Trkacko gorivo

Re: Trkacko gorivo

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 9:15 am

krsta63 wrote:Osim oktanskog broja svrbi me i energetska vrednost goriva.Znam da sto juznije kupim gorivo (Makedonija,Grcka) motor lepse vuce.Transparentno je na srednjem rezimu,povlaci mnogo lakse.I u krajnjoj brzini se oseti razlika.Direktno je povezano i sa potrosnjom,mnogo manje dajes gasove da bi se isto vozio.Znam da smo u vreme embarga skakali od srece kada bi kupili crni buckuris (navodno iz Ukrajine).Pitam kakva su vam iskustva vezana za kupovinu na klasicnim pumpama u zemljama okruzenja (ime,zemlja) :?: :eusa-think:



Probaš shell-ov v-power...ili agip-ov super benzin...i osjetiš razliku .No te priče o takozvanim razlikama na osjećaj su beznačajne za naše trkalice.Treba raditi probe sa mogućnošću bilo kakvog mjerenja.To me podsjeća na štelanje gdje kontroliraš sa probnom vožnjom umjesto sa probnim stolom...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacko gorivo

Postby feniks » Wed Jan 05, 2011 3:05 pm

Zel99 wrote:
.....Srpski dinamometar je jacina potiska na straznjici. Ako se osetljivost straznjice ne menja, mozak obradjuje tu informaciju, a on je vec osetljiv na poremecaje (predrasude, raspolozenje..). Zato ja bez obzira na savrsenost ove tehnologije cesto unosim sumnju u rezultate...



Dobre opservacije Zell,ali posebno mi se svidela ova naznačena,...polomih se... :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. može se izvesti i skraćenica,kao nova jedinica mere,.....JPS. :D
Last edited by feniks on Wed Jan 05, 2011 5:40 pm, edited 2 times in total.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Trkacko gorivo

Postby feniks » Wed Jan 05, 2011 3:11 pm

babaos wrote:Probaš shell-ov v-power...ili agip-ov super benzin...i osjetiš razliku .No te priče o takozvanim razlikama na osjećaj su beznačajne za naše trkalice.Treba raditi probe sa mogućnošću bilo kakvog mjerenja.To me podsjeća na štelanje gdje kontroliraš sa probnom vožnjom umjesto sa probnim stolom...,


Slažem se da treba ići na probni sto,ali štelovanje agregata na probnom stolu je pod idealnim uslovima,kakvi u praksi uopšte nisu,prema tome obrni redosled, pa se u potpunosti slažem sa tobom.Dakle : probni sto.. pa test(praktična proba).
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Trkacko gorivo

Postby stanko61 » Wed Jan 05, 2011 5:16 pm

babaos wrote:
krsta63 wrote:Osim oktanskog broja svrbi me i energetska vrednost goriva.Znam da sto juznije kupim gorivo (Makedonija,Grcka) motor lepse vuce.Transparentno je na srednjem rezimu,povlaci mnogo lakse.I u krajnjoj brzini se oseti razlika.Direktno je povezano i sa potrosnjom,mnogo manje dajes gasove da bi se isto vozio.Znam da smo u vreme embarga skakali od srece kada bi kupili crni buckuris (navodno iz Ukrajine).Pitam kakva su vam iskustva vezana za kupovinu na klasicnim pumpama u zemljama okruzenja (ime,zemlja) :?: :eusa-think:



Probaš shell-ov v-power...ili agip-ov super benzin...i osjetiš razliku .No te priče o takozvanim razlikama na osjećaj su beznačajne za naše trkalice.Treba raditi probe sa mogućnošću bilo kakvog mjerenja.To me podsjeća na štelanje gdje kontroliraš sa probnom vožnjom umjesto sa probnim stolom...,

:D :D :D ja vozim na obica benzin bezolovni sa pumpe :D :D :D
i shampion sam :D :D :D
verujem da se vi hvatate za slamku, kad trazite spas u gorivu :D
verujem da bi moj motor isao i na dizel ili mozda i na umoreno ulje :D( shampionski motor)
probacu cim otopli. ,, ipak to je jeftinije :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacko gorivo

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 7:44 pm

Malo je neozbiljna priča(najblaže rečeno).Ali preporučam ti da pročitaš još nekoliko puta to šta si napisao....

