSS
ovaj forum, (koji jako cenim) nije ceo MC :naughty:
molim vas da imate poverenja
PS: meni silazi mandat ove godine, pa izvolite, ko moze bolje nek nastavi :whistle:
Molim te, ne govori optuzbe bez proverenih argumenata

Kakvo poverenje.Pa ti sam nemas pojma sta govoris ia sta radis.Koliko puta si ponovio da ces prepisati AA.Sta je sada ovo?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests

cron