PS, A ako stvarno želiš biti šampion vozi trke sa šonetom,Perišićem i Staničičem i svi će razumjeti o čemu pričaš.Ovako kako razmišljaš nejasno je i nesuvislo.Ja mislim da je stari Kovač šampion,Kecman ...,
Last edited by babaos on Wed Jan 05, 2011 7:52 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacko gorivo

Postby stanko61 » Wed Jan 05, 2011 7:46 pm

babaos wrote:Malo je neozbiljna priča(najblaže rečeno).Ali preporučam ti da pročitaš još nekoliko puta to šta si napisao....

PS, A ako stvarno želiš biti šampion vozi trke sa šonetom,Perišićem i Staničičem i svi će razumjeti o čemu pričaš.Ovako kako razmišljaš nejasno je i nesuvislo.

samo ti mastaj na to se ne placa porez :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacko gorivo

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 7:54 pm

I ti maštaj... nije to teško...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacko gorivo

Postby stanko61 » Wed Jan 05, 2011 8:04 pm

babaos wrote:I ti maštaj... nije to teško...,

he he ja nemam potrebe za mastanjem ja to imam :D :D
za razliku od nekih :D hm hm :D ja vozim ono sto zelim,,, a ne ono sto mogu
imam i sad motor koji je konkurentan za prvih 5 u klasi sa sonetom itd,, (postovanje njima)
ali to ne zelim, jednostavno me ne interesuje
ja zelim 50cc :D :D :D i to je to
dozvoljavam ti pravo da ti to ne razumes, :D al sta cu ti ja? :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacko gorivo

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 8:21 pm

stanko61 wrote:
babaos wrote:I ti maštaj... nije to teško...,

he he ja nemam potrebe za mastanjem ja to imam :D :D
za razliku od nekih :D hm hm :D ja vozim ono sto zelim,,, a ne ono sto mogu
imam i sad motor koji je konkurentan za prvih 5 u klasi sa sonetom itd,, (postovanje njima)
ali to ne zelim, jednostavno me ne interesuje
ja zelim 50cc :D :D :D i to je to
dozvoljavam ti pravo da ti to ne razumes, :D al sta cu ti ja? :D :D



Lijepo sam ti rekao.Moraš više puta čitati što napišeš.Više je razloga.Provjeriš dali
ima grešaka,provjeriš da nisi promašio temu i provjeriš da se nisi zajebo u izrazu...,Dobro ti zvuči pridjev šampion i godi zar ne !? razumljivo.Ne želim ti ja kvariti čaroliju ali netko ti treba reći istinu.Meni je pripala ta čast.Nebrini ništa samo si ti tepaj....,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacko gorivo

Postby stanko61 » Wed Jan 05, 2011 9:06 pm

he he he,, u bas mi je em milo, em drago,, he he :D :D
samo da znas da,, samo u razgovoru sa tobom, koristim rec shampion,he he i nigde vise :D
sta mogu, kad je to jace od mene he he :D
inace ovaj forum ne treba bas jako ozbiljno da shvatas, narocito kad isterujes istinu
inace si dobar momak, ali je problem kad isterujes pravdu( moj citat)
,.mmnbhj ...,.l :D
stavio sam ti nekoliko slova i zareza, pa ako ti fali ti uzmi i stavi gde ti treba :D :D
kisss :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacko gorivo

Postby Zel99 » Wed Jan 05, 2011 9:11 pm

stanko61 wrote:he he he,, u bas mi je em milo, em drago,, he he :D :D
samo da znas da,, samo u razgovoru sa tobom, koristim rec shampion,he he i nigde vise :D
sta mogu, kad je to jace od mene he he :D
inace ovaj forum ne treba bas jako ozbiljno da shvatas, narocito kad isterujes istinu
inace si dobar momak, ali je problem kad isterujes pravdu( moj citat)
,.mmnbhj ...,.l :D
stavio sam ti nekoliko slova i zareza, pa ako ti fali ti uzmi i stavi gde ti treba :D :D
kisss :D :D


A lepo ti covek kaze da pazis sta pises. :shock: :liar: :naughty:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Trkacko gorivo

Postby stanko61 » Wed Jan 05, 2011 9:37 pm

mislim da si pogresno razumeo, ali cenim i postujem tvoj stav :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacko gorivo

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 11:40 pm

Kad shvatim da se ljutiš prestajem.Za sad idemo dalje...,ali ne više u ovoj temi.Idemo na moj teren(kavana).
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacko gorivo

Postby Zel99 » Thu Jan 06, 2011 3:15 pm

stanko61 wrote:
babaos wrote:
krsta63 wrote:Osim oktanskog broja svrbi me i energetska vrednost goriva.Znam da sto juznije kupim gorivo (Makedonija,Grcka) motor lepse vuce.Transparentno je na srednjem rezimu,povlaci mnogo lakse.I u krajnjoj brzini se oseti razlika.Direktno je povezano i sa potrosnjom,mnogo manje dajes gasove da bi se isto vozio.Znam da smo u vreme embarga skakali od srece kada bi kupili crni buckuris (navodno iz Ukrajine).Pitam kakva su vam iskustva vezana za kupovinu na klasicnim pumpama u zemljama okruzenja (ime,zemlja) :?: :eusa-think:



Probaš shell-ov v-power...ili agip-ov super benzin...i osjetiš razliku .No te priče o takozvanim razlikama na osjećaj su beznačajne za naše trkalice.Treba raditi probe sa mogućnošću bilo kakvog mjerenja.To me podsjeća na štelanje gdje kontroliraš sa probnom vožnjom umjesto sa probnim stolom...,

:D :D :D ja vozim na obica benzin bezolovni sa pumpe :D :D :D
i shampion sam :D :D :D
verujem da se vi hvatate za slamku, kad trazite spas u gorivu :D
verujem da bi moj motor isao i na dizel ili mozda i na umoreno ulje :D( shampionski motor)
probacu cim otopli. ,, ipak to je jeftinije :D :D :D


Mozda Stanko malo preteruje ali cu se oko dosta stvari sloziti sa njim. Najpre u tome da se gorivu cesto neopravdano pripisuje zasluga za performanse motora.
Reci cu vam samo jednu stvar koje se dogodila u auto sportu. Ubrzo nakon sirenja OMV pumpi u Srbiji je (verovatno marketinski podrzano) njihovo gorivo proglaseno za extra. Te godine na prvoj trci prvensta u automobilizmu brze bolje je nekolicina trkaca umesto naseg ' odvratnog' supera sipalo taj extra kvalitetan benzin sa OMV-a. Skoro svi koji su to uradili ostali su bez klipova. Mangupi iz OMV su verovatno dilovali benzin nize oktanske vrednosti, ali koji u civilnoj upotrebi nije mogao da naskodi motorima.
Marketing zivi od toga sto je opsteprihvaceno da je komsijska trava zelenija.
Na zalost u novije vreme smo sve cesce izlozeni riziku da nas presvuku neki mangupi, jer kazu da je najdublji uzrok svetske ekonomske krize upravo kriza morala.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Trkacko gorivo

Postby 69 » Thu Jan 06, 2011 3:30 pm

Ne mogu reći da primjećujem nekakve razlike vezano uz gorivo.
Kupim ga na benzinskoj, 98 ili 100 oktana, šta već ima i ubacim unutra dodatak olova, jer ipak su to staro koncipirane mašine.
Iskreno, ne bih se ni usudio ubaciti avio benzin u rezervoar!

Malo kasnije zakočiš i eliminiraš sve eventualne razlike u kvaliteti goriva! :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

PreviousNext

Return to Pitanja, primedbe, pohvale...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron